Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest raffan

Vectra A 2.0i(gaz) gdy ciepła nie idzie i gaśnie. Ciężko też odpalić

Recommended Posts

Guest raffan

Witam.

Mam dość dziwny problem z moją vicki.

Gdy podniesie mi się temperatura silnika auto traci moc i nie che wchodzić na obroty na wolnych zresztą tez gaśnie.

Objawy zaczynają się gdy podniesie mi się temperatura do około 1 kreski za niebieskim. Normalnie w trasie podnosi się do kawałek ponad niebieska.

I gdy taka temperatura się utrzymuje wszystko jest ok. Ale jak tylko postoję gdzieś w korku najpierw zaczyna nierówno chodzić potem przy gwałtowniejszym dodaniu gazu dławi się a gdy znów podniesie się trochę temperatura gaśnie i ciężko jest ja odpalić. Jeżeli postoi chwile i ostygnie odpala i wszystko wraca do normy. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły ???

Oki chyba sobie poradzilem

Przeczyscilem reduktor i rozgrzałem vicki do 90 stopni. I wszystko naraze jest ok

Edited by raffan

podepnę sie pod ten temat bo problem mam troszkę podobny,

U mnie problem polega na tym że po przejechaniu w trasie 100-150 km pedał gazu wpada i silnik nie reaguje w ogóle na gaz (nic nie przerywa wcześniej tylko nagle tak jakby pusty pedał), obroty spadają i silnik gaśnie. Zdarzyło mi się to już 3 razy.

Drugi problem to: po zgaszeniu silnika w rasie po około 100 km i ponownym odpaleniu po 5 minutach nie będzie chodził na gazie. Po ponownym odpaleniu następnego dnia lub dłuższym postoju (kilka godzin) wszystko chodzi ładnie pięknie.

Instalacja II generacja. Co to może być??

Niech ktoś pomoże

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

up

Guest kali261

kolego ja mam ten sam problem ze jak ciepły to nie pali a po dłuższym postoju wszystko ok byłem u mechanika i stwierdził ze regulator ciśnienia paliwa mi siadł ale jeszcze nie wymieniłem bo nie ma nigdzie w sklepach

Tylko że u mnie dzieje się tak na gazie, na benzynce wszystko ok. Prawdopodobnie cewka przy reduktorze albo na zaworze przed. Wymienię zobaczę czy sytuacja będzie się powtarzać.

Problem rozwiązany - wymiana elektrozaworu (ten środkowy) naprawiła problem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Przemek_Młody