Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest jimmy

Wymiana sprzęgła - czy konieczna jest wymiana wysprzęglika ?

Recommended Posts

Guest jimmy

Witam...

Przymierzam się do wymiany sprzęgła gdyż mam już ponad 250 tys. km zrobione i od około 10 tys. sprzęgło wyraźnie daje znaki że ma już dość.

Jest to sprzęgło jeszcze fabryczne ponieważ posiadam moją VB od nowości także wiem o niej wszystko

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> rocznik 1998.

Kupiłem tarczę + docisk LUK i chcę oddać auto do mechanika ale tamten z góry już mi powiedziałże wysprzęglik też przydało by się wymienić.

I stąd moje pytanie... czy trzeba ? Obecny wysprzęglik nie daje żadnych dziwnych oznak zepsucia (niedające sięwrzucać biegi itp.) Jedynie na 1 biegu auto niekiedy zaczyna "podskakiwać" bo tarcze się nie zaciskają ale po chwili załapuja i auto jedzie... na innych biegach tego efektu nie mam.

Powiedzcie mi... czy warto inwestować w nowy wysprzeglik z LUKa 550 zł czy lepiej jakiś zamiennik za 210 zł ? Czy może lepiej jeździć na tym fabrycznym który tak jak mówię nie bardzo dawał znaki zużycia jak na dzień dzisiejszy...

tylko oryginał, luk, sachs. Nie oszczedzaj bo skąpi traca 2 razy, kolejny wysprzęglik i sciaganie skrzyni.

Mysle ze to tyle w tym temacie.

Edited by SNOWSURFER

Guest jimmy

Please login or register to see this quote.

Nigdy nie oszczędzałem na mojej VB. Dostaje zawsze najlepsze części.

Dlatego pytałem jak to z tym zamiennikiem wygląda... bo niby wysprzęglik mała rzecz, a 550 zł to trochę dużo. Tarcza z dociskiem z LUKa mniej kosztowała.

No ale pozostaje dalej pytanie... czy jest konieczne wymieniać ten wysprzęglik skoro nie ma objaw jego zużycia... Czy będzie to tak że założą mi nową tarczę i docisk, a wysprzęglik zostawią stary i przez to że demontowało się ten stary wysprzęglik i montowało znowu to naruszy sięjego konstrukcję ?... np. łożysko...

nie ale uszczelnienia w wysprzegliku moga zacząć puszczać w każdej chwili juz, przecież nie tylko łozysko pracuje. Zasada jest taka, zmieniasz sprzegło, zmieniasz wysprzeglik.

łożysko to inna historia, zacznie poprostu byc slyszalne w koncu, to sie nie sypie odrazu ale simeringi i oringi w wysprzęgliku juz mogą, guma sie starzeje, twardnieje, pewnego dnia mozesz wsiąść, pedał Ci wpadnie w podłoge i d*pa, pod skrzynią kałuża płynu hamulcowego.

Masz duzy przebieg jak na oryg sprzegło wiec nie zastanawiaj sie.

Edited by SNOWSURFER

Guest jimmy

Please login or register to see this quote.

OK. Właśnie takiej konkretnej odpowiedzi potrzebowałem. Ktoś musiał mnie zmotywować

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzięki ! Rep+ poleciał dla Ciebie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

nie ma sprawy:)