Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest kozaczek

uszczelki skrzyni biegow F 18

Recommended Posts

Guest kozaczek

czesc.mam taki problem rozciekla mi sie skrzynia biegow F 18 między podstawą a korpusem skrzyni czyli w tym miejscu

Please login or register to see this link.

ma byc uszczelka czy nie? jak tak to gdzie ja dostac?

Guest ozi

jasne że jest w ASO tam masz numery czesci podajesz je albo w jakims sklepie co sie specjalizuje w skrzyniach

Please login or register to see this attachment.

koszt jednej jak i drugiej uszczelki to około 70zł za sztukę, najlepiej chyba w aso kupić

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Numer katalogowy:

706565 Nazwa części:

USZCZELKA Cena netto:

37,33 Cena brutto:

45,54

Numer katalogowy:

706567 Nazwa części:

USZCZELKA Cena netto:

62,21 Cena brutto:

75,90

witam mozecie podac nr katalogowy uszczelki nr 37 bo chce spuscic olej i nowy zalac ale nie moge znalesc uszczelki

dobra bo na alo nie widze akurat takich.jak cos pw

Są 2 rodzaje:

37 90470860 3 70 072 USZCZELNIENIE, POKRYWA MECHANIZMU RÓŻNICOWEGO DO OBUDOWY SKRZYNI BIEGÓW, 10 OTWORÓW

37 90523143 3 70 109 USZCZELNIENIE, POKRYWA MECHANIZMU RÓŻNICOWEGO DO OBUDOWY SKRZYNI BIEGÓW, 11 OTWORÓW

Koledzy czy ktos moze mi zalatwic nie drogo ta uszczelke na 10 srob do f18 3.74 krotka?

Please login or register to see this quote.

Nic nie kombinuj i nie kupuj!!

Smarujesz dokładnie pokrywę smarem (jakimkolwiek) i dokładnie dociskasz do twardej tektury.

Wycinasz stronę wewnętrzną i otwory na śruby (otwory najłatwiej wybić dużą kulką z łożyska), składasz skrzynie UPRZEDNIO SMARUJĄC OBIE STRONY SMAREM, naturalnie wycięta uszczelka pomiędzy części. Skręcasz i żyletką obcinasz z zewnątrz.

Założę się, że nic nie będzie ciekło.

Od wielu, wielu lat robię zawsze tak samo i jeśli jest to zrobione co najmniej dostatecznie, to nic nie ma prawa kapać.

POZDRO.

Guest Mario11

czesc.mam taki problem rozciekla mi sie skrzynia biegow F 18 między podstawą a korpusem skrzyni czyli w tym miejscu korpus skrzyni1.bmp (303,03 KB)

Mam takie pytanie czy darady wymienić tą uszczelki bez wyciągania skrzyni???????????

Hej

Ja mialem ten sam problem i nie bylo problemu z rozebraniem skrzyni bez jej wyciagania. Na pewno sam w pojedynke tego nie zrobisz bo muszisz wszystko robic i wyciagac bardzo ostroznie zeby trybow nie uszkodzic. musisz zalatwic sobie osobe do pomocy

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

A co do samego wyciagania musisz obnizyc sanki jak najnizej sie da zebys mogl wyciagnac w strone kola czesc skrzyni, ja nawet wykrecilem poduszke i sanki trzymalem na podnosniku. Wszystko zajelo mi okolo 1,5h.

Guest Roman55

Please login or register to see this quote.

Jestem nowym na forum ale to chyba nic zmienia.załączyłes świetny rysunek skrzyni biegów który mi mówi choć nie to czego bym oczekiwał.Mam takie pytanie czy mógłbys zamieścic ten rysunek z pełnym opisem i numeracją części.Kompletuję uszczelki jednak mając oryginalna numeracje łatwiej znaleźć zamienniki które są o wiele tańsze.

W któryms z postów ktos podał cenę uszczelki nr.19 70 zł.to absulutny rekord,ja dzisiaj kupiłem trzy uszczelki za trzydzieści złotych z firmy Torpan-Germany-uszczelka pod pokrywę wybieraka biegów,płytka łożyska do obudowy,pokrywa do obudowy przedłuzenia,jak za trzy uszczelki to cena naprawde niska a jakość moim zdaniem świetna.

Jednak potrzebuje nr.zimeringa w pokrywie wybieraka biegów na rysunku nr 26,jeszcze uszczelka pokrywy dolnej nr.37.

Jeżeli możesz pomóc to z góry dziekuję