Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
neo_82

komfort jazdy

Recommended Posts

witam jestem tutaj nowy i na mechanice znam się tyle co na naprawie telewizorów tak dla prostego użytkownika vectry chciałbym poprawić troszkę komfort mojej jazdy i zastanawiam się jakie założyć amorki gazowe lub olejowe i prośba jak możecie w paru słowach dlaczego gazowe a dlaczego olejowe nie chce się bawić w amortyzatory za grube pieniądze pozdrawiam vectra b 98 r 2.0 dti

Edited by neo_82

Olejowe są wytrzymalsze, a gazowe twardze i mniejszy komfort jazdy. Są też gazowo-olejowe kompromis miedzy gazowym a olejowym. Ja bym proponował sachsa lub bilstaina, ale to wysoka pułka. Morzesz kupic monroa lub kayaby, sa chwalone

Na sachsach jeździłem parę lat ale kadettem - bdb na kayabach jeździł mój kumpel też nie narzekał, natomiast na bilstenach jeździł mój ojcieć i był raczej zawiedziony.... o ile wiem w VB są gazówki tylko...

Please login or register to see this quote.

Gazówki?? chyba Irmschery

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja mam Blinsteina fakt GAZOWO OLEJOWE fakt sa twarde ale te amorki + springi irmiego to dobry zestaw usztywniajacy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

amory gazowe są za drogie na nasze warunki

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

gazowo olejowe się kupuje zazwyczaj

Irmschery to są olejówki, albo gazowo olejówki. Wymieniłem ostatnio Właśnie Irmiego na KYB i jest nieźle, sprężyny zostały irmschera. Tylko ja za sztukę płaciłem 330zł...

to dużo placiles, niech sie Ironwypowie ile on placil

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

a co one pozłacane były ??

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Takie mi tu zostały polecone... Miały to być zamienniki o podobnych parametrach jak irmschery.

cos nie moge znalezc takich drogich na allegro

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> moze to komplet był??

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

Please login or register to see this link.

albo

Please login or register to see this link.

za podobną jaką ja kupiłem. Trochę bym się zdenerwował jeżeli spokojnie mogłem kupić sporo tańsze a właściwości miałby by te same...

Ja do swojej chciałem olejowe i takie też kupiłem, firma GH komplet 4szt jakieś 260zł więc bardzo tanio, jeżdżę na nich około roku i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu więc mogę polecić jeśli chodzi o tanie olejówki.

ja z przodu mam gazowe Kayaby i... płynie się

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> z tyłu mam olejowe monroe zrobiłem na nich 10tys km i nie narzekam

Witam wracam do tematu znowu koledzy do góry pisali że mam kupić olejowo gazowe bo to kompromis mi zależy bardziej na komforcie to rozumiem kupować olejowe tak i jak to się ma do np jazdy w zakrętach ale przy normalnej jeździe

wiesz z tymi olejowymi to też jest różnie bo twardość zależy też od konstrukcji... wiele olejówek jest nawet twardszych niż niektóre gazówki

Ja mam u siebie Sachs SuperTouring i jest tak średnio, nie jest całkiem miękki, ale i plomby nie wypadają na nierównościach.