Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Thal

Skrzynie X20XEV

Recommended Posts

Guest Thal

Witam jestem tu nowy i wiem że jest dużo tematów już na temat skrzyń, ale niestety nie mogę znaleźć nic konkretnego.

Generalnie parę dni temu rozwalił mi się układ różnicowy w mojej Viki, i mam parę pytanek odnośnie tej sprawy jako że spotkałem się już z różnymi opiniami i poradami w tym temacie od mechaników.

1. Mam podobno skrzynie F18 przed liftingiem, a skrzynie po lifcie są podobno już z poprawionym układem różnicowym, pytanie brzmi jak rozpoznać jedną i drugą skrzynie i czy będzie pasowała ta po lifcie do mojej Viki ewentualnie jakie potrzebne są przeróbki i czy jest to opłacalne.

2. Słyszałem że mogę wymienić sam układ różnicowy jeśli poprzedni nie spowodował żadnych dziur, olej mi nie wyciekał i dekielek jest cały, ale nie wiem jak dalej czy rozwalenie się tego układu nie spowodowały jakiś jeszcze usterek w głębi skrzyni ?

3. Inni znowu mówią żebym założył skrzynię biegów od Daewoo, czy pasuję taka skrzynia bez żadnych przeróbek, a jak tak to jakiego symbolu szukać i czy warto wsadzać części od daewoo ?

Mój samochód to:

Vectra B 2.0 16v Kombi

Rok produkcji: Grudzień 1997

Przyznam się szczerze że nie stać mnie za bardzo abym wysokie koszty ponosił tej naprawy dlatego szukam jak najwięcej rozwiązań lecz bardzo mi zależy na moim autku i nie chce na nim z drugiej strony oszczędzać i wsadzać jakieś zamienniki i lecieć po najtańszej linii a tym samym obniżać jakość samochodu i ewentualne dalsze naprawy.

Czy jest ktoś wstanie mi fachowo doradzić co najlepiej zrobić ewentualnie polecić mi kogoś kto ma na zbyciu jakaś pasująca i sprawna skrzynię ? najlepiej z Warszawy albo woj. mazowieckiego.

Od razu dziękuję za wyrozumiałość i pomoc w danym temacie.

moje gadu jak coś to (3394973)

Edited by Thal

Podepnę się pod temat, ale od razu muszę pogonić by kolega się przywitał

każda z nich ma swoje bolączki ja mam obie i mogę podać moje spostrzeżenia

F18 ma:

-trochę dłuższe przełożenia

-wsteczny do przodu (przy jedynce)

-lżej pracujący lewarek

-niektórym się wysypuje ja nie narzekam bo nie mam z nią kłopotów

-jest na hydraulikę (tak mi się kojarzy i przy przejściu z jednej do drugiej może być trochę więcej roboty)

-były w przedliftach

F23 ma:

-krótsze przełożenia

-wsteczny pod 5

-ciężej pracujący lewarek

-mogą być problemy z huczeniem, ciężko wchodzącymi biegami 1,R

-trzeba wymieniać olej (tylko GM) raz na 2lata/30tys. km

-jest na linki

-były w poliftach

Edited by Bako

Guest AxuSS

Please login or register to see this quote.

Skrzynie od Daewoo można trafić młodsze i w bdb stanie, pozbawione są wady konstrukcyjnej F18`nastek więc dłużej posłuży. Przełożenia biegów są mniej więcej podobne, różnicy wielkiej nie zauważysz.

A no i największym ich atutem jest CENA

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> bo kupić można dobrą za ok. 300 zł

Skrzynia oznaczenie D16 pasuje od lanosa 1.6, nubiry 1.6/2.0, espero 2.0 lub leganzy 2.0

Skrzynia jest niemal identyczna z oplowską, nie pasują 3 śruby na dole mocujące ją do miski olejowej. W niczym nie przeszkadza bo skrzynia na pozostałych śrubach trzyma się bloku i jest git.

Sprzęgło pasuje i wszystko inne też, przełożyć trzeba ze starej F18 do D16 wysprzęglik hydrauliczny.

Edited by AxuSS

obydwie na hydraulikę są - mowa o wysprzęgliku

F18 sterowanie na pałąk - F23 na linki

dodatkowej roboty z zamianą sterowania na 20 minut - według mnie pryszcz

F18 też w poliftach występuje

Guest Thal

Witam wszystkich.

Dziękuje wszystkim za pomoc, i czekam jeszcze na dalsze posty od innych osób może jeszcze ktoś ma inne sugestię ?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A jeszcze o jedno zapytam bo nie dopisałem tego powyżej, czy gdybym znalazł dajmy na to inną skrzynie F23 popsutą, ale z dobrym mechanizmem różnicowym to będzie taki mechanizm pasował do mojej skrzyni F18 ?

Wszyscy proponują wymienić mi całą skrzynie, a nie da rady jak bym znalazł sam mechanizm wymienić ? Czy podczas rozwalania się jakieś części jego nie mogły uszkodzić dalszych kół zębatych w środku ?

będziesz wiedział jak rozbebeszysz ją nikt nie wie tego

Witam pozwole sobie sie podłączyć pod temat' bo mam pytanko odnośnie tej skrzyni z daewoo... Mianowicie chciałbym wiedzieć z jakich modeli mógłbym wziąć to skrzynie... Moje auto to Opel Vectra B 2.0 16 V z tego co mi wiadomo to oznaczenie skrzyni to F18 WR /CR... Z tego co wiem to Nubiry 2.0 16 V podejdzie' jescze z czegoś będzie pasować? Jeszcze mam wątpliwość bo zmyliło mnie to że są jakieś nubiry II czy to są jakieś inne skrzynie w nich? I jeszcze jedno pytanko jakie ta skrzynia z daewoo ma mieć oznaczenie D16 czy D20 ? Z góry wielkie dzięki za odp...

Edited by panRys87

Guest Lukasz87

D16

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

THX za szybką odp

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> swoja drogą troche to ciekawe niby młodsza mniej awaryjna a tańsza;D

Guest AxuSS

Bo Daewoo jest jak stara koszula... Podrze się to ją wyrzucasz...

Vectra też jest jak stara koszula... Tylko w tej dobrze się wygląda i jej nie wyrzucisz tylko zacerujesz

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Sory za OT

Co do Nubiry II to trzeba by było na żywo zobaczyć. Ja w połowie przyszłego miesiąca lecę po skrzynie Daewoo i właśnie gościu ma od Nubiry I i II to obczaję i postaram się zdać relację czy to to samo czy nie.

Edited by AxuSS

A jeszcze taka jedna sprawa' byłem dziś szrocie szukać tej skrzyni' była z dwulitrowej nubiry ale o oznaczeniu f16 nadaję sie taka? Miałbym taką prośbe jeżeli mógłby ktoś podać wszystkie modele Daewoo z których mozna by przeszczepić tą skrzynie bo podobno nie wszystkie mają oznaczenie...

Ciekawe wyjaśnienie

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Thal

Witam

Kolego ja mam Vectre 2.0 i mi powiedział znajomy który non stop coś robi przy Oplach ze od Daewoo nie pasuje ze względu na to ze w F18 wysprzegnik jest w środku a w D16 i innych od daewoo na zewnątrz nie pasują śruby mocujące wszystkie a takie latanie na parę i modlenie się czy będzie sie trzymać tez nie jest dobrym rozwiązaniem, najlepszym rozwiązaniem jest założyć skrzynie F23 po małych przeróbkach, albo z powrotem F18.

Pozdrawiam

A dużo jest przy tym przeróbek? Bo o ile sie nie myle to sporo

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

chodzi o f23 bo f 18 nie chcem już zakładać...

Edited by panRys87

Guest AxuSS

Wysprzęglik F18 ma hydrauliczny a D16 mechaniczny...

Wysprzęglik się przekłada z F18 do D16 i wszystko gra, śruby mocujące co nie pasują łączą skrzynie z miską olejową... Skrzynia najmocniejsze połączenie ma z blokiem silnika.

Decyzja zapadła zakładam D 16 z lanosa... Zaczerpnałem informacji od kolegi z VU który ja zakładał w 3 Vectrach i w 100 % ją poleca i koszty są o wiele tańsze... Jak już założe i wypróbuje dam znać jak się sprawuje' pozdrawiam...

wyżej pisałem

20 minut dodatkowej roboty na wymianę lewarka

resztę czyli skrzynię z łapami i tak byś musiał wyciągnąć - to i przy okazji linki

Podejrzewam że gdybym nie stał krucho z gotówką pokusiłbym się na tą F 23 jednak juz mam nagrana D 16 za 200 zł w dobrym stanie' wielkie dzięki za wszystkie odp' pozdrawiam...

Guest AxuSS

Tylko wróć i się pochwal po przekładce

/emoticons/default_happy.png" alt="^_^" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/happy@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ok w połowie przyszłego tygodnia powinienem już przetestować jak się spisuje' to na pewno dam znać

Witam' to znów ja byłem przed chwilą po skrzynie jednak' mam co do niej małe wątpliwości...Pytanie do znawców tematu... Czy w lanosach były zakładane inne skrzynie niż D 16? Jeżeli tak to czy łatwo je odróżnić... Bo ta którą miałem brać nie ma żadnego oznaczenia więc nie wiem czy podejdzie... Mocowanie wygląda podobnie i jest od lanosa. Na coś trzeba zwrócić uwagę poza mocowaniem przy porównywaniu ich? W razie niezgodności mogę ją oddać ale poco z nią tak kursować...

I jeszcze jedno pytanko czy skrzynia F16 Nie podejdzie od Daewoo Bo wygląda podobnie a jest ich więcej w mojej okolicy???

F16 były w Nexii

foto mojej

Please login or register to see this attachment.

Daj znać jak to sie sprawuje!!!!!!!!!!

Ok dam znać bo wiem że są to bardzo przydatne informacje

Też podepnę się pod temat . wczoraj jechałem i nagle 3 nie chciała mi wejść w końcu weszła ze zgrzytem . dziś ściągam dekielek a tam troszkę złomu w nim . kręce kołem a tu sobie satelitki te małe poszczerbione i dodatkowo te duże koło co ze skrzyni idzie też ale to tam zęby są większe i malutkie ubytki . dam foto tylko później bo aparat w aucie jest . i też właśnie planuję wymianę  na skrzynie z daewoo bo wytrzymalsze . i mam pytanko odnosnie tego kto może ktoś wyciągał skrzynie samemu . koledze teraz też skrzynia poszła i zakładał F18 no ale 700zł skrzynia wymiana 600 więc mnie nie stać narazie na taką zabawę . i dlatego planuję D16 i pobawić się samemu w wymianę .