Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
PSYHODELIC

Nieprawidłowy sygnał z czujnika spalania stukowego

Recommended Posts

Jakoś z 5000 km temu zapalił się check, ale gdy uruchomiłem ponownie silnik to już się nie pojawił, później po ok 2000 km znów się zapalił i zrobiłem to samo i zgasł. Dzisiaj znowu to się powtórzyło to odczytałem kod usterki na zworkę, wyszedł błąd: 0325 czyli "Nieprawidłowy sygnał z czujnika spalania stukowego". Co to może być? Coś trzeba z tym robić?

Edited by PSYHODELIC

U mnie mialem tez blod o nieprawidlowym sygnale z tego czujnika, u mnie byl kabelek przelamany.A u mnie sie nawet jezdzic nie dalo, max silnik wchodzil na 1500obrotow a potem sie dusil i szarpal. Nowy czujnik zalatwil sprawe.

aha, dzięki,

u mnie w sumie ten błąd zniknął, i nic się nie dzieje, a drogi ten czujnik? i gdzie on jest?

numer części gm 10456240 - dla twojego silnika

koszt na allegro 99 zł

Please login or register to see this link.

Czujnik znajduje się w tylnej części bloku silnika , najlepiej go można dostrzec z kanału ale od góry też się da. Jest okrągły o średnicy około 4-5 cm i przykręcony śrubą do bloku.

Edited by Domlo

U mnie byl ten sam problem.Wykrecilem czujnik od bloku.Przeczyscilem drobnym papierkiem sciernym czujnik jak i blok.Odtluscilem zmywaczem do tarcz hamulcowych.I przykrecilem kluczem dynamometrycznym momentem 20Nm.Do tej pory brak bledu.

Guest JCK-PAJAK

Witam

Mam podobny problem, a w sumie szwagierka ze swoją viki 1.6 16v 1996r. Co jakiś czas zapala się kontrolka silnika, która po jakim czasie znika. Podłączyłem vectrę pod OP-COMa i sczytałem błędy:

1 0325 Nieprawidłowy sygnał z czujnika spalania stukowego(w op-comie było to opisane "obwód spalania stukowego-nie występuje")

2 1602 Sterownik - uszkodzenie modułu czujnika spalania stukowego

Proszę o poradę co zrobić? Nawet nie wiem gdzie znajduje się ten czujnik , może czyszczenie pomoże?

W sumie najlepiej od tego zacząć, zamiast od razu wymieniać ten czujnik, a co z tym sterownikiem?

Czy to nie jest tak że zepsuty czujnik przekazuje błąd na sterownik? (miałem podobną sytuacje w swoje viki 1.8 16v tylko że z innym czujnikiem)

Jakie mogą być konsekwencje jeżeli nie będzie dokonana naprawa- czy może coś jeszcze się zepsuć??

Bardzo proszę o pomoc

Wyczysc i sprawdz czujnik.Jezeli sie powtorzy blad jak najszybciej go wymien.Napewno teraz auto pali ci wiecej gdyz silnik pracuje w trybie awaryjnym.Zle dobrane mapy zaplonu przez ten czujnik powoduja opozniony lub za wczesny zapłon co prowadzi do wypalenia zaworów.

Guest JCK-PAJAK

OK

A co z tym sterownikiem?

Czy muszę dokręcać czujnik kluczem dynamometrycznym 20Nm?

Gdzie znajduje się czujnik?

Musisz go dokrecic momentem 20Nm i nie wkladaj tam zadych podkladek.Jest przykrecony do bloku silnika obok rozrusznika.Kolega kilka postow wyzej napisal jak wyglada.Komp moze wywalic dwa bledy o czujniku gdy jest uszkodzony.Wiec go wyjmij wyczysc i zobacz czy dziala poprawnie.Jak nie to wymiana na nowy.

Witam,

Miałem podobny problem i został rozwiązany

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_joopi.gif" alt=":joopi:">

/emoticons/default_luz.gif" alt=":luz:">

VB 1.6 8V benzyna 75 km + LGP przb 240tyś.

szczegóły:

Please login or register to see this link.

Mam nadzieję, że mogłem komuś pomóc.

Witam !

MOje autko Vb 2.0 16v + KOLTEC pokazywało błąd czujnika spalania stukowego -nieprawidłowy sygnał, jednak po wymianie dalej pokazuje ten sam błąd auto pracuje tak samo bez względu na to czy czujnik jest w ogóle podpięty czy nie o co może chodzić ? Proszę o poradę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">