Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
44071_1456167598

Zimne powietrze z kratek nawiewu

Recommended Posts

Witam.

Mam następujący problem w mojej Viki. Podczas jazdy z kratek nawiewu leci zimne (letnie) powietrze mimo, że przełącznik mam ustawiony na powietrze gorące. Co najciekawsze, podczas intensywnego dodawania gazu nagle pojawia się ciepłe powietrze a nawet gorące i jest wtedy wszystko w porządku, ale na krótko, bo przy normalnej jeździe - gdy nie przyspieszam - powietrze jest letnie a nawet zimne.

Spotkał się ktoś z czymś takim i może pomóc? Proszę o pomoc.

Edited by Guest

podobne miałem objawy, jak mi w polonezie poszła uszczelka pod głowicą

sprawdz u siebie objawy pozostałe (jak dla uszczelki pod głowicą)

może to być też jakas pierdoła ... ale dziwny przypadek i nic mi do głowy nie przychodzi

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Hmmm, raczej uszczelkę pod głowicą bym odrzucił, masła na korku oleju nie ma, auto nie dymi, wszystkie zachowania w normie.

Dziwna rzecz. Myślałem na początku, że to pompa wody. Wiem, że to co pisze może zabrzmi śmiesznie, ale gdy na "luzie" żyłuje go do 4000 obrotów to nadal leci chłodne powietrze. Podczas gdy wrzucę bieg i zwiększam obroty, wtedy leci gorące. Zachowanie jest takie, jakby to pompa wody była uzależniona od skrzyni biegów :-) ale moim zdaniem to bzdura kompletna. Nie mam pojęcia co to może być. Pompa wody? Chyba nie. Nagrzewnica? Hmmm, też nie wiem.

Dodam, że tydzień temu wymieniałem rozrząd wraz z pompą i płynem chłodniczym. A może to nieodpowietrzona chłodnica? Ale ona chyba automatycznie się odpowietrza...

help

Może jest przy nagrzewnicy jakiś zawór ciśnieniowy?

Może zawór zmiany powietrza: zimne - ciepłe jest uszkodzony?

Już nie wiem czego się trzymać.

Edited by Guest

a jakie masz wskazania temperatury na zegarach?

Please login or register to see this quote.

Z tego co pamiętam miałem chyba podobne objawy rok temu. Okazało się że pęknięty był zawór nagrzewnicy i tamtędy uciekał płyn chłodniczy, oczywiście silnik szybko łapał temperature i musiałem dolewać co dzień płyn, aż do wymiany.

Tak, tylko że u mnie płyn chłodniczy nie ubywa i układ jest na pewno szczelny, więc taką rzecz możemy wykluczyć.

Kiedyś miałeś coś podobnego w Mazdzie i okazało się że to zapchana nagrzewnica. Podpięcie węża ogrodowego i wypłukanie załatwiło sprawę. Syfu było co nie miara, a robota dość ciężka ze względu na utrudniony dostęp, ale za to cieplutko było w autko

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Może u Ciebie jest to samo.

Kolego sprawdz jaka temperature ci wskazuja zegary ,a ja obstawiam termostat ja tak mialem w swojej czy na postaoja na wlaczonym silniku tez cieple leci ?

Dzięki, wezmę to jutro pod uwagę :-)

Panowie. Trochę sprostuję temat

w tej viki nie działa także - a działała - przepustnica regulacji powietrza tzn. obieg wewnętrzny / zewnętrzny. Jak wiemy, jest to sterowane podciśnieniem tak samo jak pierwszy zawór na nagrzewnicy.

Czyli układ podciśnienia może być nieszczelny albo przytkany.

Pytanie gdzie tego szukać - jak to dokładnie odnaleźć - bo nieszczelność będzie pewnie niewielka ? dodam że nie słychać przy pracy silnika żadnych gwizdów ani tego typu rzeczy żeby zasysało powietrze.

A nagrzewnica nie może być przytkana bo by nie było takich objawów - na postoju po przegarowaniu pojawiało by się ciepłe powietrze a tak nie jest. Grzeje tylko podczas jazdy.

ma ktoś może jakiś schemat tego podciśnienia bo nigdzie nie mogę go znaleźć ??

widziałem że są połączenia z kol.ssącego odejście na serwo, na zawór na nagrzewnicę i do kabiny (chyba na klapkę obiegu wew/zew). Czy jest coś oprócz tego ? od kogoś słyszałem o jakimś zbiorniczku podciśnienia?

może jest coś o czym nie wiem jeszcze ??

help

aaa Łukasz16 to mój brat jakby ktoś się dziwił :-)

dodam jeszcze że temp są ok, silnikiem nie rzuca ani nie dławi. Wszystko jest ok pod kątem pracy i stabilności motoru

Edited by jachuBN

Please login or register to see this link.

Edited by Ravcio1985

Podziękował :-)

I temat do zamknięcia

Obok filtra przeciwpyłkowego wchodzą dwa wężyki - jeden idzie na zawór na nagrzewnicę a drugi steruje klapką powietrza wew/zew Jeden z nich był wypięty i przez to w układzie nie było próżni. Po wpięciu wszystko działa jak należy. Pewnie gość od klimy - bo widziałem że odkurzał tam liście - musiał zahaczyć i wypiąć

moze warto jednak zostawic - bo może się przydać komuś ...