Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Erfro

Regulator cisnienia paliwa

Recommended Posts

Witam,

nie moge zlokalizowac regulatora cisnienia paliwa w silniku Z18XE, na listwie wtryskowej go nie ma, dochodzi waz bezposrednio spod spodu auta,jakby prosto z pompki paliwa,

wiecie moze co jest grane ?

z tego co kojarze to jest kolo pompy przy baku

tak jest przynajmniej w astrze

wydawalo mi sie ze regulator cisnienie paliwa jest sterowany podcisnieniem, to ten musi byc jakis inny chyba ?

Please login or register to see this quote.

dokladnie tak jak myslisz jest na lewym koncu listwy z wtryskami taka mala puszeczka z rurka podcisnieniowa.

wiesz wogole jak to wyglada ??

wiem, kolega adasd dobrze pisze, problem w tym ze u mnie w silniku Z18XE nic takiego na listwie nie ma

chyba ze jest to inny typ regulatora i wtedy moze byc bezposrednio z pompa, ale tego wlasnie nie wiem

Edited by Erfro

to popatrz

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

podcisnienie mozna i pod bak podprowadzic wiec to zaden problem

oslone sciagales ??

jeszcze nie, zrobie to po poludniu

ale dzieki za informacje, sprawdze czy tam cos jest

Jak to jest w koncu z tym regulatorem cisnienia w silnikach Z18XE (Y16XE, Z16XE, X18XE1), czy to sama pompa paliwa-815037 utrzymuje cisnienie 3bar czy tym regulatorem jest ten dekiel, ktory wedlog EPC nazywa sie Kolek rozprzezny ze zlaczami zasilania paliwowego - 815099??

Po przekreceniu kluczyka w stacyjce pompa sie oddzywa (choc nie za kazdym razem) na kilka sekund (ale dziwnie to slychac jakby powietrze zasysala),ale jak sprawdzam cisnienie na listwie wtryskowej to w ogole prawie paliwa nie ma, a co dopiero o 3bar marzyc. Zaraz po tym slychac jak paliwo skapuje do zbiornika chyba, bo slychac kapiace krople.

Czy to sa objawy uszkodzonej pompy paliwa czy tego rgulatora, jesli tam jest osobno cos takiego.

Prosze o porade jesli ktos z Was ma jeden z takich silnikow i cos wie na ten temat, bo nie wiem czy szukac pompy czy tego dekla (dolaczam obraz z EPC - nr 5)?

Please login or register to see this link.

Edited by Erfro