Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest pespo

Porysowane i obdarte pochwyty na boczkach drzwi przednich

Recommended Posts

Guest pespo

Chciałbym się Was spytać czy wszyscy macie podobny problem z tymi plastikowymi rączkami na boczkach drzwi. Nie wiem czym toto jest pokrywane (coś jak cienka guma) ale wiem że bardzo łatwo się rysuje i częściowo schodzi. Do szału doprowadza mnie widok takich "obdartych" części. Dzisiaj zdjąłem ten uchwyt z drzwi przednich od pasażera i chciałem obedrzeć to całkowicie żeby było jednolite. Oczywiście okazało się że tam gdzie nie zeszło to wcale nie chce tak łatwo schodzić a jak schodzi to zostaje jeszcze jakaś warstwa kleju i trzeba nieźle się natrudzić żeby wyczyścić do samego błyszczącego plastiku. Mam pytanie czy jakoś sobie z tym radzicie? Znalazłem też po numerze części GM: 24437634 w jednym sklepie, ale ten kawałek plastiku kosztuje tam 167 zł !!! Czyli jak chciałbym wymienić i od strony kierowcy to razy dwa. Wg mnie to chora cena ale jak nie wymyślę czegoś innego to chyba kupię... Myślałem nawet o malowaniu tego elementu ale jakoś tego nie widzę. Jak ktoś już z tym walczył albo wie gdzie można kupić w rozsądnej cenie to proszę o informację. Pozdrawiam!

W ojcowej VC jest to samo i w wielu już takie coś widziałem "ten typ tak ma" najlepeij poszukac na allegro albo jakimś szrocie rączek w dobrym stanie.

Guest pespo

No właśnie że na Allegro patrzyłem ale wszystko co używane ma te rączki porysowane i poobdzierane zazwyczaj... Nie wiem co za "inżynier" z Opla wpadł na ten genialny pomysł żeby pokrywać te rączki takim byle czym. W starej Vectrze B nie miałem takiego problemu. Ech.... Może jak kiedyś kupię sobie nowe osłonki to te stare na próbę pomaluję np na kolor alu.

Podobnie się chyba ma sprawa z plastikiem pod kierownicą. U mnie oblazł lakier i wyłazi czarny. Swego czasu widziałem też parę zdjęć z takim felerem. U was też coś takiego ma miejsce?

Pozdrawiam

Marcin

Mi tam nic z niczego nie złazi mimo przejechanych 180tys km nawet ostatnio się śmiałem, ze mój firmowy passat z tego samego rocznika i z tym samym przebiegiem ma pozdzierane powłoki z przycisków a w viki wszystko jak nówka.

Teraz jak na złość nie mogę znaleźć fotki z takim defektem. Zastanawiałem się co to może być. Było jak już kupiłem. Nie jest to obicie od kluczy bo po 2 stronie. Stawiam na to że ktoś coś nakleił a potem nieudolnie usuwał. Muszę coś z tym zrobić.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam

Marcin

mam to samo na uchwycie w drzwiach kierowcy, co prawda w minimalnym stopniu ale mnie to wkurza. zastanawiałem się nad zakupem nowego uchwytu w ASO (koszt od 80 do 100zł) ale przecież wystarczy parę razy, że dziewczyna przejedzie pazurkami i będzie to samo... podobny problem z tymi uchwytami a nawet większy jest w passatach i golfach - u kogoś widziałem, że okleił sobie te elementy termokurczliwą folią ala'karbon z allegro. może to jest rozwiązanie? jak by ktoś miał ochotę się w to pobawić to niech się pochwali efektami

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest pespo

Sprawdziłem przed chwilą w salonie OPLA i te nakładki na rączki są w cenie ok 130 zł/sztuka, na zamówienie. Chyba się skuszę bo strasznie mnie gryzie ich widok jak siedzę w aucie

/emoticons/default_blush.png" alt=":blush:"> A jak kupię nowe to te stare może spróbuję pokryć tą termokurczliwą folią ala'karbon

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pod kierownicą nie widzę u siebie problemu. Natomiast rączka hamulca ręcznego jest też delikatnie porysowana.

W autach z grupy VW bardzo niszczą się te uchwyty i wygladają fatalnie. Ja w swoim drugi aucie (Seat Cordoba) mam je pomalowane w kolorze nadwozia (ciemny grafit) i wygląda to nawet nieźle. Zasugerował mi to znajomy blacharz-lakiernik.

Kolega miał ostatnio podobny problem tyle, że w golfem. Też mu pozłaziła gumowana powłoka. Problem rozwiązał kupująć folię imitującą carbon firmy 3M. Widziałem efekt - powala! Aż się sam potem zastanawiałem co u siebie mogę okleić. Do tego plastyczność folii jest taka, że można nią okreić kulkę.

Pozdrawiam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Shaddy

Jeśli chodzi Ci o tą część zaznaczoną na zdjęciu to ja wymieniałem, koszt 120PLN za sztukę. U mnie nic nie schodziło tylko było porysowane.

Wieczorem mogę zrobić zdjęcia tych porysowanych.

Please login or register to see this attachment.

Guest pespo

Shaddy, czyli powiadasz że ta folia jest tak bardzo elastyczna że można sobie kulki okleić?

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Bo właśnie zastanawiałem się jak zachowa się na tych zagięciach rączki, zwłaszcza w miejscu w którym wąska część przechodzi na dole w szerszą. Czy nie będzie marszczeń na folii. I jeszcze jakby mi ktoś powiedział jak taką folię powinno się nakładać? Na gorąco? Kładziesz folię na element i ją czymś nagrzewasz??

Please login or register to see this quote.

w opisie tej aukcji jest instrukcja

Please login or register to see this link.

Guest pespo

Dzięki kamil_p. Zerknąłem sobie na tą aukcję i faktycznie ładnie to wygląda. Nawet już zamówiłem u gościa taką folię. Tyle tylko że nie carbon a czarny mat. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie

Ja używałem folii czarny mat z tej aukcji, efekt bardzo dobry, trzeba nakładać na gorąco i dobrze wyciąć formę (zostawić około 1,5 cm z każdej strony na zapas). Zdjęcia do obejrzenia w temacie o moim aucie. Jedyny minus jest taki, że ta folia jest czarna, a plastiki w vectrze takie hmm ciemno szare. Jednak różnicę trochę widać, ale tylko wtedy jak ktoś chce ja widzieć

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> , dla osoby będącej gościem w aucie nie do wykrycia

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> . Swoja drogą to ta guma jest fatalna, mi się ściera także w miejscu pod chromowanym uchwytem do otwierania drzwi :/ i lekko na kierownicy.

Guest pespo

Wojciech, nigdzie nie widzę tych Twoich fotek... Może jeszcze nie potrafię ich szukać na forum. Ale fajnie że napisałeś bo teraz przynajmniej wiem że już ktoś to zrobił i jest okej. Jak mnie wyjdzie dobrze to postaram się kiedyś zamieścić zdjęcie a jak mi nie wyjdzie to kupię oryginalne i napiszę że to moja robota

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> żeby nikt nie myślał że ja nie potrafię! A tak serio to jeżeli dobrze będzie wyglądało z tą folią to po co przepłacać 130 zł x 2 szt jak można to zrobić za jakieś 15 zł. A te oryginalne pewnie i tak po 2 miesiącach będą już lekko porysowane. No ale zobaczymy co to wyjdzie z tej folii.

Do nałożenia folii potrzebujesz czegoś do odtłuszczania (np. benzyna ekstrakcyjna) i suszarki do włosów (np. żony). Folię każdorazowo podgrzewasz i tak jakby naciągasz na oklejany element. 3M po rozgrzaniu jest jak folia do owijania palet. Tu masz np. linka jak chłopcy oklejają

a tu

Pozdrawiam

Edited by Shaddy

Tu masz zdjęcie (uchwyt na przednich drzwiach w głębi):

Po ponad roku mogę stwierdzić że folia 3M za 15 zł jest o wiele wytrzymalsza niż oryginał, tzn nie rysuje się (ja oryginały porysowałem zegarkiem prostokątnym w nietypowym kształcie i to tak ostro) ani nie ma śladów zużycia.

Edited by wojciechlaska

Guest pespo

No powiem że na tej fotce wygląda obiecująco. Może nie widać za dokładnie ale ja przynajmniej tam nie widzę jakiejś dużej różnicy w odcieniach czy pomarszczeń. Elegancka robota! :29:

a propo skąd masz chromowane pokrętła nawiewów od przedlifta 

Całe kratki nawiewów wraz z chromowanymi pokrętłami załatwiłem od Daro

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> , spytaj może jeszcze da radę załatwić. Nawiasem mówiąc poprzednie kratki miałem czarne i również obklejone tą cholerną folią zdzierającą się.

Różnicy w kolorze na zdjęciu nie widać, ale na żywo jeśli się przyjrzysz to można zauważyć inny odcień. Na zdjęciu wszystko jest wyświecone Plakiem bo jechała na ślub i może ze względu że się świeci jak psu jajca to nie widać różnicy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.

przymierzam się do oklejenia uchwytów w drzwiach oraz rączki od hamulca ręcznego i mam pytanie - jak zdemontować tą rączkę na ręcznym??

Guest pespo

A ja właśnie okleiłem jedną nakładkę rączki i wyszło całkiem, całkiem. Co prawda folia jest czarny mat a oryginalne oplowskie oklejenia są grafitowe ale bardzo to nie przeszkadza. W porównaniu do tego co miałem, te obdarte dziady, to teraz jest niebo a ziemia! Jak będę miał chwilkę to pstryknę zdjęcie i wstawię. Można kupić jedną oryginalną nakładkę rączki za 130-150 zł albo okleić sobie folią o nieco innym kolorze wszystkie 4 rączki za jakieś 15 zł. A jaka przy tym frajda

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest thief7

Mnie też czeka oklejanie i z niecierpliwością czekam na Twoje zdjęcia

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Pytanko - jakiej firmy kupiłeś folie? Rozglądałem się za kolorem czarny mat 3M ale nie znalazłem... tylko carbon :/

Guest pespo

Ja kupiłem na Allegro firmy ORACAL

Please login or register to see this link.

Ale taką folię można kupić chyba i w zwykłych sklepach mających samoprzylepne folie w ofercie.

Edited by pespo