Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Stackhouse

Problem z centralnym zamkiem i z pilotem do niego.

Recommended Posts

Witam.

Mam problem, który mnie strasznie irytuje...otóż padł mi centralny zamek. Nie padł całkiem bo z kluczyka zamknę i otworzę bez problemu przednie drzwi kierowcy i pasażera, ale prawe tylne drzwi nie zamykają się. Mogę je zamknąć i otworzyć tylko ręcznie. Natomiast z lewymi tylnymi drzwiami mam taki problem, że sie blokneły i ani rusz. Wcześniej czasem się otworzyły, a czasem nie. To opis otwierania i zamykania z kluczyka, bo z pilota to nowa historia. A więc tak...z pilota zamykają się tylko prawe przednie drzwi i bagażnik. Reszta nic, a lewe tylne dalej zablokowane. Otwierają się też tylko przednie prawe i bagażnik. CZasem jest tak, że się zamknie i od razu odskakuje, czyli ja zamykam, a to się zaraz otwiera.

Macie jakieś pomysły czego tak się dzieje i jak to naprawić. Czytałem mase tematów o centralnym zamku, ale co temat to prawie inny przypadek, więc swój opisałem.

Mam jeszcze jedno pytanie, bo jak otworzyłem szyby przednie (mam elektryczne) na maksa i z kluczyka powoli przekręcam żeby zamknąć to szyby się same zamykają...to znaczy, że mam jakieś zamykanie szyb z centralnym zamkiem czy jak?

Są to bardzo irytujące rzeczy więc proszę o jakieś rady.

Pozdrawiam!

Mateusz

sprawdz polaczenia c.zamkow w tylnych drzwiach w zlaczach znajdujacych sie w slupkach.

w tylnych lewych moglo zablokowac ryglowanie i dlatego nie mozesz otworzyc.

w tylnych prawych sprawdz kostke idaca do drzwi i mikroprzelacznik.

do wymiany mikroprzelacznik w drzwiach kierowcy odpowiedzialny za zamykanie z pilota.

mozliwe tez ze mikroprzelacznik od pilota dziala a padly silniczki w drzwiach w ktore sie nie otwieraja.

masz modul komfortu - domykanie szyb po przekreceniu kluczyka.

Aha, to jutro posprawdzam te złączki w słupkach. Poszukam tam tego.

Jak te lewe teraz tylko otworzyć?

A ten mikroprzełącznik to wymieniać tak jak w jednej z porad na naszej stronie tak?

Z tymi silniczkami to jak? Jak to sprawdzić? Duży będzie koszt wymiany?

A ten moduł komfortu, jak zrobię wszystko z centralnym zamkiem to będzie działał prawidłowo i nawet jak już wyjmę kluczyk? Bo teraz jest tak, że jak dojdzie do momentu, że szyby idą w górę i jak przekręcę dalej kluczyk to stają w miejscu. Będzie to działało też z pilota?

sprawdz czy do zlaczek dochodza sygnaly.

opis zlacz tutaj -

Please login or register to see this link.

lewe - zdjac tapicerke dostac sie do zamka i poruszac ciegnami.

mikroprzelacznik wymiana -

(lewy przod),

(tylne)

podac sygnaly (+ i -) na odpowiednie piny silniczka i zobaczyc czy chodza.

przkrecenie kluczyka 2 razy powoduje domykanie szyb.

jezeli chcesz domykanie z pilota to zmostkuj 2 przewody przy centralce:

przewod brazowo-czerwony z pinu 2 zlacza X62 (12 pinowe) z przewodem brazowo-czarnym z pinu 24 zlacza X61 (28 pinowe zlacze). zlacze X61 i X62 sa wpinane do centralki c.zamka.

Dzięki wielki za pomoc, jutro będę patrzał i zobaczymy co wyjdzie. Jak coś już będę wiedział to jutro się odezwę.

Pozdrawiam!

A ja mam ciut inny problem jak zamykam drzwi to wszystkie sie zamykają tylko tynie lewe, nie ale to tez nie zawsze bo jak kilka razy otworze drzwi 'trzasnę" nimi to sie zamkną czy ktoś wie co to moze być lub spotkał sie już z takim problemem ?

Acha dodam że nie ma znaczenia czy zamykam z pilota czy kluczykiem.

konczy sie mikroprzelacznik. czasem zalapie, czasem nie.

przewody w drzwiach mozesz sprawdzic na wszelki wypadek ale mysle ze wina lezy w mikro.

jak strzelisz drzwiami to zalapuje jeszcze.

glowka sie wytarla od otw/zam.

o mikroprzęłączniku sie doczytałem i o przewodach w tej harmonijce ale co za główka gdzie tego szukać ??

glowka w mikroprzelaczniku sie wyciera az sie zrobi za krotka i wtedy do wymiany.

na rysunku widac wystajaca glowke.

a to takie buty a ja już myślałem że to coś w samym zamku a to element mikroprzełącznika za 2zł

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam!Mam podobny problem jak kolega "krystianzs",tzn.przestał działać centralny zamek przy zamykaniu z pilota oraz domykanie szyb,natomiast z kluczyka zamyka i otwiera bezproblemowo,ale nie domyka szyb.jakiś miesiac temu był tez problem z tylnymi lewymi drzwiami, ponieważ nieraz sie nie otwierał lub nie zamykały.Co może być przyczyna takiego stanu rzeczy?Najbardziej boli mnie to że nie da sie zamknąć ani otworzyc z pilota.Proszę o pomoc!

gdybys poczytal pare postow wyzej to bys wiedzial bez pytania

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

mikroprzelacznik w drzwiach kierowcy odpowiedzialny za otw/zam/rygl/domyk z pilota. wy mien od razu oba w tym zamku.

co i jak zrobic jest w tym temacie.