Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
kinio18

Alternator wyje

Recommended Posts

Witam.

Jadać zauważyłem że zaczęła się delikatnie świecić kontrolka od ładowanie. więc zatrzymałem się by sprawdzić co się dzieje. Wzrokowo pod maską było wszystko ok, więc zapaliłem silnik, alternator zaczął dziwnie pracować, tzn."wyje" tak jakby łożysko, a kontrolka świeciła coraz mocniej wraz ze wzrostem obrotów. Po mocniejszym dodaniu gazu zgasła, prawdopodobnie spaliła się bo teraz w ogóle nie świeci.

Pomierzyłem napięcie na akumulatorze i wyszło takie:

-silnik wyłączony-12,4v

-silnik zapalony 15,2 (czyli jest za dużo)

-silnik włączony +światła 13,4v.

Chce się tylko upewnić czy to wina regulatora napięcia wymieniać też szczotki i łożyska ?? z góry dziękuje za pomoc.

Please login or register to see this quote.

najwidoczniej juz regulator padł . ale jak robic altka to całego

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> bedziesz miał pewnosc ze nic ci nie wyskoczy zaraz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wymień regulator napięcia, mostek prostowniczy i łożyska.

Altek już wyciągnięty i rozebrany, szczotki wytarte dość mocno, łożyska też w stanie nie zbyt więc wszystko idzie do wymiany. Tylko teraz jest problem jak ściągnąć to łożysko od strony regulatora i mostka ?? ktoś to robił ?? bez ściągacza się nie obejdzie ale jest tam chyba jakieś zabezpieczenie.

Witam mam problem chyba z altkiem otóż dziś po południu po odpaleniu auta usłyszałem wycie z pod maski z początku myślałem że to może napinacz paska, ale po przejechaniu ok. 9 km gdy wszystko pod maską się zagrzało wycie ustąpiło było jednak słychać takie pojedyncze ciche piski dodam że kontrolka od ładowania się nie zapala i teraz nie wiem czy to faktycznie altek bo jakby wyło to chyba cały czas ?? duże są koszty ewentualnej regeneracji bo przed świętami to ciężko i kase wydawać

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Najpierw musisz wytropić, co Ci konkretnie piszczy. Jeśli nie jesteś w stanie ustalić źródła dźwięku to podejrzane jest wszystko, co jest zasilane z paska - altek, wspomaganie, klima, bądź sam napinacz paska. Jeśli Ci już wyje to powinieneś być w stanie wyczuć luz po zdjęciu paska.

A koszt regeneracji alternatora zależy od użytych materiałów i tego czy chcesz to robić sam, czy oddać do mechanika.

klimy nie mam pompa wspomagania też odpada co do regeneracji to raczej oddam mechanikowi podejrzewam altek i napinacz a czy po zdjęciu paska napinacz i altek będąc sprawnymi powinny się swobodnie i lekko obracać?? Edited by Młody 91

Tak. I nie powinno dać się wyczuć luzów.