Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
DEL20160124JS_Magik123

Montaz czujników poziomu i pytanie odnosnie podłaczenia ich?

Recommended Posts

Witam.

Mam dwa problemy odnosnie czujnikow poziomu płynu spryskiwacza i płynu chłodzacego.

Mianowicie gdzie podłaczyc brązowo niebieski kabel MID'a odpowiedzialny za czujnik poziomu płynu chłodzacego. (Zbiorniczek z czujnikiem załozony i podłaczony)

Kolejny.

Nie psiadam wtyczki do czujnika płynu spryskiwacza, szukałem ale raczej nic nie ma. (Chyba ze jest gdzies schowany, prosił bym o namiar)

I teraz, skad ciagnac ten przewód do czujnika? i gdzie wpiac przewod z MID'a odpowiedzialny za ten czujnik? Ktore zlacze/który pin.

Jesli są jeszcze jakies niespodzianki o ktorych nie wiem, prosze pisac.

Szukałem na Forum czegos o tym, ale nic nie moge znaleźć.

kiepsko szukales o pinach w midzie bo jest temat 40 stronnicowy o tym ;p

Please login or register to see this link.

Czujnik poziomu plynu chlodzacego - pin 20 mida, brazowo-niebieski

czujnik poziomu plynu spryskwiaczy - pin 22 mida, brazowo-zolty

wtyczki od czujnika poziomu spryskiwaczy szukaj kolo zbiorniczka z plynem.

zbiornik musi miec otwor z guma w ktory wklada sie czujnik.

czujnik do poziomu spryskiwaczy ma kabelek brazowy [podlaczasz do masy] i brazowo-zolty ktory idzie do mida.

jak nie masz instalki do tego czujnika to ciagniesz od czujnika do mida [brazowo-zolty] a brazowy od masy do czujnika.

ponadto jak wygladaja czujniki masz opisane w poscie nr 9 tego tematu -

Edited by Ravcio1985

Nie wiem czy dobrze rozumiem.

Kabel brązowo-zołty z mida Ciągne "bezposrednio" do kostki czujnika spryskow. Rozumiem ze wszelakie złacza X omijam? Bo z tego co znalazłem, to złacze niebieskie, pin 33 to styk czujnika spry6skow, tylko nie wiem czy tam jest cos podłaczone czy nie, bo nie sprawdzałem jeszcze.

A co z czujnikiem płynu chłodzacego?

Tutaj instalka w komorze silnika jest. Tylko nie moge się doszukac pod ktoro zlacze i który pin mam podpiąć przewod z MID-a

Sory ze tak pytam, ale chce wiedziec dokładnie

Ogolnie, wielkie dzieki za odpowiedz, punkcik poleciał.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

w oryginale jest tak:

przewod brazowo-niebieski z czujnika poziomu cieczy chlodzacej idzie bezposrednio do mida na pin 20.

przewod brazowo-zolty z czujnika poziomu plynu spryskwiaczy idzie przez zlacze X2 (niebieskie) pin 33 do mida na pin 22 mida.

w nie oryginale mozesz ciagnac przewody od czujnikow bezposrednio do mida.

to sprawdz w zlaczu czy masz przewod na pinie 33 X2 bo wtedy tam sie mozesz podpiac.

jaka kostke masz w instalacji? ile pinow w niej masz zajetych? jakiego mida zakladasz (na zolta czy szara wtyczke?)??

Dzieki, o to mi chodziło.

Mid-a juz dawno mam załozonego, a wszystkie kable do czujników sa na masie. Teraz tylko chciałem dołozyc te dwa czujniki. MID jest na 32 piny z przejsciówka z 26 pinowego złacza.

spoko. podpinaj tak jak napisalem.

Dzis z chwila wlnego zabrałem sie za podłaczenie tych czujnikow.

Jedyne co zajeło troche czasu to odnalezienie pinow w wnetrzu odpowiadajacych za oba czujniki. I tak, instalka od czujnika spryskow była seryjnie we wnetrzu od złacza niebieskiego do wtyczki TID-a. przewodu od złacza niebieskiego do samego czujnika juz nie było i to trzeba było tylko dołozyc. Zaś połaczenie miedzy czujnikiem cieczy a wtyczka TID-a było seryjnie, ja na poczatku szukałem tego połaczenia na złaczach, ale idzie ono bezposrednio. Tak ze wszycho działa jak nalezy. Raz jeszcze wielkie dzieki koledze Ravcio1985.

nie ma sprawy.

pisalem o tym w 4 poscie:

"przewod brazowo-niebieski z czujnika poziomu cieczy chlodzacej idzie bezposrednio do mida na pin 20.

przewod brazowo-zolty z czujnika poziomu plynu spryskwiaczy idzie przez zlacze X2 (niebieskie) pin 33 do mida na pin 22 mida."

witam nie bede zakladal dodatkowego tematu a mam pytanie zwiazane z dodatkowymi czujnikami plynow. Czy zeby dolozyc dodatkowy czujnik plynu spryskiwacza trzeba specjalny zbiornik tak jak do plynu chlodnicy, czy ten zbiornik jest juz przygotowany w standardzie do instalacji

nie kazdy standartdowy zbiornik 2,.6L ma otwor na czujnik.

musisz sprawdzic czy Twoj ma.

jezeli nie ma to musisz kupic albo 2,6L z otworem na czujke + czujka

albo 5,5L z otworem na czujke + czujka (z tym ze ten wiekszy ma 2 pompki i jest do spryskiwaczy szyb i lamp - np. xenon)