Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
PeZet

Demontaż licznika i układu przewietrzania

Recommended Posts

Proszę o pomoc jak w temacie. Jestem nowym posiadaczem Viki A. Jako, że po poprzednim właścicielu zastałem ciemność na panelu sterowania nawiewem postanowiłem potraktować to jako pierwszy mały mod. Przy okazji pomyślałem, że wymienię podświetlenie licznika na diodowe (białe). Przeczytałem poradnik co i jak, nawet sobie go wydrukowałem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> - wkońcu latać za każdym razem na 3 piętro

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> Tak, więc odkręciłem osłonę pod kierownicą, wszystkie plastiki do okoła, schowek, przełącznik świateł, zegarek, i... zonk

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> zlokalizowałem dwa cięgna ale trzeciego nie mogłem znaleźć. Próbowałem wyciągnąć panel sterowania nawiewem na siłę... wyszedł może ze 3 centymetry i koniec. Pomyślałem spoko, chwila wezmę się za wyciągnięcie licznika, śrubki poodkręcane i ten też wyszedł może na 10 centymetrów ale ani ręki tam wsadzić (za niego) ani go jakoś wyciągnąć. Proszę podpowiedzcie coś koledzy, bo podobno cała wymiana trwa 25-30 minut a ja siedziałem w aucie prawie 3 godziny i wymieniłem żarówkę w zegarku i zapalniczce

/emoticons/default_blush.png" alt=":blush:">

Edited by PeZet

trzecie cięgno masz za schowkiem a licznik może się trzymać na lince od prędkościomierza więc musisz jakoś tam wsadzić rękę i ją odpiąć jak i dwie kostki i dopiero wyjąć licznik.

Please login or register to see this quote.

Dokładnie ! Poczytaj też moje posty i fotorelację z działu porad. Masz tam praktycznie na tacy co trzeba zrobić. Pamiętaj, że tam są plastiki które są kruche, więc nic na siłę, trzeba z wyczuciem to robić. Ja pierwszy raz też sporo czasu w aucie przesiedziałem. Teraz wiem co i jak. Na prawdę, kwestia wprawy i można rozbierać, modzić i cudować. Efekty pracy możesz zobaczyć u kolegów z klubu, możesz też u mnie

Please login or register to see this link.

tam masz dział galeria, możesz zobaczyć efekty końcowe.

Dzięki za odpowiedź koledzy, będę musiał widocznie jeszcze kilka godzin posiedzieć w moim autku

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> a czy bez wyciągnięcia sterowania nawiewem wyciągnie się licznik czy raczej bez szans?

Da się, licznik to jedna sprawa a panel sterowania nawiewem to druga, spokojnie zajrzyj do działu porad a masz tam napisane wszystko krok po kroku !

No właśnie kierowałem się poradami i teraz nawet sprawdziłem - pkt. 9, żeby wyciągnąć licznik trzeba najpierw zdemontować sterowanie nawiewem. Patrze jeszcze na to zdjęcie z pkt 8 odnośnie demontażu nawiewu - to trzecie cięgno jest dokładnie za panelem nawiewu czy mi się wydaje? Z której strony wsadzić tam rękę - od boku (od strony schowka), czy wyciągnąć panel do przodu i dopiero wtedy?

aby wyciągnąć panel, wszystkie 3 cięgna muszą być odhaczone, bo inaczej panel nie wyjdzie i na dodatek coś urwiesz !

Właśnie dlatego po którejś z kolei próbie wyciągnięcia "pół siłą" darowałem sobie. To czerwone cięgno z zdjęcia udało mi się chwycić od tyłu palcami ale tego trzeciego, którego jest poniżej jego już nawet nie wymacałem. Trzeba będzie wygimnastykować paluszki

/emoticons/default_37.gif" alt=":37:"> a jeśli chodzi o licznik to trzeba go odłączyć od kostek i linki, prawda? Którędy? Jak wyjmę sterowanie oświetlenia to przez ten otwór wkładając rękę za nadgarstek ledwo końcami palców wyczuwam lewą kostkę.

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Rownie dobrze mozesz linke odpiac od skrzyni, jak masz problem z wlozeniem reki za licznik. Ja u sioebie juz wyciagalem licznik z 15x i bez problemu wypinam linke z licznika. Ale jak nie masz tego opanowanego to latwiej CI bedzie wlasnie od skrzyni odpiac i ladnie liczniczek sie wysunie na tyle zeby odpiac kostki.