Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
twister0007

Jaka sonda lambda do X16XEL ?? ??

Recommended Posts

Witam, wiem ze temat sond był juz poruszany ale nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytania wiec pozwolilem sobie założyc ten temat. Ogólnie mam problem z sondą. Posiadam VB silnik X16XEL rocznik 2000 po lifcie. Praktycznie co roku po zimie muszę jeździć na regulacje gazu i zawsze słyszę: "Proszę wymienic sondę lada i przyjechac na regulacje". Najlepsze jest to ze za pierwszym razem sondy nie wymienilem a regulcja pomogła i jeździlem bezproblemowo (bez szrpania i mulenia) cały rok. Po zimie znowu "Niech pan wymieni sondę". Wiec juz wymienilem i znowu wszystko było OK prze rok. Teraz znowu usłyszłem ze mam wymienić sondę najlepiej na NTK. Czy ktoś mi moze powiedzieć czy to jest normalne ze po roku znowu sonda do wymiany ?? Rocznie robie 10-12 tys km. wiec nie wiele. Interesuje mnie jeszcze :

1. Jaka dokładnie powinna byc soda do mojego silnika?

2. Czy warto wydawać ok 400 zł na sondę NGK?

3. O co chodzi z oznaczeniem NGK i NTK, czy to jest to samo ?

4. Moze ma ktoś sprawdzonego sprzedawcę ??

z góry dzięki

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Na początek to może zmień mechanika

Nie masz uzupełnionego profilu, uzupełnij skąd jesteś ( nie wiadomo gdzie Cię pchnąć) i skieruj się do oddziału do którego Ci najbliżej. Może na początek koledzy zaproponują Ci jakiegoś dobrego i sprawdzonego gazownika. A podłączył Cię pod kompa, że stwierdził sondę? Może to jakiś jego standartowy tekst

Sondę wymienia się wtedy jak jest zepsuta (nie wiem czy Twoja jest zepsuta). Niektóre uniwersalne badziewia nawet rok nie pochodzą więc sytuacja u gazownika jest prawdopodobna ale musiałby zmierzyuć sondę przed takim stwierdzeniem.

NGK=NTK

Witam uzupełniłem profil. Troche mi to zajęło bo nie mialem netu (net z kablówki :/). Jestem z okolicy Torunia. Jak byłem u gazownika w Toruniu pierwsze co to podpiął pod kompa i stwierdził ze sonda jest walnięta. Wiec pewnie sondę trzeba wymienic. Zastanawiam sie tylko czy warto wydawac kase na NGK ???? zeby nie było ze po roku znowu padnie. Co radzicie ???? Jaka sonda bedzie dobra do mojego silnika?? ta o oznaczeniu OZA401-E6 ??

Please login or register to see this link.

.

Please login or register to see this quote.

Witaj jak jesteś spod Torunia to już ci mówię że mamy zniżki u gazownika w Krobi koło Torunia jeżeli chcesz to się do mnie odezwij i ci pomogę ,ostatnio nasz kolega zakładał tam instalacje ja u niego już 4 lub 5 razy zakładałem i nie mam problemu. Jeżeli chcesz zakupić sondę to mam też zniżki u sponsora w sklepie jak coś do daj znać. Jeszcze powiedz tylko ilu przewodową masz tą sondę jeżeli 4 przewodową to ja mam nową za połowę ceny bo gafe strzeliłem i złą kupiłem do mojego auta mam NGK cena 90zł no może trochę taniej jak co daj znać na PW.