Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Patros

zamiast kata rura i tłumika środkowego

Recommended Posts

Siemka.

Dziś byłem u tłumikarza żeby mi przyspawał tłumik bo mi się urwał. I dziś poczułem na postoju zapach taki zgniłych jaj (padający już katalizator)

Mam pytanko czy zamiast katalizatora wsadzić rurę odpowiedniej średnicy i włożyć to w obudowę katalizatora do tego zamiast tłumika środkowego wspawać tez rurę albo strumienice czy da to mocniejszy bass czy będzie metaliczny dźwięk ?? i czy da dużo wyczyszczenie kolektora bo czytałem ze czyszczą bo po tych już przejechanych latach jest straszny syf..

Za odpowiedzi bardzo dziękuje

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja mam wstawioną rurę przelotową w katalizator. Z kata tylko pucha została. Strumienica chyba da Ci metaliczny dźwięk

Edited by GAJEŚ

ja w kadzie jakie mialem tylko puchę i rurę w środku to mnie wkurzało, bo właśnie był metaliczny dźwięk.

Jak w końcu włożyłem strumienicę to dźwięk stał się taki bardziej miękki, ciut basowy, ale nie metaliczny i podobał mi się jak mu w dechę dawałem

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak więc ja osobiście polecam strumienicę zamiast rurę.

strumiennica + seryjny wydech = BEEEE

A mi cichutko teraz chodzi

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Dobrze gadasz

/emoticons/default_piwoj.gif" alt=":piwoj:">

lepiej wstawic mały tłumiczek. a ktos cos kiedys słyszał o wypalaniu sie zaworów jesli jest przelot??

zreszta tematów było masa na temat KATALIZATORA i "strumiennicy" wystarczy poszukac

mysle ze temat mozna zamknac

Edited by IRON

Iron czytaj uważnie o co mi chodzi .. a nei w skrócie ..

Edited by Patros

zmien srodkowy bedzie głosniej

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this link.

dzięki Gajeś czytałem to :)zrobię przelot czyli wybije środek kata a wsadzę rurę ...

a co do tłumika środkowego co sądzicie tez rura ? nie będzie zbyt głośno ?

podoba mi się dźwięk taki basowy mugena ale nie pierdziawki tylko taki ładny bas ale nie chce vectry szpecić takim tłumikiem bo lipnie wygląda lepsza dwururka

Edited by Patros

jak juz sie upierasz na ta rure to nie dawaj kata bo blacha z kata moze dzwonic. bez srodkowego moze byc pierdziawka.

W corsie A,ktora mam jako auto do roboty,mialem zamontowany tlumik Mugena (poprzedni wlasciciel).

Kat byl wyciety i wstawiona rura. Bas byl nieziemski. Na dluzsza mete byl tak wkurzajacy jak wyglad samego tlumika.

Wycietego kata zostawilem a koncowy tlumik sam skonstruowalem. Uzylem srodkowego z VA 2.0 i jest fajny pomruk basu. oczywiscie na wycietym katalizatorze. Strumienica da znowu metaliczny dzwiek.

ok najpierw zobaczę jak będzie chodził z rurą zamiast kata ... a coś też mi się obiło o uszy że jak wkładają rurę w obudowę kata to wkładają w środek watę żeby właśnie nie było takiego metalicznego dźwięku .. robił ktoś tak ?

ja u siebie w ne mam zamiast kata poprostu wspawana rure bez zadnych udziwnien rolleyes.gif srodkowy i koncowy seria . Va jest glosniejsza ale tylko na wyzszych obrotach dzwiek bardziej metaliczny a przy jalowych obrotach tlumik ladnie mruczy .

gdybys jeszcze wywalil srodkowy to moglo by byc glosno i nie zdrowo dla silnika. lepiej dac jakis firmowy tlumiczek w srodek a koncowy zostawic taki jak masz. dzwiek napewno bedzie na plus a silnik na tym nie ucierpi

firmowy tłumiczek czyli ? a odczułeś jakąś różnice jak wywaliłeś kata ?

.. bo ja jak będę wywalał kata to na pewno będzie rura zwykła (nie strumiennica) ale w obudowie kata tego starego co mam .. i zastanawiam sie właśnie też nad tym tłumikiem środkowym czy zostawić czy wspawać rurę czy tzw tłumik przelotowy. chce żeby ładnie mruczała a nie jakoś chusteczkowo chodziła żeby był taki basik ładny

Guest cyrro512

Ja wywaliłem kata i wstawiłem strumienice. W środku zadnej różnicy nie odczuwam a z zewnątrz jest bardzo delikatny pomruk.

ja u siebie wyciąłem kata i wstawiłem tylko rurę i chodzi praktycznie jak seria z katem ;p

P.S. za katy dobrze płacą,ja za swojego dostałem 340zł hehe

a gdzie go oddałeś??

Ja sprzedaje katy na giełdzie w Poznaniu

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

www.katalizatory.com to jest strona tych gości co kupują...