Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
redsalamander

czujnik temp powietrza dolotowego - wymiana

Recommended Posts

Witam

Mój czujnik chyba niedomaga, a nowy ze 150 jak pytałem w sklepie.Jak się rozbiera ten oryginalny?I te kabelki to zwyczajnie odciąć czy one gdzieś na końcu są jakoś wpięte?I jaka dla tego silnika (1.6 16v)rezystancja tego termistora bo podobno można go bez problemu samemu wymienić i koszt kilka złotych?

Gdyby ktoś rozbierał to proszę o fotki.

musisz go podważać np. śrubokrętem i użyć sporo siły żeby go wyciągnąć bo szczelnie siedzi, ja męczyłem się z 10 min...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> ale jeszcze gorzej go włożyć spowrotem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> , wtyczkę odpinasz przy samym czujniku.

PS: Po czym wnioskujesz że jest uszkodzony?

Jak zrobiło się ciepło to pierwsze chwile nierówno chodzi, jak przejdzie na gaz to równo. jak postoi na słońcu to tez tak mi robi, jak zimno to bez problemu. Tak jakby właśnie czujnik podawał ze jest cieple powietrze a w rzeczywistości jest zimne i go dusi.

Więc jak będziesz miał go na wierzchu to spróbuj blaszkę umyć np. w benzynie ekstrakcyjnej lub nitro może pomoże...

Dziś wyjąłem, poszło łatwo gorzej było włożyć. Niestety on jest jakby nierozbieralny, przedmuchałem i tyle bo nie ma za bardzo dostępu do środka.Mówisz benzyna lub nitro, jak będą problemy to spróbuję.