Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
pbozyk

silnik na wolnych obrotach dlawi sie

Recommended Posts

Chlopaki pomocy!!!

Od jakiegos czasu z dnia na dzien zaczely mi sie dziac rozne dziwne rzeczy w mojej viki, a mianowicie gdy zapalam zimne auto silnik przez chwile pracuje na ssaniu i jest wszystko w jak najlepszym pozadku, po czym jak ssanie sie wylacza od razu spadaja obroty ponizej 500 i silnik w koncu gasnie.

Oprucz tego podczas jazdy strasznie sie muli na wolnych obrotach oraz szarpie. Obiawy te wystepuja tylko i wylacznie na PB bo gdy silnik sie rozgrzeje i pracuje na LPG wszystko jest idealnie. Zastanawialem sie czy to moze byc przyczyna silniczek krokowy?? Ale czy podczas pracy silnika na LPG, silczniek krokowy tez pracuje?

Dodam ze przewony, swiece, filtr powietrza byly wymieniane 2 tygodnie temu. Przewody BOSH, swiece dwu elektrodowe DENSO.

Lampka silnika sie nie zapala, takze bledow chyba nie ma. No nie wiem co robic. Ostatnio czyscilem silniczek krokowy ale to nie przynioslo zadnej poprawy, ale za to wzbudzil on moje watpliwosci, czy ktos moze mi odpowiedziec na pytanie takie:

Po odkreceniu silniczka naszym oczom ukazuja sie dwie komory przez ktore przebiega tak jakby trzpien i w pierwszej komorze na trzpieniu jest umieszczona gumka ktora ma za zadanie otwieranie i zamykanie przeplywu miedzy tymi dwoma komorami. I moje pytanie brzmi---> czy w stanie zasadniczym gdy silniczek jest odkreczony (i trzymam go w reku) ta GUMKA powinna byc domknieta czy nie?? Bo w moim silniczku ona nie jest domknieta i moze czyszczenie na nic sie tu nie zda tylko trzeba kupic poprostu nowy??

Prosze o podpowiedz.

Pozdrawiam

jezeli chodzio silnik krokowy to tak ma byc. to raczej nie jest jeg wina. jak z modulem zaplonowym??? poprawnie dziala??? MOze wezyki cisnienia puszczaja lewe powietrze??? powodow moze byc wiele ale powoli dojdziemy co to jest. ja obstawiam na cewke (modul) ale nie jestem 100% pewien bo nie mam gazu. ale jestem pewien ze koledzy z forum chetnie podziela sie radami. Powodzenia

kody błędów sprawdź

cewka nie bardzo bo na gazie jest lepiej a powinno być tak samo lub gorzej

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

wg mnie najprawdopodobniej całemu zamieszaniu winna jest nieodpowiednia regulacja gazu

aby to potwierdzić lub wykluczyć trzeba zrobić reset sterownika (odłączyć akumulator na 10 minut)

a potem pojeździć kilka dni tylko i wyłącznie na benzynie i poobserwować czy będzie zmiana

jeśli auto zacznie chodzi normalnie to od razu gonić (na benzynie) do gazownika i niech kręci gaz aż będzie dobrze

natomiast jeśli nie bedzie poprawy to przynajmniej wykluczysz bardzo istotny czynnik - instalacje gazową

Edited by hapko

Guest Fala

"Ale czy podczas pracy silnika na LPG, silczniek krokowy tez pracuje?"

Właśnie też mnie to zastanawia bardzo...Ktoś może wie>?

Please login or register to see this quote.

no wlasnie tez juz o tym myslalem zeby odlaczyc aku na chwilke ale problem jest z radiem bo jest firmowe a ja nie mam do niego kodu i go szlak trafi jak odlacze:(

Najgorsze jest to ze caly czas na bezynie smigal az milo dopiero od jakiegos czasu i tak odrazu to sie stalo, no nic moze naprawde odlacze aku i zobaczymy. Choc teraz tak jakby troszke lepiej (no nie jest dobrze i nie jest tak jak powinno byc) ale troszke lepiej.