Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mohamedddd

Dziwne zjawisko po wyłaczeniu kluczyka

Recommended Posts

Witam czy komukolwiek z was zdarzyło się coś takiego jak mi a mianowicie mam zapalone auto i chce go wyłączyć przekręcam kluczyk do wyłączonego wyciągam go i auto dalej pracuje. Dopiero po zgaszeniu świateł auto się wyłącza???

Do tej pory miałem tak że jak gasiłem auto, wyciągałem kluczyk ze stacyjki a zostawił bym włączone światła to pluła się (piszczała) kontrolka o włączone światła ???

Co może być przyczyną ????

stacyjka

nie moze byc tak ze wyciagasz kluczyk ze stacyjki a auto chodzi.

Please login or register to see this link.

właśnie wróciłem ze sprawdzania bo mi to spokoju nie daje.

wyjąłem bezpiecznik odpowiedzialny za wycieraczki nr bodajże 15 (30A) i wszystko wróciło do normy ale znowu nie ma wycieraczek hmmmmm ... zamieniłem na nowy i nic

Edited by mohamedddd

F14 30 A.

wycieraczki dzialaly normalnie??

ah te vectry instalacja elektryczna zawsze jest tajemnicza i plata figle zacytuje jaki ja 2 dni mailem problem podobny zdarzyl mi sie ciekawy przypadek podjechalem na cpn dac malej pic a tu nie idzie zgasic silnika pomimo przekrecenia kluczyka kontrolki i silnik pracowaly dalej jako domorosly mechanik wzielem sie do roboty xd rozwalilem styki od stacyjki nie znajac jej budowy xd poznej dorwalem inne styki zmienilem i problem ten sam nie wiele myslac pojechalem do elektryka ktory stwierdzil problem z panelem klimatyzacji gdzies robi zwarcie problem dalej przez niego rozpracowywany ja zostalem bez panela jak cos sie dowiem wiecej dopisze jaka byla przyczyna

najprawdopodobniej normalnie bo tylko włączyłem i wyłączyłem ale co tu ma bezpiecznik od wycieraczek do wyłączania się auta???

bezpiecznik F14 jest lapany ze stacyjki z pinu "15" tzw. plus po stacyjce

kupiłem tak jak radzili koledzy i elektryk nową kostkę elektryczną stacyjki.

tylko jak to wymienić nie mogę zdjąć zaślepki z lewej strony za kostce i dostać się do tych małych śrubek?

trzeba odkręcać koło kierownicy????

Kolego a zmieniałeś może podświetlenie licznika i zrobiłeś tam pajęczynę z diod?

nic nie robiłem z tzw tuningiem wnętrza

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

co jeszcze jak odpalam światła na postoju bez kluczyka to zapalają mi się kontrolki typu akumulator check olej itp?

to wina by lezala w liczniku.

po wlaczeniu swiatel idzie napiecie na podswietlenie licznika ktore mogloby zwierac do + sciezki kontrolek.

zasilanie kontrolek - pin 29

zasilanie podswietlenia - pin 30 - sprawdz czy na tasmie licznika sie nie stykaja....

no to naprawione

nie była to ani kostka elektryczna stacyjki

ani jak sygerował Ravcio coś w liczniku

a zwarcie w tylnej klapie

kolega zapomnial dodac o padnietym zamku w klapie oraz braku swiatelka w bagazniku co ma powiazanie z kablami w klapie przez to diagnoza mogla byc rozna

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">