Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest wost

zablokowana kierownica

Recommended Posts

Guest wost

Witam

mam problem z kierownicą - przy skręcaniu słychać jakby "cykanie" a ostatnio parę razy uległa zablokowaniu podczas manewrowania na parkingu. Wykonała moźe ćwierć obrotu i stop. Delikatne ruchy lewo/prawo i odblokowała się... ale wolałbym żeby nie zdarzyło mi się to na skrzyżowaniu...

(były to zawsze zakręty kierownicą w prawo ale moze to przypadek...)

Może ktoś miał coś takiego? nie znalazłem na szukajce

dzięki za pomoc

---

właśnie znalazłem cosik na forum, także nie ma tematu ;-)

Edited by wost

zdejmuj oslone i patrz co blokuje

to jest problem związany z blokada stacyjnki. Jest to "fabryczna" wada vb, dzieje sie to zwłaszcza gdy jest ciepło. Można to naprawić tylko trzeba znaleźc kumatego goscia od naprawy zamków samochodowych.

Mialem tak w 2 firmówkach VB i zaczynam mieć w swojej powoli.

Edited by SNOWSURFER

mialem 3 i nigdy tak sie nie dzialo

na forum tez malo o tym jest

skad stwierdzenie o wadzie ?

na grzybowskiej jest gość do którego zawdzonilem zeby przyjechał do mnie na stacje benzynową bo nie moglem odblokować kierownicy (było bardzo ciepło).

Gość zapytał jakie auto i z miejsca mi powiedział ze to czesta awaria gdy na dworze jest gorąco. Odblokował stacyjke, pojechalem do niego do warsztatu i tam spiłował jakis kawałek metalu będenka stacyjki i problem więcej nie wystąpił. Potem ten sam problem mialem w kolejnej VB, czynność była identyczna.

Moze nie miales tego problemu bo na wyspach troche chłodniej;)

Edited by SNOWSURFER

Guest wost

Stacyjki nie sprawdzałem jeszcze.

Natomiast wynalazłem na forum dużo o tym, i często powtarza się opinia że to taśma airbagu i ułamane elementy tejże. Patrzałem tam, co prawda nie zdjąłem kierownicy (potrzeba pewnie jakiegoś ściągacza) ale ogólnie widać że nic w środku nie lata i jest cało. Co ciekawe cykanie przy obrocie kierownicą występuje tylko w jednym jej położeniu czyli raz na 360stopni obrotu.

Zauwazyłem że jeśli tę plastikową osłonę airbagu zdjąć z zaczepów to cykanie ustaje, wiec tymczasowo jeżdże z poluzowaną osłoną, zobaczymy co się będzie działo.