Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest blashey

dymek z rury wydechowej

Recommended Posts

Guest blashey

Witam!

Moja Vectra nie ma filtra DPF - przynajmniej tak zostałem poinformowany przez fachowca (a swoją drogą jak to sprawdzić czy mam DPF czy nie - domowym i prostym sposobem?).

Przy wyprzedzaniu jak ostro wcisnę gaz lub czasem przy odpalaniu autko puści mocny dymek z rury wydechowej. Czy to normalne?

Jak jeżdżę spokojnie to wogóle nie dymi praktycznie. Silnik pracuje równo, nie bierze oleju, nie poci się nigdzie i generalnie nie mam (odpukać) z nim problemów. Przebieg obecnie to 120 000 km.

Obecnośc DPF mozna sprawdzic na tabliczce znamionowej auta (środkowy słupek od strony pasażera), jezeli w kwadracie jest wartość 0,5 - DPF na pokładzie a jezeli inna to DPF-u brak

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">. Co do puszczania bąków

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> to wydaje mi sie ze zawór EGR i kolektor dolotowy do czyszczenia ale w tej kwesti to juz sie musi kolega jabolkg wypowiedziec

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

no ok a jesli przed wycinka dpf nie bylo puszczania bakow a po wycince dpf ,zalozenie kolektora od jabolkg,zaslepieniu egr zaslepka Fiat pojawil sie dymek w czym moze byc problem??Dodam ze na hamowni przed wymiana kolektora bylo 136 km jak na serie bardzo malo i po wymianie kolektora to samo.

Słuchajcie, każdy diesel bez ekologicznych dodatków w 100% zdrowy, musi zadymić na czarno pod obciążeniem, ja to nazywam poprostu "zdrowym dymem" i jeszcze nie widziałem takiego, który by nie dymił.

Edited by piotrusiek636

Obecnosc DPF mozna sprawdzic, tak jak kolega wczesniej pisal, na tabliczce na słupku po otwarciu przednich prawych drzwi. Wartosci 0,50 i 0,60 oznaczaja ze jest DPF 1,20 i 1,30 znaczy ze go nie ma. W opcomie tez idzie poznac czy jest. Jesli nie masz opcoma zapraszam podlaczymy na szybko i sprawdzimy bo widze ze kolega tez ze slaska.

Please login or register to see this quote.

dokładnie nawet najnowsze E klasy potrafią na czarno zadymić. Oczywiście intensywność tego dymu zależy od stanu wtryskiwaczy. Jeśli wtryski leją to będzie kopcił mocno