Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
jaruzel

Temperatura wzrasta powyżej 90 stopni podczas jazdy

Recommended Posts

Witam! Chcę się dowiedzieć czy to jest normalne, że pod czas jazdy przy temperaturze powietrza 20 stopni Celsjusza , po około 20 minutach temperatura silnika dochodzi prawie pod 100 stopni pod czas jazdy. Jeżeli nie jest to normalne to co może być przyczyną ? Według mechanika przyczyną może być pompa paliwowa która jest podobno w złym stanie . Dziwną sprawą jest też to że kiedy wyłączę silnik, a potem z powrotem włączam diody to wskaźnik temp. stoi na 90 stopniach. Chłodzenie działa poprawnie, chociaż zauważyłem po wyłączeniu silnika gdy chłodzenie dalej działało, że działa tak mocno że trzęsie się aż intercoler . Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

temperatury sa w zakresie akceptowalnym.

to, że na zegarach masz 100 stopni a po zgaszeniu i odpaleniu juz 90 śwaiadczy o awarii czujnika na zegary.

Moze sie okazać, że z temp wszystko ok a czujnik na zegary zakłamuje.

Poczytaj na forum jest mase tematów o tym

Witam! zauważyłem dzisiaj ciekawy objaw ...wzrasta temperatura silnika ponad 90 stopni przy włączonym klimatronicu.

Temperatura na zewnątrz 17 stopni....temperatura silnika utrzymywala się na poziomie 87 -90 stopni.włączyłem klimę na 17 stopni zaczeła podawać zimne powietrze do wnetrza ale temperatura na wskażniku skoczyła do 95 stopni błyskawicznie....potem szybko do 100 stopni włączył się wentylator na 2 bieg obniżył temperature znowu do 95 stopni..,.,.wyłączyłem klimę ....temperatura obniżyła się od razu do 90 stopni...

Sytuacja ma miesce gdy klima chłodzi ...jak grzeje temperatura silnika trzyma się na poziomie 87-90 stopni.

Płyn nowy termostat nowy . Wentylatory działają. Co jest grane? Ma ktoś z Was takie skoki temperatury?

Please login or register to see this quote.

Czyli jeżeli temperatura wzrasta do 100 to jest to jeszcze temperatura dopuszczalna i nie dzieje się nic złego ?

Odnośnie Klimatronika w mojej viki niestety nie posiadamy klimatyzacji więc raczej nie mam tego samego problemu co kolega wyżej .

Po to jest drugi stopień wentylatora, żeby zbijać jak dojdzie do 100. Jak nie włazi na czerwone pole to wg. mnie nic wielkiego - szczególnie w korkach.

To ja mam podobny problem tylko jak temperatura jest ok 96 stopni zapala mi się czek ale auto chodzi dalej ,tylko jak je zgaszę to już nie odpali tylko jak ostygnie i jaka może być przyczyna. Powiem szczerze że doszedłem do wniosku że pora wymienić termostat bo prawdopodobnie się zawiesza.

Guest nico85

Drano raczej tak juz jest z tym modelem:) wlaczasz klime auto dostaje obciazenie i szybciej sie nagrzewa caly uklad. ja u siebie tez tak mialem bynajmiej podobnie tylko u mnie skoczyla prawie do 100 jakies dokladnie 98 stopni tez z wlaczona klima i juz mialem stres ale sobie pomyslalem ze zobacze dokad dojdzie i zlapalo 98 i wentyl zbil do 87 za troche znowu podskoczylo i tak w kolko... u mnie bynajmiej tak jest

Please login or register to see this quote.

to odczytaj błedy