Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
xmenop

Co ile wymieniac sprzeglo?

Recommended Posts

Czesc wszystkim.

Chcialem sie tak z grupsza dowiedziec co ile wymienialiscie sprzeglo tzn. przy jakiej ilosci kilometrow.

Ja mam 240000km i nie wiem czy bylo wymieniane czy nie, wszystko jest wpozadku.

Jak kopilem to mial na liczniku 206500km. Czy mozliwe ze ktos wczesniej wymienial sprzeglo czy to moze byc od nowosci?

Sprawdzalem forum i nie zauwazylem nigdzie takiego tematu.

Please login or register to see this quote.

do póki wszystko dziala jak nalezy,biegi wchodza plynnie,nie ma zgrzytów i nic nie szarpie,zostaw w spokoju sprzeglo

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

sprzeglo wymienia sie jak sie zaczyna cos dziac,a nie co iles tam kilometrow,takie jest moje zdanie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dokładnie, jeśli wszystko chodzi jak należy to nie ma sensu pchać się w koszta.

Ale tak orjetacyjnie chcialem sie dowiedziec jak ktos wymienial sprzeglo to przy ilu tysiacach?

ja wymienialem przy 170 tyś bo padał docisk, w innej vb mialem przelatane 300 i nie bylo robione a ciagle dobrze brało. Zalezy od stylu jazdy, jak nie kladziesz nogi ciagle na sprzegle na psotojach i nie palisz tarczy to bedzie chodzić długo.

Różnie z tym bywa. Nie dowiesz się przy ilu kkm ci padnie. Mi np. padło po 70 kkm w aucie, które miałem od nowego (jeździłem normalnie, bez pałowania)-pękł docisk.

Dopóki sie nie "śliska" sprzęgło tzn. przy dodoaniu gazu silnik wchodzi na obroty a samochód nie przyśpiesza, lub uszkodzenie mechaniczne to możesz śmigać. Nie ma reguły na sprzęgło. W aucie mojej żony padło przy przebiegu 85 tyś km prawdziwego przebiegu.

czyżbyś coś sugerował?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> kobiety też kierowcy

ktoś potrafi podać szacunkowe koszty wymiany sprzęgła. Co wymienić przy okazji zmiany tarczy sprzęgłowej ?

Edited by adam_hybrid86

koszt kompletnego sprzegała do vectry luka albo sahsa z wysprzeglikiem pewnie z 1000-1200zl

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Misiek2706

Witam

Mam vectrę od 4 lat i teraz zaczęło cos takiego się dziać;

Podczas ruszania puszczania sprzęgła na zimnym silniku samochodem delikatnie szarpie tylko na pierwszy biegu, a co ciekawe jak przejade samochodem ok 10km to nic się już nie dzieje. Proszę o podpowiedź czy to już wina sprzęgła?? Czy coś innego. Mam przed sobą sporą trasę i nie chciałbym gdzieś utknąć.

Dodam Vectra 1,6 16V 97r

Z góry dziękuje za odpowiedź.

....mam taki sam objaw od trzech lat....jeżdżę !....nic się nie rozwaliło ani nie jest gorzej.

Prawdopodobnie jest to wina sprzęgła. Ale jeśli jesteś w stanie ruszyć z piskiem i sprzęgło się nie ślizga to mozesz śmiało jechać w trasę nic się nie powinno stać. Wymienisz kiedy objawy nasilą się na tyle ze będzie to już zbyt irytujące.

Misiek2706 może obejrzyj poduszki pod silnikiem.

W moim przypadku,przy ruszaniu na pedał sprzęgła są przenoszone drgania silnika. Auto rusza płynnie. Czy ktoś z tym się spotkał, czy może każdy tak ma? A może to któraś z poduszek?

poduszki silnika to bardzo niewdzięczny temat. Jeśli już się zdecydujesz to wymieniać niby trzeba wszystkie razem a koszty są do 800zł za komplet (żeby stara poducha nie zerwała tych nowych).

jeśli coś się dzieje to zawsze można spróbować wymienić płyn w obwodzie sprzęgła i odpowietrzyć układ

Guest Randi

witam a ja sie chcialem zapytac bo nie wiem jakie jest u mnie sprzeglo czy na linke czy hydrauliczne . mam vectre b 2.0 16v 1996r. i kurcze nigdzie nie moglem sie dopatrzec u brata znalazlem od razu bo ma na wierzchu a u mnie ciezko cos zobaczyc .

obejrzyj sobie zbiorniczek od płynu hamulcowego, jeżeli odchodzi od niego gumowy wężyk, to najprawdopodobniej masz hydrauliczne sprzęgło.

Guest dragonwlkp

ja wymienialem przy 280 000, i z tego co wiem, nie bylo wczesniej wymieniane, najwiecej tu zalezy od kierowcy, jak jezdzi i szanuje swoje sprzeglo

ja wymieniałem przy 207tys bo rozwaliła się skrzynia f18 i przy okazji poszło nowe sprzęgło. Spręzyny na tarczy dzwoniły, a po za tym było już tak na ok 10-20tys z tego co mi mówili w warsztacie to nie opłacało mi się znowu wszystko rozbierać.