Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

elfhelm_1

Wyświetlacz - ciągle podświetlony....

Recommended Posts

Witam,

mam problem z wyświetlaczem. Otóż po regeneracji wyświetlacz zaczął się dziwnie zachowywać. Kiedy wyciągnięty jest kluczyk to cały czas się jest podświetlony, potem kiedy włączę zapłon to gaśnie całkowicie (chociaż wydaję mi się że działa bo pod kątem widać godzinę i datę) no i na koniec kiedy włączam światła to wyświetlacz też się włącza. Nie mam pojęcia co może być przyczyną...

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi

Opel Vectra B z 96r. Wyświetlacz bez komputera (chyba TID - wyświetla datę, godzinę i temperaturę)

mozliwe ze problem dotyczy tranzystora [w srodku tida] odpowiedzialnego za podswietlanie.

multitimer odpowiada za podswietlenie tida, licznika i przyciskow.

z multitimera wychodzi szaro-zolty ktory zasila te rzeczy po przekreceniu stacyjki badz wlacznika swiatel.

jak przekrecasz swiatla na pozycje to licznik i przyciski sa podswietlone??

jak to sprawdzasz to radio masz wylaczone??

po przekreceniu stacyjki w pozycje 1 lub przekrecenie wlacznika swiatel w pozycje mijania powoduje zaswiecenie wyswietlacza.

wyjecie kluczyka [przy wylaczonych swiatlach] powoduje gasniecie tida.

mozliwe jest tez ze zgasnie po ok. 5 sekundach.

Please login or register to see this quote.

Więc tak:

ad1) Tak

ad2) Próbowałem i na włączonym i wyłączonym radiu, próbowałem też odpiąć radio całkowicie (radio nie jest fabryczne)

ad3) Więc tak, jak kluczyk nie jest w stacyjce to wyświetlacz podświetla się cały czas (nie widać żadnych danych) jeśli włączę światła (pozycje wystarczą) to na wyświetlaczu pojawiają się dane (data, godzina, temperatura) natomiast jeśli włożę kluczyk w pozycję 1 to podświetlenie wyświetlacza gaśnie, natomiast pojawiają się dane (przynajmniej tak mi się wydaje jak patrze pod światło) żeby wyświetlacz się podświetlił to muszę dodatkowo zapalić światła

ad4) wyświetlacz nie gaśnie nawet po kilku godzinach (zostawiłem auto w garażu na noc i dalej świeci...)

Jeśli to tranzystor to jak sprawdzić czy na pewno to, on jest przyczyną? Czy są jakieś zamienniki? Widziałem gdzieś na forach że ludzi wstawiali zamiennik ale czy to się sprawdza?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

w temacie o midzie bylo o tranzystorze i wkladali zamiennik.

sciemnianie podswietlenia masz na max?

wniosek jest taki:

bez stacyjki dziala podswietlenie.

ze stacyjka nie dziala.

pisales ze byl regenerowany wiec rozne rzeczy mogly sie dziac.

ja miałem tak samo

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> otóż połącz ze sobą 2 nóżki wychodzące od tego tranzystorka (środkową i prawą bodajże).

Jeśli będzie wszystko dobrze, to musisz kupić nowy tranzystorek

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ja płaciłem za niego coś ok. 6 zł. pozdrawiam

i jak? ogarnięty temat?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest kamil1515

i mnie ten problem dopadł

i tu pytanko

czy tranzystor z tida będzie pasował do mida ? bo bym sobie przelutował

ewentualnie jaki kupić ?

pzdr

Edited by kamil1515

ja mam ten sam problem.... z tym że u mnie świeci cały czas równą siłą zarówno przy włączonym zapłonie jak i wyłączonym, dodam jeszcze że manetka się zacięła od wycieraczek ( przyciski do przełączania komputera które też miały wpływ na działanie wyświetlacza ).

napewno będzie wina tego tranzystorka ???? nie obstawiacie tu przełącznika wycieraczek ????

Please login or register to see this quote.

Jak chcesz wykluczyć tę opcję to zdejmij osłonę przy kierownicy i odepnij wtyczkę od przycisków do sterowania MIDa przy manetce. Jak zgaśnie to masz winowajcę. Jak nie to tranzystor do wymiany.

Witam. Wczoraj zauważyłem, że nie działa mi wyświetlacz koło licznika tzn. jest podświetlanie ale sam wyświetlacz nic nie pokazuje. Dziś wieczorem postanowiłem sprawdzić bezpieczniki. Po wyjęciu i kontroli wizualnej bezpiecznika 22 włożyłem go ponownie na swoje miejsce. Niestety od tego momentu doszedł jeszcze jeden problem. Wyświetlacz nadal nic nie wyświetla, a na dodatek jego podświetlanie nie gaśnie nawet po wyciągnięciu kluczyka i zamknięciu samochodu. Bezpiecznik 29, który niby też jest odpowiedzialny za wyświetlacz też jest dobry. Rok produkcji mojej Vectry to 1996. Jakieś pomysły? Pomoże ktoś? Z góry dzięki.

Edited by vito666

Cyferki Ci się nie wyświetlają bo zapewne zakurzyła się albo nie dociska gumowa taśma w liczniku która odpowiada za ten wyświetlacz, niestety bez rozebrania zegarów raczej nic nie zrobisz, czasem będzie wyświetlał a czasem nie aż w końcu całkowicie zgaśnie, powinien go rozebrać przeczyścić spirytusem styki taśmy i precyzyjnie złożyć ponownie.

Co do świecącego wyświetlacza, odepnij na 30 sekund aku powinno pomóc.

Dzięki za szybką odpowiedź. Trzeba będzie więc rozebrać zegary.

Witam ponownie. Wczoraj wieczorem kiedy stwierdziłem, że mój wyświetlacz jest cały czas podświetlony postanowiłem wyciągnąć na noc bezpiecznik 22. Miałem plan rano przy świetle dziennym rozebrać zegary aby się dostać do taśmy wyświetlacza. Rano po otwarciu samochodu włożyłem ponownie bezpiecznik i .... stwierdziłem że wszystko działa jak trzeba. Wyświetlają się wszystkie cyferki a podświetlanie gaśnie po wyciągnięciu kluczyka. Robota wykonana więc strzeliłem sobie piwko:)

Witam!

Mam podobny problem, pomimo wyłączonego radia i wyjetych kluczyków ze stacyjnki wyświetlacz od radia i temperatury działa, ale wyświetla tylko godzine i temperature, nie wyświetla ani daty ani godziny. dodatkowo caly czas swieci sie lampka w srodku samochodu na suficie, przyciski od sterowania radiem na kierownicy. czy ktos z Was mial kiedy podobny problem? Byłem u elektyka, ktory powiedizla mi że powinienem wyminic centralke sterowania zamkiem centralnym( ale ja odlaczylem ja i wyswietlacz nadal swiecil razem z reszta), inny ze powinienem wyminic multituler siedzacy tam gdzie sa bezpieczniki w kabinie( zmienilem i nadal nic). odlaczylem tez bezpiecznik odpowiedzialny za steroweanie wyswietlaczem i calym oswietleniem kabiny, pomoglo na miesiac, wczoraj wsiadajac do samochodu jest to samo, przez co rozladowywuje mi sie akumulator.... z czego moze to wynikac? dodam ze poprzedni wlascicel nie mal orginalnego radia, a to ktore posiadal bylo podlaczone z tuba. ta tuba miala zasilanie bezposrednio od akumulatora, a poprzednie radio bylo polaczone przejsciowka z orginalnych kostek do radia.

prosze o pomoc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

doadm tylko jeszcze ze mam vectra b z 98r