Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
irek1232

co to moze być ? strzały w rure wydechową

Recommended Posts

Mam pytanko. od jakiegos czasu auto strzela mi w rure wydechowa, zwlaszcza jak puszcza gaz... co to moze byc? wczesniej tego nie mialem

Edited by Ravcio1985

masz gaz ? może pasuje podregulować

kiedy zmiana świec i kabli

sprawdz szczelnośc dolotu

sprawdz wężyki podcisnienia - czy jakiś nie wyskoczył

auto kupiłem od siostry bo miała od nowości nie jestem pewien kiedy były kable zmieniane a jak coś to jakie kable i świece się stosuje do gazu co są faktycznie dobre

pojezdzij troche tylko na benzynie - cyz problem tez wystepuje ....

świece NGK - dobrane do twojego silnika (w sklepie sprawdzą jakie)

kable Bosch

ale dowiedz się kiedy siostra robila wymiany

oleju, elektryki, rozrządu, filtrów itd...

możliwe ze gaz do regulacji

morze zaczne od świec a potem kable i zobacze co będzie dalej

są takie zestawy kable NGK z świecami no i przy junkersie na pokładzie trzeba owe elementy częściej wymieniać a przynajmniej kontrolować ich stan zużycia

Podstwa to jak koledzy piszą, świece i kable, Napisz jeszcze czy masz gaz i czy przypadkiem na nim to nie wystepuje. Moze też strzelac jak za dużo bedzie podawac benzyny z wtrysków.

Guest giedymin22

Witam..widze kolega ma taki sam problem...ja z tym walcze juz dluzszy czas...przy puszczaniu gazu po chwili strzał a niekiedy przy ponownym dotknieciu pedału gazu...Świece wymienione, Kable sprawne, kolektor ssący wyczyszczony i uszczelka wmieniona, filtry gazu wymienione, regulacja zrobiona..mapowanie silnika zrobione celująco...lecz dalej strzela...jutro dowiem sie co to moze byc...mechanik ma się skontaktowac z ekipą od LPG z Siedlec..ponoc był juz taki przypadek w vectrze i ktos przyprowadził do gazowników ktorzy zakładali...ale więcej info juz jutro...a no i mam gaz sekwencje..pozdrawiam

NO TO JEST DZIWNE TAK JAK BY PRZESTAWAŁO STRZELAĆ POTEM ZNOWU COŚ TAM SYKA MORZE RURA GDZIEŚ POSZŁA

jak "syka" to sprawdz wszystkie wężyki podciśnień, sprawdz uszczelkę przepustnicy i (o ile się da) kolektora ssącego

możliwe, że wężyk podciśnieniowy jakiś wyskoczył - objawy różne (możliwe tez strzelanie w rure)

(prośba - nie pisz wielkimi literami)

a więc tak sprawdzałem instalacje gazową programem wychodzi ze jest ok jeszcze popatrzę na te wężyki mam instalacje igs landirenzo opel tech nie pokazuje żadnych usterek wiec wychodzi że jest ok natomiast jeszcze jeden motyw jaki jest klucz do świec ecotec20/16v ściągłem kable i co się okazało nie mam klucza do świec głęboko te świece hmm pozdrawiam wszystkich

Edited by irek1232

Guest Discard

Please login or register to see this quote.

Co do tego strzelania, to mam ten sam problem i dowiedziałem sie, że podobno chodzi o pompę powietrza wtórnego i, że najlepiej ja poprostu odłaczyć, a wężyki zaślepic... Narazie jeszcze nie robiłem tego, ale w przyszłym tygodniu sie zabiorę...

Edited by Discard

Guest giedymin22

ja jestem po kilku wymianach jak juz wczesniej pisałem i strzelanie powtarza się...mechanik dowiedział się w serwisie LPG w Siedlcach ze moze to byc problem z przepustnica benzyny, ktora nie zamyka się do końca i podaje paliwo i gryzie się to podczas jazdy na LPG..nie wiem czy akurat u mnei towystępuje...w tym serwisie mieli juz taki problem z Vectra...ja tez się wybieram do tego zakładu...dam znac ile co kosztowało i jaka była przyczyna strzałow..pozdrawiam

A ummie znowu po zatkaniu rury wydechowej okazało się że łącznik elastyczny na wygląd jest cały ale nie jest dobry bo uciekają spaliny czyli jak tu wcześniej na forach podawano mieli racie łyka auto lewe powietrze w rurę i dla tego są te strzały zobaczę jak wymienię to ale nie wiem ile to będzie kosztowało moi nie znam wymiarów tego łącznika pozdrawiam wszystkich ....

to schyl sie pod auto z suwmiarką i lnijką i bedziesz wiedzial co i jak (z tego co pamietam to srednica 55 mm, ale długości nei znam)

koszt łącznika elastycznego okolo 50 żł, 

wymieniłem ten łącznik elastyczny cała operacja kosztowała 120zł i stwierdzam że powodem tych szczałów była ta rura a oglądałem ten łącznik nie ma w nim nic ciekawego kawałek rurki giętkiej pokryte siatką ale rużnica jest sto procent nie to auto a rozmiawiałem z gosciem co robi rury to powiedział ze te łączniki szybko lecą wytrzymują około 2 lat ewentualnie rok zalerzy od wyrobu pozdrawiam wszystkich formułowiczów

Guest patryczek vb

jak ja mialem strzelanie na gazie w tlumik to okazalo sie ze to byla wina zaworow bo byly nie szczelne. benzyna nie wydziela takiego skladu po przepaleniu a gaz ma cos takiego w sobie ze nie przepalony pod wplywem temeratury dochodzi do zaplonu i wtedy nasyepuje bum w rurze wydechowej... io tak samo probowalem roznych sposobow i nic nie dawalo az wreszcie musialem zrobic uszczelniacze na zaworach bo mi bral olej i przy tym sie okazalo ze zawory wszystkie wydechowe byly nie szczelne i teraz ani oleju nie bierze a tym bardziej zero strzalow

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_yahoo.gif" alt=":yahoo:">

Witam

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> nie wiem czy dobrze pisze ale mialem dzis taki incydent

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> siedze sobie w aucie odpalonym czekam az mi sie szyby odmarzna i tak siedze siedze i tak nagle pode mna slysze takie pukniecie taki strzal gdzies w okolicy srodkowego tlumika czym to moze byc spowodowane? gazu nie mam tylko benzyna tak mnie to zaciekawilo bo zdazylo mi sie to chyba jeszcze kilka razy ale podczas jazdy a nie na postoju

stare świece/kable. Nieszczelność w dolocie.

kable i swiece sa nowe wymieniane kilka mies temu, hmm nieszczelnosc w dolocie juz patrzylem nie raz pod rtm wzgledem nie moglem nic znalesc;/

Możesz sprawdzić dolot tak:

Wyciągnij rurę zatkaj np ręką jeśli zgaśnie i żadnego syczenia nie słychać tzn ze masz szczelny. Możliwe też że któreś podciśnienie wypadło i strzela.

witam ja tak miałem z tym szczelaniem ale okazało się z był dziurawy łącznik elastyczny zmieniłem świece kable i teraz nie mam problemu