Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Kirek09

Strzela w dolot 1.6 16V

Recommended Posts

Guest Kirek09

Dość często strzela mi w dolot. Gaz (na moje krzywe oko) I generacji. Po tym jak strzeli muszę długo go kręcić żeby w końcu odpalił. Teraz odpalany na LPG Zczytałem kody błędów według opisu na forum, a że nie mogę odczytać co to jest to podaje filmik i jak by ktoś mógł podać co to za błędy byłbym wdzięczny:

405 i 503? Pozdrawiam Edited by Kirek09

Guest GEPARD

Wg mnie to masz tam 3 błędy:

1405 - uszk zawór EGR

1503 - nieprawidłowa identyfikacja sygnału/modułu immobilisera

0400 - nieprawidłowy sygnał zaworu EGR

Guest Kirek09

Myślałem że te 1 mignięcie to dopiero start i za nim jest wyświetlany błąd, ale już widze że jednak nie. No to jak na razie zostaje mi zaślepienie tego egr bo nie mam abytnio kasy na nowy... czytając tematy o egr dużo już wygasło, linki nieprawidłowe etc. ta zaślepka będzie dobra:

Please login or register to see this link.

? Najpierw załatwię sprawę z EGR a potem z immobiliserem, inaczej tego nie widzę...

Guest GEPARD

Taką zaślepkę sam niedawno zakładałem i jest w porządku.

Takie zaślepki są montowane do zaworów z płaską podstawą - jeśli podstawa EGR ma jakieś wypustki, jak łebki nitów ( tak miałem u siebie) to tą zaślepkę musisz nawiercić w tych miejscach- inaczej nie będzie równo przylegać i silnik będzie łapał lewe powietrze. Nie wiem gdzie masz umiejscowiony ten zawór - u mnie był idealny dostęp z góry , jeśli masz z tyłu silnika to robota po omacku, ale wykonalna. Są na forum opisy na ten temat.

Inna sprawa czy ta kontrolka Ci zgasnie po tej modyfikacji - zawór EGR składa się z dwóch części: mechanicznej i elektrycznej. Jesli część elektryczna tego zaworu jest uszkodzona, to z pewnością bład będzie wyswietlany nadal nawet po zaslepieniu. Do złacza tego zaworu na 2 piny masz doprowadzone napiecie sterujące otwieraniem trzpienia , a z 3 pozostałych pobierana jest informacja do komputera o jego położeniu - jesli tutaj coś nie gra to bład gotowy!

Jeszcze jedno- ponoć są zawory, które wysuwają trzpień na zawnętrz ( a nie do środka jak było u mnie) - wtedy w takiej zaslepce należy wykonać jeden otwór pod ten tłoczek.

Zamów zaslepkę, zdejmij zawór z silnika , obejrzyj - dasz radę, powodzenia.

PS A może to długie kręcenie zanim odpalisz to efekt błędu immobilizera?

Edited by GEPARD

Please login or register to see this quote.

nie w x16xel

Guest Kirek09

Please login or register to see this quote.

Tylko te kręcenie występuje dopiero po wystrzale, jak nie strzeli to odpala normalnie. Co do EGR to u mnie robota po omacku

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> jakoś się to załatwi

Jeszcze mam takie pytanko. Czym odkręcić te śruby? Znaczy wiem że torxem ale on jakiego kształtu ma być, bo nie wiem czego mam szukać w sklepie. A w domu mam tylko śrubokręty torx

I wymieniłem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Zamontowanie tej uszczelki zajęło mi godzinkę a robiłem to pierwszy raz. Silnik równiej pracuje, i nie wywala mi aktualnie błędów. Więc na pewno coś się poprawiło.