Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
jaris

Czas grzania świec isuzu

Recommended Posts

Nie znalazłem w szukajce: jak długo przy obecnej temperaturze zewnętrznej powinny grzaś świece w 1.7 isuzu? Znajomemu grzeją 3-4 mnuty(!) i ktoś powiedział, że to normalne - czy to prawda????

Edited by jaris

w isuzu z tego co kojarzę grzeją długo, ale ile dokładnie to nie wiem

napewno liczone to jest w minutach

Guest Eckus

raczej normalne. grzeją aż silnik osiągnie odpowiednią temp.

Please login or register to see this quote.

po czym poznajesz że świeca grzeje tyle czasu? te 3-4 minuty mierzone podczas jazdy?

Zdaje się, że kontrolka tak długo świeci! (to nie moje auto, więc nie do końca się orientuję)

Guest damian17td

gdzieś już był podobny temat.u mnie kontrolka grzania świec tak jak teraz rano świeci się może 3 sekundy,ale osobiście czekam na "pyknięcie"chyba przekaźnika u mnie słyszalne wyraźnie.a jeżeli chodzi o grzanie w czasie jazdy to tak jak napisał kolega Eckus aż silnik osiągnie odpowiednią temperaturę.dowiedziałem się o tym też przez przypadek bo zaraz po kupnie auta sprawdzałem sobie wszystko i rano odpalam autko sprawdzam ładowanie a tam ledwo 12.5 V silnik popracował trochę i 13.7 V ,zaraz lektura Forum

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i wyczytałem że właśnie ISUZU podgrzewa sobie świece aż silnik nie złapie temperaturki..

a każdy diesel tak nie robi? Op-com pokazuje mi następujący parametr "przekaźnik czasu wstępnego ogrzewania" który przyjmuje wartośći Aktywne 0V (gdy temperatura pł. chłodzacego mniejsza niż 50 st C) oraz NieAktywne 12V (powyżej tej wartości temp.)

Edited by adam_hybrid86

Guest damian17td

nie wiem czy każdy dieselek tak robi:/ ,to mój pierwszy klekot w życiu:)do tej pory same benzyniaki..a ja pod kompem niewidzę żadnych parametrów silnika ,można sobie sprawdzić jedynie nadwozie :poduszki abs i takie tam..

Guest max69

Normalne. Isuzu ma dogrzewanie świecami do osiągniecia przez silnik 50 stopni. To zajmuje właśnie ok. 3-5 minut w zależności od temperatury zewnętrznej. Pierwsze przełączenie świec na słabsze grzanie objawia się pyknięciem przekaźnika jak już ktoś napisał i jest to trochę po zgaśnięciu kontrolki. Całkowite wyłączenie świec również sygnalizuje pyknięcie przekaźnika jak się ktoś wsłucha.