Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest alfa158

komputer, automatyczny włącznik świateł, serwis vectra c

Recommended Posts

Guest alfa158

Witam zakupiłem niedawno Vectre C z 2007r 1.9 cdti( zaznaczam że jest to mój 4 opel z rzędu) i mam kilka pytań może ktoś pomoże:

1) w aucie zainstalowany jest radio cd 70 navi z kolorowym wyswietlaczem i jest przycisk bc ale funkcje nieaktywne oprócz timera i moje pytanie czy mozna uruchomic reszte funkcji komputera

2) czy jest mozliwosc załączenia funkcji automatycznych świateł po zapłonie

3) gdzie na śląsku lub małopolska można podłączyc sie pod komputer i uruchomic te funkcje za w miare rozsądne pieniądze?

4) w aucie jest przycisk ogrzewania przedniej szyby - czy jak szyba przednia byla wymieniona to juz pewnie nie działa jak sądze? czy moze ten przycisk inaczej działa bo jak załączam go to się właczają nadmuchy na szybe na maxa.

5) tarcze hamulcowe przyrdzewiałe bo troche stała przed zakupem lepiej rozjezdzić, przetoczyc czy wymieniac?

6) przebieg 90 tys na liczniku( ile ma tego nie wie nikt) silnik 1.9 zdt rozrząd należy wymienić raczej napeweno.

Tyle mam narazie pytan i proszę o odpowiedzi, wiem że to sporo ale zaczynam dopiero przygode z Vc

A wiec tak ... podpowiem co wiem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ad. 1 - tak bez problemu sie da - ale to tylko w ASO

Please login or register to see this link.

(tutaj kolega sam sobie odpowiedział

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

ad. 2 - tak da sie - również w ASO - nie polecam kombinowac przez OP-COM-a bo światła zaczynaja wariować

ad. 3 - ad. 1

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

ad. 4 - ogrzewanie szyby przedniej działa tak jak pisałeś - jest tylko pełny nadmuch na przednia szybe, pozostałe nadmuchy po nacisnieciu sa zamykane

ad. 5 - normalne zjawisko - jak umyjesz auto i polejesz troche woda na tarcze w momencie bedziesz mial taki nalot :/

ad. 6 - jezeli auto przyjechało z Deutschlandu to bankowo kręcone, co do rozrządu to radziłbym na tym nie oszczedzac i od razu wymieniac

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

P.S. Forum jak widac jest juz mocno rozbudowane i praktycznie wiekszosc wątków była juz poruszana, wystarczy dobrze poszukac

Pozdrawiam

Edited by Barracuda

Guest phile

Maja Viki jest z 2006r aktywowałem BC w ASO, odczytali tez przebieg, po 2006 podobno idzie odczytac przebieg ze skrzyni biegów. W Sosnowcu tam gdzie kupowałem auto powiedzieli, że nie da rady, a w Zielonej Górze już na telefon odpowiedzieli że najprawdopodobniej się odczyta. Różnica na 18 000 wynosiła mniej niż 1000 km podobno to normalne.

Please login or register to see this quote.

dzwoni się do GM i mówią przybliżony przebieg

przebieg odczytuje się z hodometru !! i jest to pewny odczyt nie jakieś dumanie, a różnic nie może być żadnych ... bo niby dlaczego mają być różnice ... kilometry są kilometrami czy w niemcach czy w polszcze

/emoticons/default_haha.gif" alt=":haha:">
co do odczytu to musi być podpięty Tech 2 inne wskazania są o dupe roztrzaskać ... pozdrawiam adiplus

Jak nie ma różnicy to na bank szafa kręcona. Niektórzy krętacze poprawiają za bardzo wartości i to powinno budzić podejrzenia. Różnica pomiędzy zawartością licznika zawanego przez niektórych hodometrem a zawartoscia ECU musi być i jest to normalne!!!

Niedawno podłączałem pod Opcoma autko znajomego i wyszło ok 250 km dla ok. 40 tyś A że to pierwszy własciciel i sam je kupował w krajowym salonie to przebieg jest pewny.

Moja Astra pokazuje różnicę ok 800 km dla 115 tyś. Przebieg też jest pewny choć nie jestem pierwszym właścicielem.

Z kolei osobiście widziałem Astrę z 2005 r. z przebiegiem 83 tyś km identycznym w liczniku i ECU i po weryfikacji w bazie GM okazało się że miała gwarancyjną wymiane turbiny w 2007 roku przy 130 kkm.

a to ciekawe bo u mnie wskazania z licznika i hodometru pokrywają się w 100% !! a nie wierzę że Sławek kręcił licznik

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:">
no chyba że ...

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:">

widzisz kolego udajesz mądrego a sam pieprzysz głupoty, normalne jest że wskazania licznika i komputera będą się różnić, chyba że nie zmieniasz opon i się nie ścierają, a jak Tobie się pokrywają wskazania to może Sławek jednak kręcił licznik

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

mi przy 200tys. wychodzi różnica około 1000km, w opcomie, ale dzisiaj będzie sprawdzone na techu także jak nie zapomnę to napiszę czy jest różnica

Dokładnie jeśli przy przebiegu w okolicach 100tys km przebieg z ECU i przebieg z licznika są identyczne to bardzo bym się obawiał o faktyczny przebieg samochodu bo taka sytuacja jest po prostu fizycznie niemożliwa chociażby ze względu na ścieralność bieżnika. Sprawdziłem kilkadziesiąt różnych opli pod kątem przebiegu i różnice zawsze były.

dlaczego twierdzisz że piszę głupoty ?? podaje ci stan faktyczny z mojego samochodu, nic poza tym, więc nie piszę głupot, chyba że Tech w serwisie opla jest głupi i pokazuje głupoty, idąc tym tropem masz rację - jestem głupi, przepraszam Cię za to

PS

i nigdy nie udaję i nie udawałem mądrego !! staram się w miarę moich marnych możliwości pomagać kolegom na forum, jeżeli traktujesz to jako przywarę to cóż proszę o zgłoszenie całej sprawy do odpowiedniego moderatora, pozdrawiam.

Edited by adiplus

adiplus,

Nie ma się co denerwować. Po prostu chłopaki starają Ci się wytłumaczyć, że to fizycznie niemożliwe, aby oba wskazania się pokrywały. Po prostu sposób ich zliczania jest inny. 

Np. niewiele osób wie/przeprogramowuje rozmiar kół na zimę i na lato spowrotem, więc tu już jest 1 źródło różnic.

przepraszam jeśli Cię uraziłem, nie miałem tego na celu, ale chodzi właśnie o to że ecu silnika inaczej zlicza przebieg a licznik inaczej

spoko, ale chyba odbiegamy od tematu

/emoticons/default_wacko.png" alt=":wacko:"> czyli reasumując: wskazania mogą być różne licznik km vs hodometr, ze światłami jest jak? mogą być takie jak u mnie ?

Edited by adiplus

Paweł pytam z ciekawości a przy okazji inni się tez dowiedzą czy różnice między ECU a licznikiem moga również wynikać z tego że np: lato mam 17 cali fele alu 225/45 ,a na zime 15 cali fele stalówka 195/65 ?

reasumując czy rodzaj felgi , rozmiar opony ma znaczenie ?

Rozmiar felg oraz opon ma oczywiście znaczenie.

Po pierwsze dlatego, że wiele (większość?) osób nie zmienia z komputerze rozmiaru opon po ich wymianie np na zimowe.

Po drugie dlatego, że to i tak jest obarczone jakimś tam błędem. Np w komputerze VC opony 215/50/17 i 225/45/17 są w jednej grupie rozmiaru. Czyli nie da się ustawić tego precyzyjnie. A przecież jest różnica w obwodzie tych opon, co daje zauważalne różnice w przebiegu po iluś tam tysiącach km.

Mowa o moim byłym Signum, więc zabiore głos

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Licznik nie byl kręcony bo nie bylo takiej potrzeby, co do wskazań hodometra to nigdy nie widziałem tego licznika na oczy i chętnie bym go zobaczył, auto latem jeździło na 215/55/16 a zimą na 205/50/17

i ja podtrzymuje Twoja tradycje tylko ze ja lato 17 a zima 16

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:">

Witam

Mam Vectre C 2004r w której światła mijania włączają się samoczynnie, a chciałabym podłączyć światła ledowe, jest możliwość żeby te oryginalne w samochodzie nie świeciły, a ledowe samoczynnie się zapalały?

Dziękuję za pomoc.

Jest, np ledowe podpiąć zamiast halogenów i zmienić wariant lub całkiem wyłączyć mijania i podpinać ledowe przez te urządzenia co wykrywają wzrost napięcia po uruchomieniu samochodu.

Tylko jak wyłączyć światła mijania i postojowe?

op-com lub tech i zmiana wariantów polecam poradnik op-com xpirata

1) w aucie zainstalowany jest radio cd 70 navi z kolorowym wyswietlaczem i jest przycisk bc ale funkcje nieaktywne oprócz timera i moje pytanie czy mozna uruchomic reszte funkcji komputera
2) czy jest mozliwosc załączenia funkcji automatycznych świateł po zapłonie
3) gdzie na śląsku lub małopolska można podłączyc sie pod komputer i uruchomic te funkcje za w miare rozsądne pieniądze?

Jakieś 3 lata temu za rozsądne pieniądze aktywowałem komputer i tempomat u

- szybko (na miejscu), solidnie ... warto było

Możesz np u mnie w Gliwicach jak nie masz za daleko.Kontakt na PW.

Witam. Wczoraj odebrałem auto od serwisu lpg ponieważ popsuł mi się przełącznik gaz/bp. I nie wiem jak to się stało ale po przekreceniu stacyjki automatycznie włączają mi się światła :D bardzo się z tego cieszę ale czy to niczemu nie zaszkodzi tzn. Czy poprostu nie ma jakieś zwary czy poprostu mechanik cos zmienił jak podpiął lpg pod kompa hmmm? Jak jest wasza opinia? Czy zostawić go czy jednak zdiagnozować?