Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Discard

BARDZO DUŻO PALI

Recommended Posts

Guest Discard

Witam. Posiadam Vectrę B 1.8 16V 1995. B+Gaz zwykły. Tzn. ten co wchodzi do dolotu powietrza. Jakaś polska podróbka Lovato. Mam problem bo pali mi 12 L gazu w trasie, a po mieście to nawet i do 14 dochodzi?? Ustawiany był juz u gazowników chyba z 1000 razy i ciągle duzo pali.W dolocie jest taki jakby "palnik". Jest troszeczke przy mały, więc szczelinę między tym palnikiem, a rurą dolotu zalepiłem silikonem, żeby nie brał "lewego" powietrza. Mam problem takze z obrotami silnika. Czy to moze mieć jakis wpływ na spalanie?? Co mam zrobic, żeby zredukowac spalanie??

Edited by Discard

Nie wyskakują żadne błędy?

Trzeba zacząć od wymiany membran w parowniku i filtra, później jechać na regulację LPG (jeśli masz lovato mogę ci w tym pomóc)

Może po prostu trochę ucieka gaz z butli którymś elektozaworem

PS: czemu uważasz że przymały palnik (mikser)???

Guest Discard

Please login or register to see this quote.

Błędów żadnych nie ma. Mikser za mały, bo nie przylega do rury dolotu powietrza, tylko "szpary" były. I ta wymiana membrany pomoże??

membrany wymienia się co 50 000KM ile mają twoje? to też zależy od jakości i regulacji gazu bo i po 25 000 nieraz nadają się do wymiany.

Mikser zajmuje swoją objętością pół dolotu, może po prosu jest za blisko przepustnicy i wtedy ta rura jest szersza, takie małe szczeliny wyreguluje ustawienie parownika

Edited by mar111

Guest Discard

No mysle, że 50 000 km to napewno mają

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

więc najpierw wymień membrany i filtr, dziwne że ci pseudo fachowcy cię o to nie zapytali

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sleep.png" alt="-_-" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sleep@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Discard

A sam sobie tą membrane wymienie?? Nie trzeba potem jej jakoś regulować, ustawiać, albo cos w tym stylu??

sam powinieneś dać radę, trzeba uważać żeby nowej nie podrzeć i dobrze założyć ale jak popatrzysz jak są stare części założone, to tak samo załóż nowe, później parownik trzeba wyregulować

Guest Discard

... i to powinno pomóc? Ile taka regeneracja może kosztować??

A co do tego miksera, wygląda to tak. I tam między mikserem, a dolotem nawaliłem silikonu.

Please login or register to see this link.

75zł membrany do Lovato w sklepie (komplet z uszczelkami) na allegro taniej

Please login or register to see this link.

miksery mogą być różne ale zazwyczaj kupuje się na wymiar i tej szczeliny nie powinno być, ale jak dorze wcześniej pracował na LPG znaczy że mimo że może jest troszkę za mały to da się go dobrze wyregulować więc jest OK.

PS jeśli nawaliłeś silikonu to zmieniłeś mieszankę paliwowo-powietrzną więc gaz do regulacji.

Edited by mar111

Guest Discard

regulowałem juz po nawaleniu tego silikonu. I tak samo. Jak zarł gaz tak żre...

Edited by Discard