Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Misiek2706

Wysoka temperatura- Dziwne objawy.

Recommended Posts

Guest Misiek2706

Witam posiadam Vectre B 97r 16v 1,6.

Mam problem od jakiegoś czasu ok 1 tydz mianowicie, kiedy jadę czy to w trasie czy w korku temperatura podskakuje na czerwoną kreskę bardzo szybko,zatrzymuje się w pozycji pionowej, wentylator podczas tego przyrostu tej temperatury nie włącza się, po kilkunastu sekundach temperatura wraca do pozycji 85'C 90'C i tak kilkakrotnie w trasie ok 50 km przejechanych. Po zatrzymaniu się i sprawdzeniu pod maską twardość rur doprowadzających płyn do chłodnicy są w normie ( nie twarde ) Zrobiłem jeszcze taki test odnośnie poprawnego działania wentylatora i jak chwilkę postał pod blokiem zapalony silnik temperatura normalnie podeszła do ok 100'C i wentylator włączył się bez żadnych problemów. Wymieniłem czujnik temperatury ponieważ byłem przekonany że to on szwankuje, ale dziś 2 dni po wymianie tego czujnika powtórzyła się usterka w/w.

Proszę o pomoc co może być powodem takiej usterki.

Napisz jeszcze który czujnik temperatury wymieniłeś - ten który daje sygnał do komputera, czy ten który daje sygnał do wskazania na liczniku.

Guest Misiek2706

Nie jestem biegły w mechanice ale wymieniłem ten nad paskiem klinowym, także nie wiem który to jest, proszę powiedzieć mi gdzie jest ten drugi.

Ja mam silnik 1,8 16V i u mnie czujniki oba są umieszczone w obudowie termostatu. Ten który daje sygnał do komputera jest dwu-pinowy, ten który daje sygnał na wskazanie licznika jest jedno-pinowy. Nie znam budowy silnika 1,6 więc nie orientuje się gdzie u Ciebie mogę być umieszczone te czujniki.

Guest Misiek2706

Z tego co poszukałem w necie, wymieniłem czujnik jednopinowy czyli ten pokazuje odczyt na desce rozdzielczej. Więc kto mi podpowie w czym tkwi problem takich objawów skoków temperatury na desce rozdzielczej pod czerwoną kreskę. Woda w chłodnicy nie gotuje się przy takich skokach, wentylator również się nie włącza.

Proszę o pomoc.

Edited by Misiek2706

Poziom płynu w zbiorniczku masz prawidłowy? termostat ci sie moze zacina. miałeś wymieniana pompe wody razem z rozrządem?

Guest piotrek600252210

Please login or register to see this quote.

Guest Misiek2706

Witam Panowie zaraz po postach wymieniłem termostat i na dzień dzisiejszy przejechałem ok 400 km i anomalia ustąpiła.

Gdyby coś się pogorszyło zaraz o tym napiszę.

Dziękuje za pomoc.

Guest Misiek2706

Panowie tym razem znowu usterka wystąpiła z objawami jak w roku ubiegłym, przekonany byłem że to znów termostat, więc wymieniłem i co..... po przejechaniu 88km temperatura na desce znowu pod czerwoną krechą!! Co więc teraz może być przyczyną??