Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Antos26

wymiana poduszki silnika

Recommended Posts

Guest Antos26

pewno poleje sie zaraz na mnie lawina postow, ze temat juz był poruszany... niestety nie umie znalezc takiego postu...wiec prosze o wyrozumiałosc.

Potrzebuje wymiec poduszke-łape silnika, chodzi mi o te poduche co jest tez od skrzyni biegów. Objaw jest taki ze na wolnych obrotach wszytsko drży, a przy jezdzie, a dokladnie przy zwalnianiu na biegu jest tak samo. sprawdzalem auto na zaciagnietym recznym ze cały silnik wlasnie w tym miejscu chodzi.

Ewentualnie jak ktos to wymienial, to prosze o pomoc jak to zrobic i czy kupowac nowa poduche czy używana? z gory dzieki

Zdecydowanie nową i oryginał albo firmowy zamiennik . Poduszki w dieslu mają duże znaczenie . Wymiana nie jest trudna ale lepiej zrobić to z podnośnika i podeprzeć skrzynie biegów - zajmie z 15 minut.

Daj zarobić mechanikowi - koszt około 50 zł.

Please login or register to see this quote.

Flaszka temu kto poduszkę pod skrzynią wymieni w 15 minut. Ja wymieniałem sam i był to mój pierwszy i ostatni raz z tą poduchą. Prawda jest taka, że w dieslu trzeba się nieźle namęczyć. Ja mam oprócz tego podgrzewacz to w ogóle było pozamiatane. Żeby było ciekawiej jedna śruba mocująca zapiekła się i w końcu urwała. Jeśli masz jakiegoś mechaniora oddaj to jemu do zrobienia nie bierz się za to sam.

Powiem Ci, że też miałem drżenie silnika, które przenosiło się do kabiny na kierownice, fotele i było to strasznie drażniące. Rozwiązałem problem. Co było? Wymieniłem drążek reakcyjny silnika, czy jak kto woli: stabilizator silnika czy poduszkę górną. Z różnymi nazwami się spotkałem. Jak otworzysz maskę to po lewej stronie na górze taka guma między silnikiem a karoserią. Koszt: 25zł, wymienisz sam.

W dieslu nie ma takiego drążka. Tylko poduchy, 3, lewa grosze, pod silnikiem grosze i prawa 400 pln w oryginale.

kolego w moim przypadku kupiłem oryginalną poduchę W ASO za 310 zł. Wymiana u mechanika w Wawie (w TRAXIE Racing na radiowej - NIE POLECAM!!!) trwała 2 dni... za co się nieźle wkurzyłem. Podczas odkręcania poduchy 2 śruby tak zapieczone że uwalone łby. Koszt wymiany 350 zł + 310 zł poducha!!

dodatkowo jak wymienisz samą ta poduchę to kasa w błoto - w moim przypadku zerwała się po 10 km - na szczęście ASO wymieniło na gwarancji na nowa. Jak wymieniać to wszystkie 3 razem i tak zrobiłem

Edited by adam_hybrid86