Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest misza88

nie zapala się lampka wewnętrzna przy otwarciu drzwi

Recommended Posts

Guest misza88

witam,

kilka dni temu zauważyłem, że nie zapala się lampka wewnętrzna przy otwieraniu drzwi, na początku nie działało przy otwieraniu drzwi z prawej strony teraz nie działa już nawet z lewej, czasami tylko lampka się żarzy i gaśnie liniowo

pozdrawiam

sprawdz zarówke, jak bedzie bez zmian przeloz czujniki z tylu na przod i zobacz co wyjdzie , jak nie pomoze to moze cos z kablami

Guest misza88

żarówka dobra, czujniki były przekładane i czasami jest dobrze, że się zapali a czasami jest klops

Guest Jakub Gi

Spróbój przeczyścić czujniki może są zaśniedziałe. albo sprawdz czy nie robi ci sie zwarcie na kablach, może woda podeszła. Miałem ten sam problem a teraz wszystko hula i błyscy:)

Please login or register to see this quote.

Dokładnie, zerknąć w same styki, z reguły tam nie łączy, a można to sprawdzić dotykając przewodem od lampki (przy drzwiach do masy pojazdu)

Guest misza88

styki przeczyściłem papierem ściernym i dalej to samo się dzieje,

mam dodatkowe pytanie, czy pomiędzy kablem od styku a masą samochodu powinno być 12V?

Dla mnie to wygląda na uszkodzny sciemniacz lub cały multimer jak cos czujniki mam do drzwi oddam za grosze zreszta multimer też

to w VA też był multitimer ?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja bym te właczniki co je drzwi dociskają podmienił

Oj nie zauwazylem ze kolega ma va

/emoticons/default_wacko.png" alt=":wacko:">

spoko loko

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> mnie też co chwile na czymś przyłapują

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Jakub Gi

To może byc jeszcze taka rzecz. Śróbka która dokręcasz czujnik jest połączona z masa po przykręceniu i przekazuje ja na czujnik. Może blache przeczyść w miejscu przykręcenia śrubki bo moze tam gdzieś Ci rdzą zaleciało?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> u mnie chyba to było przyczyną ale przy okazji wyczyściłem reszte więc nie powiem dokładnie co u się działo

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Jakub Gi

Guest misza88

witam po długim czasie nieobecności,

niestety żadna z Waszych porad nie sprawdziła się w moim przypadku, podmieniłem czujniki, wyczyściłem blachę i nic się nie zmieniło, przy otwarciu drzwi z lewej strony wszystko jest dobrze, z prawej lampka się nie zapala

czekam na nowe sugestie

zdejmij nakładke z lewego progu ( tą wewnętrzną ) i poszukaj kabelków w kolorze szarym, one są od tych włączników w drzwiach. zdejmij z nich troche izolacji lub poprostu wbij coś ostrego i dotknij do masy. jak się lampka zapali to znaczy ze kabelek jest walniety

Bardzo dobra rada ! sprawa wyjdzie praktycznie od razu. Dodam, że trzeba pamiętać, iż włącznik drzwiowy kierowcy jest inny niż pozostałe. Z reguły jak się knoci, to wina leży po stronie "nie łączenia w drzwiach".

Guest misza88

wbiłem, dotknąłem i... jak się żarówka nie świeciła tak dalej się nie świeci :/

PS.

Dlaczego mój temat jest w dziale VB skoro piszę o VA??

PS2.

Proszę moderatora o przeniesienie tematu do działu VA.

tak zalozyles , przenosze/ R1985

Edited by Ravcio1985
Przenosze / R1985

Guest SayTronic

Podepnę się pod temat

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

U mnie jest to samo tylko dodatkowo radio raz ma zasilanie raz nie.

Wczoraj jak wracałem z Spotu lubelskiego radio zaczęło grać i pojawiło się oświetlenie wewnątrz autka