Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
limanekk

Sonda lambda a dym z wydechu? 1.6 x16xel

Recommended Posts

Witam szukalem na forum ale nie znalazlem konkretnej odpowiedzi.

Chodzi o to, ze moja viki b x16xel z przebiegim 172 828km podobno he

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> kopci troche na czarno gdy dodam gazu tak na wyzsze obroty powyzej 4tys to kopci na czarno troche mam sportowy tlumik i chromowana koncowke i dosyc widac jak osadza sie na koncowce czarny nalot. wyczyszcze i po jakims czasie znowu jest. Wyczytalem ze sonda moze byc walnieta i podawac zbyt bogata mieszanke czemu moze tyczyc sie nie przepalona benzyna i ten nalot na wydechu nie wiem czy dobrze rozumuje poprawcie mnie jak co

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> komputer nie wykazuje mi zadnych bledow w srawie sondy. Boje sie ze katalizator mogl tez na tym ucierpiec. Auto mialo ciezka przeszlosc nie wiem przez jak dlugi czas ale mialo przestawiony rozrzad o dwa zabki i jezdzilem troche tak mialo mula ale po naprawie i wymianie jezdiz jako tako dobrze. znaczy odmulilo sie napewno i po tej wymianie mechanik jakby zauwazyl wlasnie ten dym z wydechu. Czy jesli doszlo by do wymiany sondy czy sonda firmy NGK do mojego silnika byla by dobra ? swiece i przewody tez mam z tej firmy.

Prosze o jakas pomoc/porade w sprawie czemu tak dymi z wydechu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by limanekk

sondę można zmierzyć czy pracuje w pełnym zakresie zanim podejmiesz decyzję o wymianie - opisy są na forum

to raczej nie są objawy padniętej sondy...

a co moze byc tego przyczyna gdyby uszczelka pod glowica to dym byl by bialy tak?

odpielem przed chwila sonde mam jednozylowa i auto pracowalo caly czas tak samo, tak samo reagowalo na gaz a check zaden nie wyskoczyl czy to tak ma byc?