Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
chrustek

Pytanie do lakierników

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Kupiłem na Allegro za nieduże pieniądze zderzak przedni do Viki B przedlift, bo mój obecnie nie wygląda za ciekawie. Miałem go zakładać do mojej Viki, ale niestety upadł mi z regału w garażu i pękł w jednym miejscu. Czy jest możliwość sklejenia tego lub pospawania tego plastiku tak żeby nie było żadnego śladu? Druga sprawa to zderzak ma takie małe wgniecenie w okolicy tablicy rejestracyjnej, czy to też da się jakoś zaszpachlować, bo i tak zderzak będzie cały malowany? Czy lepiej odpuścić sobie i poszukać innego zderzaka? Proszę o jakieś rady.

Zdjęcie pęknięcia

Please login or register to see this link.

Zdjęcie wgniecenia

Mam identyczne pękniecie na tej listwie lecz po przeciwnej stronie po uderzeniu i myślałem żeby to pospawac lecz dałem sobie spokuj. NIe mówie że sie nieda, Poprostu udało mi się kupic tą cześć od jednego kolegi na forum. piwoj.gif

jak Ci sie uda to wyrwiesz zderzak w swoim kolorze w kosztach tanszych niz robienie i malowanie tego , chyba ze masz za darmo lakiernika to co innego

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Nie mam niestety darmowego lakiernika, ale muszę odstawić Viki do lakiernika na naprawę reperaturek i innych ognisk rdzy i myślałem, żeby i ten zderzak wymienić, może będzie taniej jak wszystko na raz mi zrobi.

tego czarnego raczej nie przelozysz, bo jak zauwazyles jest zgrzewane.

poszukaj na alle zderzaka w swoim kolorze (przedlift) moze akurat trafisz i odpadnie Ci koszt jego naprawy i malowania.

szukanie nie kosztuje a moze akurat trafisz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

albo kup nowy

za 150 i pomaluj

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

kratki itp rzeczy przelozysz ze starego.

Edited by Ravcio1985

W grę wchodzi tylko oryginalny zderzak. Teraz mam założony nieoryginalny i w ogóle on nie pasuje do auta. Nie wiem czy wszystkie nieoryginalne takie są czy po prostu mój jest jakiś felerny. Masz rację, chyba poszukam jakiegoś gołego zderzaka bez kratek i hokeja ale oryginalnego, a tamtego nie będę naprawiał.

Pekniecie jak najbardziej mozna naprawić ale jeżeli tego nie pomalujesz to bedzie widoczne. Można pospawać u gościa który klei plastiki, przygotować pod malowanie i pomalować np spreyem "czarny mat". A to wgiecie to można spróbować delikatnie przygrzać opalarką i wypchać. Oczywiście jak wyżej piszą możesz spróbować znaleść zderzaka w takim samym kolorze. Z tymi zamiennikami to żeczywiście nie ma co kupować, lepiej orginał urzywany poszukać.

Guest cudak1987

najpierw zespawać zderzak potem mozna zrobić to w ten sposób zaszpachlować i wyrównać , nastepnie usunąć całą strukture papierem 360 sucho potem podkład na całą listwe , zmatowić podkład 800 na wode i potem kupujesz lakier strukturalny moze byc w sprayu ale raczej polecam malować pistoletem, i prysnąć powinno wyjść git:)

Dzięki za poradę, ale nie wiem czy taniej nie będzie kupić drugi zderzak bez kratki i hokeja i bez uszkodzeń i pomalować zderzak w kolorze samochodu. A przy tym kolorze zderzaka i tak go muszę malować. Tak więc sumując koszt naprawy pęknięcia (spawanie plastiku, malowanie) + malowanie zderzaka pod kolor auta to pewnie da nie mały koszt.

Już postanowione: szukam innego gołego zderzaka najlepiej w kolorze mojej fury

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest cudak1987

napewno taniej ,a pozatym zderzak juz przy uderzeniu potem w zaspe moze pęknąć na szpachli, lepiej zderzak nie szpachlowany:)

Takie uszkodzenia to naprawiam w kilka minut i wychodzi bez szpachlowania praktycznie a koszt pare zlotówek. Co do pękającej szpachli, jak dostaje zderzaki od aut które już jeżdżą po kraju to krew mnie zalewa, bo nasi ułomni lakiernicy zamist ladnie zmatowac, ew. uszkodzenie delikatnie zaszpachlować czarnym szpachlem do plastiku, walą 2 mm szpachli natryskowej na caly zderzak i pozniej byle walniecie i pęka. Najwięcej to od lakiernika zalezy czy peknie szpachla czy tez nie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

W woj. łódzkim to dobrych lakierników jak na lekarstwo. A jak się już znajdzie jakiś dobry to znowu drogi i terminy ma odległe.