Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ravenussss

nowy soft do silnika

Recommended Posts

witam

bylem dzisiaj w opel środula w Sosnowcy i umówiłem się na dezynfekcje klimi z ozonowaniem (249pln z wymianą czynnika chłodzącego) i przy okazji powiedzieli, że zrobią mi EKO przegląd czyli weryfikację softu do silnika i wgranie najnowszego - podobno będzie palił mniej

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

I teraz kilka pytań:

1) czy ktoś już był na czym takim i czy rzeczywiście coś się zmieniło ze spalaniem ?

2) czy zmiana softu na nowy (mam z 2006) nie zablokuje mi np. mapek w navi (mam z b m w ) albo dostępu przez opcom'a ?

pozdr

Please login or register to see this quote.

byłem w ASO przy okazji wgrali mi nowy soft,spalanie bez zmian, navi działa

za wgranie nowego softu zapłacisz 120 pln dlatego że usługa nie przekroczyła 350 pln brutto, więc szału nie ma takie pseudo promocje to tylko haczyk na klienta

Please login or register to see this link.

ja miałem auto tylko podpinane pod kompa,usługa 130 pln, a wgrali

ale jak napisałem wczesniej, bez rewelacji

ja kilka dni temu wgrywałem nowy do silnika bo miałem z 2004r.

spalanie?-jeszcze za wcześnie

navi radio telefon bc-nic się nie zmienia

dawki korekcyjne na wtryskach się poprawiły ,teraz są w normie (sprawdzałem kilka razy przed wgraniem na 4 miałem 0,8 teraz jest 0,2.

na razie tyko takie zmiany zauważyłem

aha koszt 50 zł poza aso.

Ciekawe czy ten nowszy soft wnosi jakąś wiedzę nabytą od ostatniej aktualizacji w sprawie poprawy charakterystyki pracy jednostki napędowej i komponentów czy też w ramach akcji EKO trochę obniżyli emisję szkodliwych substancji poprzez większe zapychanie EGRa i rzadsze czyszczenie DPFu.

a da się to jakoś sprawdzić ?? koleś w serwisie, że nie ma żadnej straty na mocy i dynamice .

w piątek jadę do opla na klimę i soft.

Zawsze możesz spytać w serwisie, może mają jakiś opis do tej aktualizacji, ale na wiele nie licz z ich strony.

Ja również po wgraniu nowego softu w ASO. Miałem soft o oznaczeniu HJKMS110_S teraz mam HJKMS130_S czyli o 2 softy wyżej.

Efekty:

- jakby mniejsze dawki korekcyjne,

- samochód elastyczniejszy u dołu (poniżej 2000 obr.),

- nie ma tak gwałtownego "kopa" około 2000 obr., zbiera się płynniej.

Tyle, że miałem robiony również przegląd, czyli wymiana m.in. filtrów (paliwo, powietrze) co też mogło mieć wpływ na efekt końcowy.

Edited by Javo

Pisałem o tym półtora roku temu. U mnie był tylko soft wgrywany, a też zauważyłem lepsze zbieranie się od dołu i mniejszy strzał mocy przy ok. 2300 obr./min, ale wcześniej nikt mi nie wierzył

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mi tez wgrali nowy soft, zero jakichkolwiek zmian....jedyne co, to pytali mnie sie czy mam zrobiony remap, bo wtedy przepadnie....

Co oznaczaja litery przed wersja softu ? Wg. OP-COM mam HNOMS110_S, a widze ze co niektorzy maja HJKMS110_S przy takim samym silnku.

Pewnie ma tu znaczenie czy ma DPF, jaką skrzynię biegów itp

Javo masz DFP ? Ja mam dpf a skrzynia manual. Tak czy inaczej wnioskujac po twojej wersji softu to ja mam 2 wersje wstecz.

@trzepol ja mam Numer wersji oprogramowania: HNOMS210_S, skrzynia manualna 6 biegów, filtr cząstek, silnik 1,9CDTI 150 kucyków,

planujesz aktualizacje oprogramowania silnika ???? jak tak daj znać jakie efekty są

--

jacek

Tak sie zastanawiam nad aktualizacja, ale nie chcialbym zeby ona przyniosla np obnizenie mocy bo obecnie wiem ile mam po hamowni. Rozwazam tez jakis sofcik na 180KM wiec sam nie wiem czy jest sens wydawac 120zl w obecnej chwili.

Oby to EKO nie bylo kosztem osiagow.

Mam Z19DTH, bez DPF z manualną skrzynią biegów.

byłem na EKO i ... mój soft z 2006 jest najnowszy jaki wyszedł na signuma 1.9 dth a juz się cieszyłem ze będzie coś nowszego ..

pozdr

Nie chce mi się wierzyć.

Mam Viki z października 2006 (wg VIN), model roku 2007 i soft jest o 2 "oczka" nowszy. Zasadniczo to przecież te same silniki (sterowniki silników) i skrzynie biegów.

Siostra ma Astrę H Z19DTL z lutego 2007 i też był upgrade.

Pojechałbym do innego ASO i sprawdził, bo z wiedzą techniczną to w ASO różnie bywa.

To ja mam numerki z jeszcze innej beczki:

Numer wersji oprogramowania: WNOMS090_S

Hardware manufacturer number: 0281013409

Software Number: 1037383690P319_O90

Programming Date: 20080918

Z19DTH z DPF, manual. 08.2006 - MY07

Edited by radeqs

Guest corleoone

Witam ja tez mam całkiem co innego i problem z moca wszystko juz zostało sprawdzone po kilka razy jak pisałen w innym temacie 'nagminne brak mocy' byłem w aso opel środula w sosnowcu i wgrali mi nowe oprogramowanie i mam cos takiego

Identyfikator: 0x0739

VIN W0L0ZCF3551042920

Numer sprzętu:81011915

Typ silnika: Z19DTH

Numer części:55193967

Numer wersji oprogramowania: VNOMS090_S

Hardware manufacturer number: 0281011915

Software Number: 1037384325P319_O83

Programming Date: 20100427

Hardware key number: O100028810

Opis systemu: BOSCH0100

Wpisz numer aprobaty: B04017

Variant programming : 0x000050B0

Kod alfa: YY

Hardware manufacturer system name: EDC16

Code Index and version: O83JTD74

Mam dpf i skrzynie manual 6-biegow

wie ktoś jaka moze byc przyczyna takiego spadku mocy o jakias 1/3 czyli jest odczowalne jakies 100km?????????????????

Guest serefere

Witam.

Wgrali mi nowy soft w aso. Żadnych zmian, spalanie takie samo, moc taka sama, elastyczność taka sama. Jedyna różnica obroty deczko podskoczyły i trzymają poziom 900obr/min.

Ogólnie bez odczuwalnych zmian. Zaznaczę, że silnik mam benzynowy 1.8 oznaczenie Z18XE.

Pozdrawiam.

podobno przy silnikach dieslowych jest jakaś zmiana odnośnie grzania świec, a dokładniej że w zależności od przebiegu itd. świece grzane są przy coraz to wyższych temperaturach zewnętrznych.

potwierdzi to ktoś??

Guest sajanin7

witam,

wnoszę swoje spostrzeżenia ponieważ wybieram się do ASO na wgranie softu bo mam duży problem z odpalaniem kiedy świece mi nie grzeją w temp. do 21st.C (wyżej już odpali prawie ok. tz. 3-5 s

wymieniłem filtry itp. wtryski ok, pompa ok, paliwo ok, aku ok.

Dzwoniłem do ASO Leszno z pytaniem czy nowy Soft podnosi temp. grzania świec ?? Nie wiedzieli bo elektronik na urloie... ok dzwonie do ASO w Poznaniu i po kilku przełączeniach z tym "niewygodnym" pytaniem powiedzieli nowy soft niema nic wspólnego z podnoszeniem temperatury !!??

To proszę powiedźcie mi o jaki Soft mam pytać ???

Czy ma ona nazwę, symbol itp. Jest on tylko do sterownika świec czy aktualizuje on wszystko w aucie (jeden dobry magik powiedział mi że jest kilkan. ok 20 rodzajów softu do różnych funkcji !!!

NO to ja już nie wiem nawet teraz czy jeżdżę VC 1.9 CDTI 2005 ???!!!

Ps, (do 3 razy sztuka - 3 telefon do ASO "jakieś tam z listy" i powiedzieli że podnoszenie grzania świec jest niemożliwe, ale nowe softy ponoć mogą mieć jakieś ulepszenia które łączą ze sobą różne czynniki ułatwiające rozruch silnika...)

Pozdrawiam

Podnoszenie temperatury, przy której grzeją świece w nowej wersji oprogramowania dotyczyło o ile mi się wydaje tylko wersji 2.0/2.2 DTI. Nie słyszałem aby coś podobnego miało miejsce w Z19DT/DTH. Po zmianie softu odczuwalna jest natomiast zmiana charakterystyki przebiegu momentu obrotowego.