Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
44071_1456167598

Wybór radia CB - najtańsze równie dobre?

Recommended Posts

Witam.

Ponieważ nie znalazłem podobnego tematu, prosze o rade.

Na allego można kupić radio CB w cenie okoł 150zł. Powiedzcie mi teraz, czy warto "ubierać" się w taki sprzęt? kompletnie się nie orientuje. Zawsze wydawało mi się, że dobre radio to kwestia solidnej anteny. Jaka bedzie różnica w radiu za 150zł a radiu za 350zł lub więcej? Proszę o opinię.

Please login or register to see this quote.

bedzie roznica

1/wykonanie

2/to co zawiera w srodku,czyli rozne filtry itd

leoiej dolozyc i kupic dobra uzywke

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

zapewnie he_niu wypowie sie w temacie,a ona duza wiedze na ten temat,wiec pewnie powie co i jak

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

To może i nie reguła ale cena o czymś świadczy. Za 200 możesz kupić na allegro alana 109 plus Hustler IC 100. To prosty zestawik ale myślę że przyzwoity jak na cenę. Jeżeli zaczynasz przygodę z cb to na początek wystarczy.

Witam

Nie wiem ile teraz kosztuje to radyjko, ale pewnie jest tanie. Posiadam onwe MK3 - dobrze, czysto nadaje. Stara dobra konstrukcja. Jest to radio z gatunku tańszych, więc nie ma co go porównywać do presidenta.

Dokładnie, właśnie rozoczynam swoją przygodę z radiem CB więc nie potrzebuję nie wiadomo jakiego wypasu. Ojciec ma UNIDENa ale nie znam się, nie wiem jaki model. Czasami go używam jak pożyczę auto i bardzo przydatna rzecz więc postanowiłem nabyć do mojej Viki.

Dzięki za odpowiedź, poszukam czegoś z tych kategorii które polecacie.

Edited by Guest

jak znajjdziesz kup unidena 520

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> albo jak wspomniał kolega wyżej onwa mk3 - ale pasuje go troszkę ztuningować

lub tez Alan 199A 95% jest to takie samo radio jak Onwa MK3 . ta sama płyta

Ok. Powiedzcie mi jeszcze drugą rzecz bez której radio nie pociągnie - antena. Jak można zobaczyć na allegro jest tego mnóstwo, więc czym się sugerować?

Najlepiej jakbys sie okreslil ile chcesz wydac na sprzet. Jesli chcesz czesto go uzywac jezdzisz w trasy to warto miec cos lepszego z dobrymi filtrami i antene ktora zapewni sensowne osiagi. Te 150 to za radio czy chcesz za tyle zestaw ?

Minimum sprzetowe ktore bedzie jakos dzialac to alan 109 z antena sirio as 100 mag koszt kompletu to okolo 250 na alledrogo. Kolejna opcja znacznie lepszego radia to yosan 120 z as 100 mag cena ok. 370 za komplet ale radio z lepszym odbiornikiem ma dobre filtry lepsze niz niowe chinskie unideny no i jakosc wykonania znacznie lepsza od alana czy onwy.

Ile bys nie wydal to w niedlugim czasie ta inwestycja sie zwroci czesto po jednej trasie.

Ta jak pisałem wcześniej, CB będę korzystał w mieście, od czasu do czasu, czyli co 2 tygodnie - zdarzy się wyjazd około 50 - 100 km od domu. Nie potrzebuje CB nie wiadomo za ile kasy. Tak liczę: radio 200zł + antena

To alan 109 z sirio as 100 mag bedzie ok.