Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest mariku

2.0 16V eco tec

Recommended Posts

Guest mariku

Witam.

Dzisiaj czyściłem selektor w swojej wectrze i odkryłem, że jeden z przewodów-wężyk gumowy nie jest nigdzie podłączony. Jest to rurka o zewnętrznej grubości około 10mm, jest twarda ale dosyć elastyczna, trochę błyszcząca, a na końcu w środek ma wciśnięty metalowy króciec...

Mam prośbę do posiadaczy tego silnika o sprawdzenie i udzielenie wskazówek co to jest i gdzie powinno być zamontowane. Dodam że ze środka pachnie spalinami, olejem więc domyślam się, że może to być element układu odmy..

Poniżej dodaje fotki którędy mniej więcej była poprowadzona ta rurka (oczywiście między innymi przewodami itp.) oraz fotkę samej rurki..

Liczę na Waszą pomoc..!!

Please login or register to see this attachment.

Czy to czasem nie jest podciśnienie reduktora?

Guest mariku

być może...

tylko skąd to podciśnienie.? serwo?

i do jakiego elementu jest podczepione tj. co to jest ten reduktor i gdzie się znajduje.? - chyba że mówisz o gazowym, ale tam podciśnienie jest pociągnięte z ssącego, a auto działa normalnie...

Edited by mariku

byłem sprawdzić u siebie i nic takiego nie widzę . ale też mam LPG i być może to coś do reduktora ???? bo też w tym kierunku mam wężyk ale od lpg . a to bardziej rurka miedziana w gumie

Guest mariku

odkryłem jeszcze jeden objaw (bez znaczenia czy gaz czy benzyna) jak nacisnę szybko i mocno pedał gazu to auto przez chwilę się dławi i dopiero wkręca się na obroty. Poniżej dodaje jeszcze jedno zdjęcie jak wygląda koniec tego wężyka,,,

Please login or register to see this quote.

hmmmm to dziwne . myślałem że to coś od zaworu co z kolektora idzie ale oglądałem swój i nic nie ma . nie ma pojęcia co to

Guest mariku

Jeździłem dzisiaj po mechanikach i jeden z nich powiedział że może to być przewód od odpowietrzania skrzyni (mam automata) więc tłumaczyłoby to dlaczego Ty nie możesz u siebie tego wyszukać...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zatem muszę teraz wyczaić gdzieś jak powinno być to zamontowane...

Ten przewód wchodził gdzieś w podszybie? Jeśli tak to duże prawdopodobieństwo że jest to odpowietrzenie skrzyni.

Wg mądrego programu gdzieś tu powinno być. Osobiście nie sprawdzę bo ciemno

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> i poza tym strasznie mało tam miejsca.

Guest ozi

nie wiem jaka masz skrzynie to jest AF17 długośc 110cm AF13 to samo

Guest mariku

Jest to Vectra 2.016V eko tec 136 KM i najprawdopodobniej skrzynia to AF20/AF22 (wg jakiegoś tam katalogu)....

Teraz już jestem pewny, że to odpowietrzenie tyle że muszę poszukać gdzie na podszybiu lub dokładniej pod podszybiem się to montuje...

Jeśli ktoś z Was będzie miał okazję zobaczyć u Siebie to bardzo proszę!!

Poniżej daję fotkę ( z porady o czyszczeniu selektora) o którą dokładniej rurkę chodzi

Na 200% jest to odpowietrzenie skrzyni i powinno się znajdować przy skrzynce bezpieczników ( ta metalowa obejma jest tam przymocowana i na wciski wchodzi ta rurka) i tak sobie wisi natomiast drugi koniec wchodzi do skrzyni ale nie jestem pewien w którym miejscu ale jak chcesz mogę jutro sprawdzić i może zrobić jakieś foty.

Aha skrzynie masz na pewno AF20 ( AF22 były w 2.2 i 2.5V6 i 2.6V6 )

Edited by Banana

Rurka jest luźno wetknięta "gdzieś w podszybie".

Na moim(AF20/22) i na ozi'ego(AF13/17) rysunkach masz to samo zaznaczone. Obie skrzynie są "fizycznie" podobnie skonstruowane.

Jutro zrobię fotkę góry, bo dół będzie ciężko (mało miejsca).

Edited by city900

Guest mariku

HURRA...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzisiaj wyciągnąłem akumulator praz podstawę od niego i udało mi się znaleźć otwór w który pasował ten metalowy króciec... wężyk sam się mniej więcej ułożył się w kierunku obudowy bezpieczników gdzie przymocowałem go tą blaszką....Uff...

I z tego co zrozumiałem tam on sobie wisi nie podłączony do niczego, więc tak też go tam zostawiłem...

Teraz najważniejsze...

/emoticons/default_yahoo.gif" alt=":yahoo:">

Wielkie Podziękowania dla:

- wojtas89

- pudeleQ

- city900

- Banana

- ozi

Dziękuję za Wasze poświęcenie oraz wskazówki i informacje dzięki którym udało mi się rozwiązać swój problem, dzięki czemu mogę spać, a także jeździć o wiele spokojniej!!!! :32:

/emoticons/default_bry.gif" alt=":bry:">

kliknij im POMÓGŁ MI to im bardziej się przyda

Guest mariku

się robi..