Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest JaloSS

Szarpanie i brak mocy

Recommended Posts

Guest JaloSS

Witam

W przedostatni piątek kupiłem Vectre B 1.6 16V w gazie. Przy zakupie zrobiliśmy nim ok 30km i wszystko było idealnie. Po zakupie zrobiła jakieś 100km. Później pojechałem na stacje kontroli sprawdzić zbieżność. Jak dojeżdżałem zaczął dziwnie szarpać i brakowało mu mocy (tak jak by chodził na 3 cylindry). Więc podłączyliśmy go pod analizator spalin. A tu wyszło HC 6000!! Wymieniłem świece i przez jakieś 15km chodził świetnie. Lecz znów zaczął szarpać. Jak wciśnie się pedał do końca to słychać straszny huk i dużo mocy traci. Wymieniłem wszystkie żarówki na tablicy zegarów i nie było żaróweczki check engine. Teraz przy 70-80 km/h zapala się.

Co może być przyczyną takiej pracy silnika? Dodam że pomiędzy gazem a benzyną nie ma żadnej różnicy.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

Przede wszystkim sczytaj błędy i daj znać co wyszło - potem będziemy myśleć co dalej

Guest Fala

Widać,że kolega nowy:

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Guest JaloSS

Byłem u mechanika na komputerze i pokazał koło 10 błędów. Mechanik powiedział że do wymiany jest cewka zapłonowa. Wymieniłem i silniczek teraz ładnie chodzi lecz nadal zapala się check engine. Jak jechałem troszkę ponad stówkę na 4 to zgasł mi silnik. Przed chwila spisałem kody błędu i wyszło mi:

1601 Sterownik - za wysoka temperatura

a drugi błąd wyszedł mi 4050 a takiego nie ma? jestem pewien ze taki kod wyszedł bo błędy się powtarzały i spisałem je ze 4 razy

Co to może być?

ECU czyli sterownik silnika - z Twoich opisów wynika, że masz ECU do wymiany - przeglądnij forum pod tym kątem

Guest JaloSS

Czyli komputerek do wymiany? Jest sens to wymieniać? Raczej nic więcej od tego nie siądzie a kontrolka engina nie razi aż tak w oczy.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> Raczej troszkę będzie to kosztowało...

Edited by JaloSS

nie musisz wymieniać ECU, są ludzie w Polsce, którzy to naprawiają, oczywiście każdy "prawdziwy" mechanik powie Ci że to bujdą ale nie słuchaj go i kopnij takiego mechanika w kostkę, i więcej do niego nie jedź - to zwykły oszust, sam naprawi u "magika" a Ciebie skasuje jak za nowy

nie podam Ci w tej chwili namiarów na firmę, która naprawia ECU, ale jak poszperasz w necie to na pewno coś znajdziesz

Guest diabel1973

witam was. mam problem ze swoją vectrunią( x18xe rok 1996 powinna mieć 115 km . posypał mi się pasek rozrządu. wymieniłem pasek, rolki 8 zaworów, 16 uszczelniaczy , uszczelki , czyli wszystko co trzeba aby postawić ślicznotkę na nogi. po naprawie, okazało się że brakuje jej mocy, zbiera się jak by ważyła z 5 ton , co może być przyczyną tego , że nie jeździ tak jak przed remontem . proszę pomóżcie

Guest vectra myslenice

moze przepływomiezr pada