Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
limanekk

Piszczenie kola tyl

Recommended Posts

Witam. Mam to ja taki problem jakis tydzien temu uslyszalem dziwne piski z tylu w lewym kole jak cofam to jak by w jednym punkcie mi kolo piszczy niekiedy przy jezdzie do przodu rozkrecilem i zobaczylem ze hamulce caly czas przywieraja do tarczy i kolem ciezko krecic jak krece do tylu na lewarku to piszczy da sie to jakos zrobic? poluzowac hamulec?

Please login or register to see this quote.

w poczatkowych wersjach vectry był bęben czy tarczobęben? jeśli tarczo bęben to blokowac mogą klocki hamulcowe lub szczęki w bebnie od hamulca ręcznego. O ile szczęki da się cofnąć - musisz kręcić nakrętką od samoregulacji szczęk to zaciski najlepiej wyjąć (poprzez wybicie dwóch sworzni) i porządne wyczyszczenie + pasta miedziowa

a ktora to jest ta sroba do smoregulacji? ja mam tarczobeben

Please login or register to see this quote.

w tarczobebnie po zdjęciu koła będziesz miał gwintowane otwory na śrubę i będzie dodatkowy otwór niegwintowany przez który wkładasz śrubokręt aby obracać nakrętkę tej śruby samo regulacyjnej. u mnie ta śruba znajdowała się w dolnej części bębna. Przez otwór włożyłem jeszcze żaróweczkę na 12V wtedy wszystko elegancko widać.

Please login or register to see this attachment.

Edited by adam_hybrid86