Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Piotlek

grzanie/check engine/brak mocy :(

Recommended Posts

Guest Piotlek

witam, niedawno kupiłem śliczną(chyba to mnie podkusiło;<) vectre b 98r. 2.0 dti. Od razu zaznaczam, że bardzo słabo znam się na samochodach.

A o to mój problem: podczas jazdy często włącza się kontrolka check engine i auto nagle traci moc, dzieję się to na wyższych obrotach, nieregularnie. Raz przypiernicze ;p w pedał i nic się nie dzieje a czasami nie mogę przekroczyć 120 na 5 biegu:(. Gdy się już zapali ta kontrolka wystarczy troszkę popuścić pedał i gaśnie. Ponadto silnik strasznie się grzeje, w ostatnie ciepłe dni wskazówka przekraczała 100C. Byłem na komputerze i wyskoczyło tam coś takiego:

Please login or register to see this quote.

autko mam od kilku dni i ręce opadają, wcześniej śmigałem niezniszalnym polo 1.4d, zachciało się czegoś z wiekszą techniką i mam...

wcześniej poczytałem troszkę i myślałem że ta awaria może być związana z przepływomierzem ale ten wynik z badań chyba się nie zgadza, mechanik mówił coś o pompie wtryskowej, ale ja nie wiem

proszę pomóżcie

dodaje że dzisiaj vectra znowu była pod komputerem i wykryło błąd p1220

Edited by Piotlek

na klekotach się nie znam

ale poczytaj to ...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this quote.

ja bym w ciemno stawiał na sprawdzenie instalacji podciśnienia - od vacuum pompy, poprzez przewody, elektrozawory i elementy wykonawcze. szkoda że nie masz interfejsu byś sobie sprawdził parametry pracy wg tego