Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Darek Vectra 2.0 16V

Zapala sie i gasnie Abs,Tc .Nie pracuje licznik

Recommended Posts

Guest Darek Vectra 2.0 16V

[

i][/i]

Please login or register to see this quote.

gfdsgs

1. witam
    Mam problem z moją Vectra .Opowiem od czego to sie zaczęlo .Ostatnio wyjezdzam samochodem i zaswiecila mi sie kontrolka (abs,Tc) i licznik nie dziala ,to sciaglem przednie prawe kolo szukam po przewodach i patrze na zembatkę ,i jest wszystko ok.To zakladam kolo i kontrolki gasną i wszystko gra .Rano jadę do pracy i znów sie zapalają ,to szukam po bezpiecznikach dociskam kazdy i znów wszystko gra .Zapalam auto po pracy i znow swiecą .Dziwne to jest ale prawdziwe. Dzisiaj np wyjezdzam samochodem i od razu sie zaswiecają ,gdy dojechalem do sklepu i zapalam samochód znów gasna .I tak poł dnia sie swiecą ,a pol gasną .Byłem na komputeże i jesli sie nie swiecą to nie ma innego blędu .Myslalem z eto czujnik ale to by caly czas sie palily .Prosze Was o pomoc co mam robic Pozdrawiam
Edited by Darek Vectra 2.0 16V

Guest ozi

nie prawe koło tylko lewe te od kierowcy jak siedzisz w samochodzie to lewa i prawa a nie jak stoisz przodem do samochody czujnik cos szwankuje kup uzywke i zobacz czy pomoze

pewnie jakiś kabel nie łączy

i tez mnie się zdaje, że złe koło odkręcasz

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale dziwne, że się naprawia

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

spróbuj też w trakcie takiej awarii pojezdzic po dziurach - i zobaczysz czy na dziurze załącza się (i które koło wpada w dziure) - troche metoda drastyczna, ale często skuteczna

Edited by Domlo

A morze to czujnik od abs lub zębatka. Wszystko masz w porządku z hamulcami, lapie Ci dobrze abs i hamuje?

też tak mam... od czasu do czasu zaświeca się kontrolka ABS i po jakimś czasie sama gaśnie...gdzie zwykle chrzani się ABS?

Please login or register to see this quote.

albo w czujniku koła, albo w sterowniku (pod maską)

Edited by Domlo

Jest cala porada jak naprawić sterownik ABS ... bajeczka...opel jest super niby wadliwy ale jest dużo knyfów jak skutecznie i TANIO naprawić