Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest hoolio

Mokro u pasażera w nogach.

Recommended Posts

Guest hoolio

Witam. Od kilku dni mam powódź w nogach pasażera. Przed wczoraj suszyłem auto. Dzisiaj zrobiłem 100km przy włączonej klimie i problem się pojawił ponownie. Czytałem juz wszystkie posty na tym i innym forum na temat powodzi w aucie. Wykluczyłem już powody typu: cieknąca szyba, brud w spływach koło filtra cząsteczek itp. Wszystko sprawdziłem i jest ok. Woda cieknie z lewego górnego rogu w nogach pasażera. Śledząc to miejsce w komorze silnika widać w tym miejscu jak rurki od klimy przechodzą do kabiny. Może to po nich ta woda się leje? Zrobiłem zdjęcia tego miejsca. Zrobiłem też fotkę rurki z której powinna kapać woda z klimy i wszystko OK. Woda kapie szybko i pod autem jest mokra plama wiec wykluczam ten spływ. Proszę o podpowiedzi - może ktoś miał już ten problem i się z nim uporał.

A.... i jeszcze: może ktoś mi podpowie do czego służy wolna wtyczka znajdująca się pod tymi dwoma rurkami na zdjęciach. Dodatkowa jeszcze jedna wolna wtyczka jest po lewej stronie filtra cząsteczek. To do innego wyposażenia ? Może coś do climatroniku, którego nie mam. Pozdrawiam

Please login or register to see this link.

Byłem wlasnie w aucie. Chcialem jeszcze przepchac dla pewnosci ten spływ- kanalik (gumowy dydek). Bylo w nim pelno piachu. Zdjąłem też boczek w nogach pasażera ten po lewej stronie nóg i przy tym spływie jest mokra pianka. Dokladnie z tego odprowadzajacego kanalika sie chyba leje. Ale jak to możliwe? Moze cos zdechło w kanaliku i woda spływa z parownka prosto na scianke a z niej na dywaniki? Miał ktoś taki przypadek?

Może zbyt słabo spływa tym wężykiem odprowadzającym...

Wężyk wpinany jest w rynienkę spustową. Albo spadł z mocowania ( ale wtedy praktycznie nic nie wydobywałoby się na zewnątrz) albo nie jest w pełni drożny.

Wejdź pod auto, sprawdź końcówkę wężyka, która się zwęża na końcu, może być sklejona i nie odprowadza całego nadmiaru wilgoci powstającego podczas schładzania powietrza wewnątrz kabiny w parowniku. Wsadź w środek wężyka wężyk od odgrzybiacza klimatyzacji w sprayu, włóż go do końca i psikaj, póki nie wypłynie z niego zawartość rynienki... Może też to być jakiś elastyczny drucik, może być opaska samozaciskowa ("tryktryczka"), im grubsza i dłuższa tym lepiej...

Guest hoolio

Problem rozwiazany. To jednak ten kanalik do spływu wody. Kapało z niego ale nie tak jak powinno. Teraz jak przepchałem drutem to leje sie ciurkiem.

Wepchałem 40cm druta wygiętego w spiralke. Pomogło. Bylo tam pełno piachu albo kamienia (nie wiem)....

Pozdro.

Mozna zamykać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_yahoo.gif" alt=":yahoo:">

Please login or register to see this quote.

Kolejny zadowolony...

A nie mówiłem?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

czy ktoś wie gdzie w poliftowej VC jest odprowadzenie skroplin z parownika? bo w miejscu wskazanym przez "hoolio" nic u mnie nie ma...

Musi być, poszukaj...

Zawsze jest rynienka ściekowa, która odprowadza nadmiar wilgoci na zewnątrz...

Jest zakończona gumową rurką, poprowadzoną prostopadle do ściany grodziowej...

Czasem zdarza się, że rurka spadnie z otworu tej rynny i stąd bierze się basen wewnątrz...

Tę rurkę znajdziesz wchodząc pod samochód (kanał)...

Nadmiar zazwyczaj spada na prawy wahacz przedni, który jest notorycznie mokry...

Edited by Piotreq

Czy może ktoś podpowiedzieć mi co trzeba przetkać tym drucikiem dokładanie, u mnie ta sama sytuacja.

Wykluczyłem wszystko niedrożne kanały z podszybia, uszczelka szyby, otwory technolog. etc. Po wysuszeniu cieknie z lewego górnego rogu w miejscu pasażaera.

Dzisiaj jeździłem cały dzień na klimie i powódź.

Z góry dzięki za pomoc, będę wdzięczny za szybką wskazówkę bo lato w pełni

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Podpinam się pod pytanie wolfmarka. Mam to samo i nie wiem co dokładnie i od której strony mam przpchać. Dajcie jakąś fotke dla laika. Jestem zielony

Szukaj wg, tego:

post#36

Właśnie jstem po przetkaniu tego odpływu z powodu zalania podłogi pasażera.... po tym zabiegu w środku mam już sucho

Opisz jak przetkałeś ten kanalik

Edited by wolfmark

Próbowałem sam przepchać,ale bez rezultatu. W ASO przepchali za 90 zl. Teraz woda wycieka juz przez ten gumowy otwór, a nie leje sie do środka. Tu zdjęcie tego gumowego dydka.

możesz jeszcze raz wrzucić fotkę? klikam na link i niestety fota jest niedostępna.

Z góry dziękuję.

...

Postanowiłem wg wcześniej znalezionych wskazówek, znaleźć kanał i przeczyścić ujście odprowadzenia skroplin. W wyniku tego nagrałem krótki filmik pokazujący ujście kanału odprowadzającego skropliny z klimatyzacji. Proszę, napiszcie czy u Was leci podobnie? powinno bardziej lecieć z tego odpływu? - Praktycznie przetkałem go drutem miedzianym - była zaklejona końcówka brudem (piach, jakiś czarny syf mazisty).

Z góry dzięki za info.

Edited by sewooo

Normalnie jak z wodospadu

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

u mnie leci zdecydowanie mniej, ale zależne to jest od wilgotności powietrza.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dzięki za info. Jestem a etapie suszenia wygłuszeń - mam nadzieję, że już po problemie.

Film był robiony dzisiaj - było dość ciepło ok 28 st. C a klima włączona na maksa. Zaczęło tak lecieć po ok 2-3 min. od włączenia.

Edit:

Już po wysuszeniu. Jednak zatkany odpływ był problemem. Już jest suchutko

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by sewooo