Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Dj_Hipciu

!!!! POMOC przy MODY silnika !!!! :)

Recommended Posts

Przymierzam się do modyfikacji silnika X18XE z roku 97 .

Pytanie moje " ----Konkretnie portrzebuję informacji jaki kolektor kupić (chyba podchodzi od omegi 2.0--.co zrobić z ewe. dolotem ,co zmienić z wydechu -dodam,że juz posiadam tłumik końcowy irmiego oraz z jakiego samochodu wstawić odchudone koło zamachowe?

Byłbym wdzięczny za info .Wszędzie piszą tylko obraskowo lub start w wysokie pułapy cenowe ja mam na wydanie 2000zł.W ostateczności zrobię SWAP na 2.0 ,ale pełna satysfakcja jest z własnej pracy wink.gif

Chciałbym wykonać to sam ewe. z pomocą znajomych i cieszyć oczko

Byłbym wdzięczny za wszelkie propozycje sugestie i obrazowe przedstawienie takiego zabiegu ewe. inne rozwiązanie .

Zadowoli mnie nawet 1% przyrost mocy wink.gif grunt to , że zostanie to wykonane przeze mnie.

Edited by Dj_Hipciu

miłej lektury

Please login or register to see this link.

Hipciu, zanim zaczniesz cokolwiek robić, modzić, rzeźbić podjedź na hamownie - sprawdzisz tym samym stan silnika oraz po modach będziesz miał punkt odniesienia co do mocy

Please login or register to see this quote.

YaSlu

Pomysł dobry tylko gdzie w moich okolicach znajdę hamownię?-może coś polecisz ,a zbytnio nie chce mi się pędzić do Jastrzębia (śląskie) Tak zakuwałem swojego mondeo -koleś ma konkretny sprzęt.POLECAM

Zakupiłem dzisiaj kolektor od omegi

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nie wiem gdzie tam w Twoich okolicach mają hamownię ale na pewno we Wrocławiu jest hamownia w Jetroniku.

Co do dolotu jak nie będziesz zmieniał go całego to najlepszym rozwiązaniem będzie wkładka K&Na -

Please login or register to see this link.

Edited by YaSIu

Co do wkładki to już się zastanawiałem nad nią. Tylko czy faktycznie będzie przyrost mocy w % co podaje producent? Ile mniej więcej kosztuje zakucie autka we Wrocku

Przyrost mocy przy zamontowanej wkładce może być zbyt mały żeby to dostrzec - możesz mieć przyrost rzędu mniej więcej 2 - 4 KM ale za to wzrasta elastyczność silnika. Zakucie silnika to koszt +- 4 tys zł - części + robota

Wkładkę zamawiam jutro -kolektor raczej wymienię dopiero jak wrócę za 2 tygodnie .Co sądzisz jeszcze o zmianie samej rury gumowej giętkiej przy przepustnicy z astry G bo takową również mam? Koszt samego sprawdzenia tylko mocy silnika ile się waha. Mam znajomego maniaka w tuningu silnika w Wiedniu i akurat się wybieram we wtorek to może wspólnymi siłami coś zrobimy? .W ostateczności SWAP bo silnik jest OK 2.0 który mam tylko głowica do splanowania .Pozdrawiam

Hipciu, jak masz 2.0 w dobrym sprawdzonym stanie to zakładaj, zawsze to 136 KM w serii czyli ciut więcej niż u Ciebie. Co do ceny hamowania - zadzwoń do Jetronika