Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Dzieju

obroty silnika przy klimatyzacji

Recommended Posts

Mam pytanko odnośnie podtrzymania obrotów przy po włączeniu climatronika.

Normalnie są na poziomie ok 750 natomiast brak jest podtrzymania po właczeniu i spadają do ok 450.

Przeleciałem kilka tematów ale nie wpadłem na odpowiedź.

Ma ktoś wiedzę jak to naprawić?

Edited by Dzieju

Guest zdzis27

Ale spadaja tylko w momencie wlaczenia klimy ,czy pozniej caly czas juz sie tak utrzymuja ??

U mnie tez przy wlaczeniu sprezarki czasami spadna do ok.500obr./min ,ale tylko w momencie wlaczania ,i to nie zawsze ,pozniej w trakcie jazdy sa juz na takim samym poziomie jak bez klimy.

Ano niestety spadają i już nie podskakują tylko są podczas pracy klimy obniżone.

Słyszałem że włączając klimę powinien być wysłany sygnał do sterowania obr ale u mnie to nie działa.

Edited by Dzieju

Please login or register to see this quote.

kolego a sprawdz ładowanie u siebie na wł klimie .....

Edited by IRON

Sugerujesz zbyt małe ładowanie jako przyczynę? Sprawdzić zawsze mogę.

Aha dodam że wyłączając silnik na klimatroniku wyświetlają się 2 poziome kreski i po chwili gasną.

Czy to nie sygnał jakiegoś błędu?

hahahahahaha kolego

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> jestesmy w domu

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> wczoraj z tym walczyłem

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> wypnij wtyczki z klimatronika i ta zółta wtyczke docisnija

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> a zapewne jak swieca ci sie te 2 kreski to masz nadmuch tylko na twarz co bys nie nacisna

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

zapewne chodzi ci o te kreski . mój panel rozebrałem myslałem ze cos powaznego jest.

Please login or register to see this link.

ale ładowanie kolego sprawdz

Edited by IRON

Faktycznie 2 poziome kreski oznaczają błąd w układzie sterowania ale niekoniecznie musi to oznaczać że jest brak styku na złączach, chociaż najczęściej to jest powodem występowania błędów. Na początek spróbuj wypiąć wtyczki i zobaczyć czy wszystko jest ok. Jeśli tak i po ponownym podłączeniu nie będzie zmian to wtedy odczytaj błędy. Jeśli nie masz czym to napewno ktoś w wawie znajdzie się ze sprzętem. A i jeszcze jedno. Po odłączeniu wtyczek ze sterownika kasują się wszystkie błędy więc na początku może się wydawać że wszystko jest ok ale dopiero za 2 lub którymś z następnych uruchomień pokaże się błąd

Guest zdzis27

Dwie kreski na wyswietlaczu a spadajace obroty nie koniecznie musza miec ze soba cos wspolnego.

Mozna zerknac na te wtyczki oraz sprobowac zresetowac sterownik przez przytrzymanie jednoczesnie AUTO+OFF ,ale watpie zeby to pomoglo opadajacym obrotom

Sprawdzenie ładowania to podstawa

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> potem bedziemy myslec dalej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ładowanie 14V , jednoczesne przysisnięcie przycisków Auto-Off nic nie zmieniło , żółta wtyczka wyjęta i wsadzona ,

kodów błędów ogólnych po zwarciu na kostce 5i6 brak.

14 na wł klimie?

bez klimy, dla pewności mogę sprawdzić na włączonej ale niezależnie od obrotów utrzymuje ok 14V

mierz napiecie na aku mierniczkiem, niech ktoś ci wcisnie guziczek wlaczenia klimy a ty ciagle patrz na miernik

do ilu spadnie i pozniej jakie napiecie podczas pracy klimy...

Testy porobione.Silniczek krokowy wymyty.

Na wolnych obr ładowanie ok 14V , po włączeniu klimy jest spadek o ok 200obr i spadek ładowania do ok 12.8-13V następnie podniesienie ręczne do właściwych 750obr( na włączonej cały czas kilimie) powoduje powrót do ładowania ok 14V.

Podnoszenie obr przy włączniu klimatyzacji powinno byc automatyczne, pytanie co wysyła sygnał lub gdzie szukać przyczyny braku tego sygnału.

Informacja dodatkowa , na wolnych obr mam spalanie 1.1-1.2 z klimatyzacją tyle samo ( z braku podbicia obr)

czujnik TPS z ktorego sygnal jest porownywany z sygnalem obciazenia na silniku.

podobno gdzies kolo przepustnicy sie znajduje

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Hmmm, ciekawe...

TPS - Trotthle Position Sensor - Czujnik położenia przepustnicy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

a z czego odczytuje: sygnał obciążenia silnika ??

Kolego "Dzieju" i jak tam kwestia klimy i obrotów, czy udalo Ci się coś poprawić. Mam calkiem podobny problem tyko u mnie obroty spadają na chwilę do jakiś 450 i sie podnoszą. Najczęściej przy dojeżdżaniu do światel. Może ktoś miał już taką usterkę?

Edited by vici b

Niestety.

Mi też spadają i się podnoszą ale czasem bywało że silnik przygasał zwłaszcza po wrzuceniu na luz przed światłami.

Póki co podniosłem o 150obr i już nie przygasa.

Ale czekam na podpowiedź w czym jest usterka.

Edited by Dzieju

Czyli mamy standardową usterkę, na którą nikt jeszcze nie znalazł sposobu.

I ja mam taki sam problem. Kiedy mam się zatrzymać wciskam sprzęgło obroty spadają na 500 i się podnoszą do ok 800 i ciągle tak się utrzymują a bez klimy mam 900

Tak z ciekawości , jakie masz spalanie przy tych 900obr bez klimy a jakie przy 800 z klimą.

Niestety nie mam tego urządzenie co pokazuje spalanie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Coś podejrzewasz co może być nie tak? Nikt nie wie?

Edited by danielxc717

Nic nie podejrzewam , tylko pytałem.

Jak widac nikt nie wie w czym problem w braku podbijania obrotów po włączeniu klimatyzacji.

Dlatego też jak pisałem wcześniej podniosłem wolne obr z 750 na ok 850 i mam temat jakby z głowy a przynajmniej już mi nie gaśnie.

Edited by Dzieju

Miałem już dawno do wymiany czujnik temp na ECU, ale jużtego nie robiłem. Wiązało się to z tym że mulił mi silnik na gorącym silniku. Wymieniłem już autko ma moc i przy klimie już mi nie wariują obroty. Nie wiem czy mogę łączyć te dwie rzeczy ale on chyba też jest odpoweidzialny za dawkowanie paliwa. Też słyszałem ze nabicie ponowne klimy i jazda kilkudniowa poprawia działanie spręzarki i nie stawia takich "oporów" dla silnika.

Klima faktycznie jakis czas nie chodziła u poprzednika, ale od zakupu i ponownego nabicia zrobiłem ponad 5 tyskm więc się chyba rozruszała.

W kodach błędów nic niepokojacego nie wykazuje, na gorąco czy zimno nie muli jedzie raczej normalnie.