Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Kamcioo

instalacja klimatyzacji

Recommended Posts

Guest Kamcioo

Witam wszystkich chcialbym zapytac ostatnego czasu jadac do miasta zaplil mi sie samochod...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> naszczescie bylo to niegrozne stalo sie tak po kilkaktornym przycisnieciu przycisku od klimatyzacji po krotkim dochodzeniu pod domem ustalilem zweglony jakby przekaznik pod nogami pasazera po prawej stronie taka kostka i spalone przewody od tego przekaznika do wlacznika klimatyzacji macie jakies porady co z tym dalej zrobic myslalem zeby odlaczyc to calkiem macie moze jakies pomysly z gory dziekuje.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

zapodaj zdjecie tego przekaznika i miejsca w ktorym jest

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

przekazniki od klimy sa przed akumulatorem

==>

Please login or register to see this link.

<==

jak masz 1.6 to pewnie manual

schemat manuala -

Edited by Ravcio1985

Guest Kamcioo

To tak kolego jest on za plastikowa osłonką na rogu jak nogi pasazera po prawej stronie pod schowkiem masz plastik na jednej srubie jest tam taki przekaznik. zdjecie zalaczam jak prosiles.

Please login or register to see this attachment.

to ladnie spalilo instalke przy przekazniku....

nad schowkiem wlozony w ten plastik -

na 2 srubkach.

tam sa 3 przekazniki

2 z nich -

trzeci - ....

Kolego jak jest mozliwe to spisz nr GM z przekaznika, po numerze dojdziemy co to za przekaznik

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Ravcio1985

Guest Kamcioo

wysle ci zdjecia z miejsca w ktorym to bylo moze to pomoze cos... a numer chodzi ci z gornej czesci tego przekaznika?? jesli tak to PA66-GF30 (12V)

tam zamontowany przekaznik raczej nie jest oryginalny.

Ten Twoj ze zdjecia wyglada jak ten:

PA66-GF30 przekaznik od citroena peugeota

mozliwe ze ktos uzyl tego przekaznika do jemu znanych celow...

przesledz droge kabli od tego przekaznika

Edited by Ravcio1985

Guest Kamcioo

niestety raczej ulegly spaleniu gdyz nie ma nic napisane. Ale jak myslisz jest sens robic ta instalacje od nowa czy lepiej wyciagnac te wszyskie przewody i dac sobie spokoj?? Posiadam drugi samochod mianowicie Skode Octavie II 2.0 TDI i ta vectra jezdzi zona od czasu do czasu klimatyzacja jest jej zbedna wiec jakbym mogl prosic cie jak mniej wiecej wymontowac ta wiazke przewodow bo ona jest zweglona do samego przelacznika...

przewody prowadza od przekaznika do lacznika klimatyzacji pozniej pod maske i dalej juz chyba do sprezarki nie ejstem pewny gdyz nie zagladalem pod samochod gdzie dalej biegna.. ale biegna tutaj obok miejsca na akumulator.

ciezko bedzie Tobie wyjac te popalone kable poniewaz wiazki ida w materialowej/gabkowej oslonie.

musialbys ja przecinac zeby cos zrobic.

najlepszy dostep by byl gdybys zdjac deske rozdzielcza - wtedy to nawet moglbys wymienic kable na nowe.

przekazniki od klimy sa przy aku w oryginale. zaden przekaznik od klimy nie lata kolo centralki c.zamka.

mam 1.6 16V VB i mam klime manual i nie mam zadnego takiego przekaznika w nogach pasazera - dla mnie to jakas przerobka i to nieudana jak widac.

schemat instalacji elektrycznej klimy manual zalaczylem pare postow wyzej.

Edited by Ravcio1985

Guest Kamcioo

Już ta instalacje przegladalem i dziekuje ci za nia . Nie wiem czy bede sie bawił w wymiane przewodow. postaram sie wymontowac to co uleglo spaleniu i wyciagnac bezpiecznik od klimatyzacji dzialania bede domumentowal gdyby sie komus przydaly czasem ;P

kolego jeszcze jedno pytanie jesli bym odlaczyl bezpiecznik R6 i F54 to moglbym te kable zaizolowac i zostawic nie powinny sie zapalic??

I co koledzy myslicie? jakbym wyczepil te bezpieczniki od klimatyzacji jest jakies prawdopodobienstwo ze sie ponownie zapali?? prosze o szybka odpowiedz.

wyciag bezpiecznik F40 (10A)

Edited by Ravcio1985

Guest Kamcioo

Please login or register to see this quote.

Tylko ten bezpiecznik on znajduje sie obok akumulatora czy we wnetrzu ?? czy wyciagnac obydwa ten obok akumulatora i we wnetrzu i co z tymi przewodami wyciagnac czy zaizolowac konce?

F40 to zasilanie przekaznika ktory zalacza sprzeglo sprezarki.

wyjmij go

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ponadto jest F2 ale jego nie wyjmuj bo rozlaczysz wentylator

w przedlifcie F40 10A

w polifcie jest to F38 10A

Guest Kamcioo

Kolego a z tymi przewodami ty wyjmowac je czy wystarczy je izolacja owinac i zostawic?? jak wyjme bezpiecznik nie bede mial juz takich problemow jak wczesniej z plomieniami ? ;PP

nie powinno bo odetniesz zasilanie.

nie wiadomo jakiego spostoszenia narobily te przepalone kable.... czy nie uszkodzily innych....

Guest Kamcioo

nie nie bo sprawdzalem dzisiaj rozkrecilem deske troche i nie przepalily nic tylko sie na nich troszke izolacja stopila jak myslisz moze by rozkrecic deske i wlozyc nowe przewody zrobic ta klimatyzacje i miec spokoj bo teraz jak odlacze to watpie ze bede sie za to bral pozniej a mysle nad sprzedaza i kupnem VB po lifcie.

ja bym zrobil

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> bo nie lubie jak cos nie dziala

Guest Kamcioo

Też tak sądze ze pasuje to zrobic i miec swiety spokoj , a kolego co myslisz o zaslepieniu zaworu EGR ??

mi sie nic nie dzieje wiec tego nie robie.

poczytaj temat o egr w 1.6 -

Guest Kamcioo

Kolego dopiero sie za to zabieram hehe nie bylo czasu mam pytanie te przewody do wlacznika klimatyzacji ida tam jak sa uchwyty na kubki sa w plastikowej oslonie nie bardzo wiem jak ja wyciagnac bo z tylu jest ten tunel i jeszcze podlaczone sa te przewody do regulacji temperatury powietrza i nie wiem jak je odlaczyc masz moze jakies propozycje?

przewody od wlacznika klimy [tego nad radiem] ida w kokonie

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> nad radiem

w klimie manualnej z tylu panelu jest wtyczka 9pinowa. podwazasz zaczepy i wychodzi.

Guest Kamcioo

Kolego odlaczylem ten wlacznik klimatyzacji odlaczylem od regulacji ten zaczep 9pinowy ale interesuje mnie jedno pod maska obok filtra kabiny ten przewod od klimatyzacji polaczony jest z jakims jeszcze urzadzeniem ... nie wiem jak go opisac podesle jeszcze zdjecie dzis jak zrobie ...

kolo filtra kabinowego masz zawor ktory zamyka obieg wewnetrzny

Guest Kamcioo

to on tez jest pod to podlaczony?? czyli jak to odepne to nie bedzie obiegu wewnetrznego tak?? ale przelacznik od obiegu nie wydaje mi sie poalczony z tymi przewodami ;PP

jak widac przewod idzie z przycisku obieg wewn S102 idzie na zawor Y35 kolo filtra kabinowego i idzie do panelu klimatyzacji na S131.

Edited by Ravcio1985

Guest Kamcioo

Kolego wyciagnalem ta wtyczke 9 pinowa i teraz chcialbym wyczepic przewody od klimatyzacji stamtad ale one sa jakos lutowane do tych oryginalnych i zaizolowane tasma.. nie wiem odizolowac to rozlaczyc i podlaczyc spowrotem wydaje mi sie ze to jakas prowizoryczna robota byla z ta klima i nie oryginalna jest w tym samochodzie

prosze o szybka odpowiedz