Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Piotreq

CB w Signum

Recommended Posts

A ja mam teraz w Zygmuncie tak :

Może być ?

Okablowanie, stopka antenki i sama ona (antenka pod kolor nadwozia...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">) by he_niu, któremu, Mordce Kochanej jak zwykle bardzo serdecznie dziękuję...

Kabelek idzie równolegle z oryginalnym okablowaniem samochodu, od pokrywy bagażnika aż po samo radyjko, rozbierałem wszystko co niezbędne aby to ukryć. Efekt jest wyśmienity bo niczego na zewnątrz nie widać. Jest tylko antena, radio i grucha, nic więcej...

Radyjko (Uniden 520XL po tuningu he_niowym zresztą) tkwi w kieszeni ale maksymalnie po lewej stronie, ta szczelina po prawej to regularna półka (wszystko zostało pospawane spawareczką do plastiku), zawsze trochę więcej miejsca na szpargałki i pierdółki...

Mieści się na przykład paczka papierochów (ja nie palę na szczęście ale niech to będzie jakiś punkt odniesienia...).

Gruszka ze wmocnieniem i pogłosem też od he_nia...

Mój Boże, co ja bym bez niego począł, biedny miś?

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Edited by Piotreq

Pięknie zrobione, plan mam podobny, jak wykonam dam fotki

Please login or register to see this quote.

Dzięki, w razie czego służę pomocą...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

W sumie ta półka to najodpowiedniejsze miejsce dla CB. Przede wszystkim jeśli idzie o dostęp do radia.

Owszem, można mieć opcję zmiany kanałów w gruszce ale zmiana modulacji odbywa się ręcznie.

Dodałem teraz pewien patent.

Otóż umieściłem głośnik zewnętrzny w podsufitce, w przedniej części plastikowej osłony.

Kabelek jest podpięty do radia (wewnętrzny "szumofonowy" głośnik tym samym jest odłączony) puszczony od deski przez lewy słupek do góry i w tej plastikowej górnej osłonce wmontowałem maskownicę głośnika z VB, pomiędzy dachem a tą osłoną znajduje się głośnik. Pasuje idealnie.

CB na zewnętrznym głośniku to zupełnie inna bajka...

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Witam wszystkich.

Radyjko zmieściło się w tą półeczkę czy ją ciołeś? jak mierzyłem to typowe radyjko ma 42-45 mm a półeczka 37.

Półeczka była cięta i klejona...

Są radia krótsze ale szersze w stosunku do Unidena.

Radio jest bardziej po lewej stronie za to po prawej jest miejsce na telefon komórkowy albo inne drobiazgi...

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam ja u siebie mam podobnie. Radio M-Tech Legend III małe rozmiary i gniazdo od mikrofonu po prawej co mi pasowało. Radyjko jak za te pieniądze całkiem fajnie chodzi.. ASC wybiera całkiem ładnie, szkoda troche że nie ma RF-G tylko przycisk LOCAL/DX który obcina zasięg. Radyjko zestrojone z anteną President Misouri na nizinie łapie ładnie do 10 km.. Instalacja antenowa poupychana bez rozbierania plastików tak, że nie widać nigdzie kabelków(tak ze fabryczna długość kabla od Presidenta wystarcza) zasilanie do radia podciągniete od aku, podobno tak lepiej:) dodatkowo do radia dołożyłem zewnętrzny głośnik NOKII od zestawu głośnomówiącego który miałem w astrze a zamocowany jest pod nogami pasażera przy słupku bardzo dobrze słychać.

Uchwyt do gruchy zamocowany "bezinwazyjnie" bez wkrętów itp. bo bardzo nie lubie dziurawić auta:D jedynie sobie troszke użyłem na schowku:) ale w razaie czego nie brakuje na rynku wtórnym.

Please login or register to see this link.

A ja dzisiaj trafiłem na zdjęcie takiej instalacji w Sigu:

Czy ktoś ma może jakiś pomysł skąd autor wytrzasnął taką obudowę za tunel na radyjko? Jego nie spytam, to zdjęcia z dawna, koleś skasował Signum i zniknął z forum.. Może ktoś wie gdzie kupić/ jak zrobić taką szufladę?

Aha, dzięki za uświadomienie. A dałoby się w taką obudowę włożyć CB?

a jak duże? KIedyś woziłem jednen z mocniejszych zestawów w stolycy, teraz myślę o reaktywacji ale nie ma z kim gadać...

wejdzie w tą obudowe cb radio alan 48 plus multi ?

President Wilson wchodzi a jest dosc dlugi

Wilson jest mały. Jest też głuchy, podobnie zresztą jak Herbert

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Chcesz, to mam wilka w pięknym stanie.

Od kilku już lat wożę prezio Granta z dłubniętym rx i tx

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

Chyba nie slyszales dobrej sztuki wilsona czy herberta niewiele jest radyjek ktore bez dlubania tak dobrze odbieraja grant przy nich wychodzi srednio ale to rzecz gustu do mobila sa w sam raz nie kazdy chce wozic kloca wielkosci granta sam mialem w VB jacksona i co z tego.

Co z tego? Chyba sam nie wierzysz w to, co napisałeś. Akurat Jackson nie jest dobrym wyborem do auta ze względu na odbiornik i kiepskie trafo AM. To raczej radio stworzone do rozmów na wstęgach i FM, powinieneś to wiedzieć. Faktycznie, w takim przypadku sam wolałbym Herberta czy Wilsona, z którym z resztą przejeździłem chyba z rok. Osobiście nie znam nikogo, kto zostałby na dłużej z Herbatnikiem czy Wilsonem na dłużej w samochodzie. Po jakimś czasie na prawdę stają się za głuche.

A radyjek słyszałem całe mnóstwo, i takich z bieżącej produkcji i trochę starszych i takich naprawdę, bardzo, bardzo kultowych.

Odbiję piłeczkę i zapytam - chyba Ty nie słyszałeś fajnie zrobionego Granta...?

Dobrze wiesz ze zrobic mozna kazde radio a moj Jackson byl konkretnie pomodzony glownie odbiornik ale i nadajnik.

Slabe trafo AM ? my tu o odbiornoku rozmawiamy wiec co ma piernik do wiatraka. Jakos moj dawal rade 30W w AM kotlowac i modulacja byla igla.

Do auta w zupelnosci wystarcza mi nie dlubany Wilson. Nawet fabryczne radia nie grzebane w zaleznosci jakie sie trafi potrafia byc odsluchowo rozne czesto sie z tym spotykam jesli chodzi o stare radia typu wilson herbert 28 itp..

Mozna tak dyskutowac w nieskonczonosc.

Edited by he_niu

Masz rację. Na tym skończmy tą dysputę. Ja jacksona nigdy nie używałem, chociaż kiedyś szukałem na MRF455, powtarzam tylko co doktorki mówią. Przywalić 30W nośnej to sporo a o dobre MRFy teraz ciężko. U mnie 2W nośnej daje 21W w peeku bez żadnych turbopierdulatorów...

Kiedyś się spotkamy to posłuchasz tx i rx tego granta, może przy okazji zabawy z reflektorami o czym pisaliśmy na PW.

TO, że do auta większości wystarczy niedłubany Wilson czy Josan czy Cobra 19 zgodzę się w 100%. Na #19 nie potrzeba nic lepszego. Tylko te pozakręcane squelcze i rf-gainy... i pytanie po 15 razy "...jkolego porzuć jak tam dróżka bo nie doleciało..."

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

Edited by R.T.

no ale z tego co się orientuje to zasię jest w dużej mierze zależny od anteny a nie od samego radia ?

No tak. Praw fizyki nie oszukamy. Kwestię anten i całej instalacji zostawiamy bo jest bezdyskusyjna. Ja jeżdżę teraz z S1200, przerobiłem prawie wszystkie dwumetrówki.

Na szczególne okazje mam to

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ale jeśli rozmawiasz np. na 60km z drugim mobilem albo 100km z bazą i jesteś na skraju zasięgu, dopiero wtedy słyszysz zalety dobrze odszumionego radia. U mnie np. sygnały w okolicach 1s i poniżej są jakby lekko podbijane, to zaleta zastosowanych m.in. tranzystorów niskoszumowych.

Zasieg zalezy przedewszystkim od anteny jej sprawnosci i dopasowania calego ukladu antena-kabel. Druga sprawa to uksztaltowanie terenu przenikalnosc powietzra propagacja i takie tam. Dla zwyklego uzytkownika to nie ma wiekszego znaczenia bo na przecietnej antenie te pare kilometrow pogada. Jak ktos sie bawi w lacznosci to juz inna bajka ja juz z tego wyroslem

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Pytanko a zmieści mi sie Taylor w tą półeczkę pod klimą? i druga sprawa z mocowaniem anteny, da radę na łamaniu dach-klapa?

Tylor wejdzie co do anteny to skad mamy wiedziec jakie masz nadwozie.

Sorki będzie Sig

W temacie zobacz jak ma kolega Piotreq zalozone to najlepsze miejsce na klapie.