Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest kasta29

Chcę kupić VECTRE B

Recommended Posts

Guest kasta29

Witam wszystkich!!! Jestem tu nowy więc się przywitam!Mam na imię Jacek mam 33lata jestem posiadaczem OPLA ASTRY F 1.4 16V ECOTEC rok 98 z instalacją gazową. Mam zamiar w niedługim czasie kupić OPLA VECTRE COMBI rok 2000/2001 i tu moje pytanie dla Was posiadaczy! Jaki silnik benzynowy najlepiej wybrać i na co najlepiej zwrócić uwagę, chciałbym do niej zamontować instalacje gazową! POZDRAWIAM wszystkich i proszę o wasze opinie i sugestie!

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Please login or register to see this quote.

z benzynowych 1.6 bedzie za slaby do tej budy,wg mnie optimum to 1.8-2.0. jezeli ma byc do tego zwawe to 2.5 v6

Edited by patryq

Jeśli benzyna to najlepiej 2.5 v6. Spalanie niewiele wyższe jak w innych. Jak jeździsz z głową to tyle samo. Gaz i części co prawda droższe ale chyba mniej awaryjny a frajda z jazdy bezczenna

Zależy czego oczekujesz od tego silnika,jeśli chcesz tylko jeździć wybierz 1.6 a jeśli choć trochę zależy Ci na osiągach to 2.0 lub 2.5,poczytaj forum jest sporo postów na ten temat

Edited by maciejg76

Guest kasta29

Użytkuje samochód głównie po mieście! A co sądzicie o 1.8 16v i 2.0?

miedzy nimi nie ma duzej roznicy w spalaniu a za to mocy wiecej

1.8-115KM

2.0-136KM

ja polecam 2.0,zawsze ma parę koników więcej a spalanie podobne

szczerze pisząc to drugi raz nie kupiłbym pojazdu pt: Opel Vectra B a najlepszym przykładem jest to forum zacytuję tutaj kilka osób co naprawiało poważne usterki : "ten typ tak ma"

w kazdym aucie cos sie popsuje,w jednym,wiecej w drugim mniej,nie ma juz aut bez awaryjnych

weź 1,8 lub 2,0 dużo ich w obiegu, na giełdzie większość

zgodzę się że nie ma ale to nie jest moje pierwsze auto i uwierzcie mi z żadny nie miałem takich przypałów , kupiłem bo ładnie wygląda ale wygląd to nie wszystko

a kupując pewnie patrzyłeś żeby kupić jak najtaniej, ja mam drugą viki i nie miałem z nimi żadnych problemów,fakt że to benzyny a nie klekoty

może cię zdziwie ale nie była najtańsza i przeszła przez "ścieżkę zdrowia" w ASO a po roku zaczął się kyrk

hm,no zdarza się nie twierdze, że vectry to auta bezawaryjne ale tak jak napisał patryq może się to zdarzyć w każdym aucie,patrząc w ten sposób i czytając różne fora tak naprawdę to chyba najlepiej jeżdzić rowerem(tym na dwóch kółkach

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

bezawaryjne jest to czego nie ma

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Guest rafal99

Opinie są różne, a każdy ma swoją. Mówi się o awaryjnych Fiatach, rdzewiejących Oplach, bezawaryjnych VW. Spotkałem takie, które odpowiadały opisom, ale spotkałem też super awaryjne VW, Ople których rdza się nie ima i kompletnie bezobsługowe Fiaty

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Wszystko zależy... od wielu czynników.

Ja szukałem swojej vikusi ponad miesiąc czasu. W ciągu tych dni naoglądałem się mnóstwo samochodów, pojeździłem nimi począwszy od silnika 1.6 a skończywszy na silniku 2.0 (wszystko w benzynie). Muszę otwarcie przyznac, ze nie ma róznicy w 1.6 a 1.8. Ewentualnie 2.0 czuć, że jest mocniejszy. Jeżeli chodzi o 2.5 to nawet bym do nich nie podchodził z uwagi na koszty eksploatacji! Zapewne odezwą się głosy, że koszty te wcale nie są tak duże, ale wystarczy tylko porównać sobie ceny chociażby głupich kabli czy innych rzeczy.

Szukaj a kupisz. Najlepiej 1.6 lub 1.8. Ja jezdzę 1.6 i nie narzekam. Jak depniesz gazu to samochód idzie. Trzeba zachować troche rozsadku, bo później mozna żałować.

Z doświadczenia Ci powiem, że szukałbym w większości po ogłoszeniach w internecie, gazecie, ogłoszeniach prywatnych. Na giełde trafia to, co nie sprzedaje sie "normalnie"

Edited by Guest

Mam dwie viki 1,6 w kombi i do normalnej jazdy wcale nie jest za słaby. Ja głównie latam traski i z wyprzedzaniem tez problemu nie ma. Jak ktoś smigał zajechana to potem pisze takie opinie. Szczerze pomimo że 1,6 nie są wcale za słabe to i tak teraz nic poza 2,0 bym nie szukał. Ewentualnie 1,8 (Z18XE). One mają 125 kucy. Dlaczego? Bo jednak czasem pogoniłbym jakiegoś "pajacujacego" matołka i tu w 1,6 właśnie mocy często braknie. Wszystko zależy jaki masz styl jazdy i czego oczekujesz od auta.

Guest kasta29

Bardzo przydatne informacje myślę że będę szukał 1.8 albo 2.0! Bardzo bym był zainteresowany waszymi opiniami w tych silnikach, bo zamontuje na pewno instalacje gazową!

Dziękuję.

Dodam jeszcze do tego, że oczywiście montuję instalację gazową! W rodzinie na LPG sekwencji jeździ już jedna vectra 1.6 oraz astra G i ładnie śmigają. Ja różnicy w mocy nie widzę, za to jak się włączy klimatyzację to tak, troszkę słabszy, ale to w każdym aucie tak jest.

Pozdrawiam.

Łukasz16 nie masz racji!!!że kable do 2.5 są droższe....a co ile je wymieniasz????spalanie???moja 2.5 pali niewiele więcej niż 1.6 16v a mocy ma o niebo więcej.miałem X16XEL i w porównaniu do 2.5....niema porównania....1.6 złopie olej,jest mało ekonomiczna,wbrew temu co się mowi wiecej problemów miałem z 1.6 niż teraz do tego dołącz brzmienie V6 i twoja 1.6 została daleko w tyle......poza tym spalanie na gazie jest takie samo w 1 jak i 2 silniku...porównując wiele opinii...

Od jakiegoś czasu zamarzyła mi się Viki B z mocniejszym silnikiem. Odłożyłem parę groszy i planuje wymienić klekota na silnik X25XE lub Y26SE z wskazaniem na ten drugi. Oczywiście aby nie dostać zapaści przy którymś tankowaniu (po przesiadce z diesla) planuje zamontować dobrej klasy instalację gazową. Mam doświadczenie w użytkowaniu instalacji LandiRenzo w Ładzie Samarze (oczywiście inna generacja) i muszę przyznać, że byłem z niej bardzo zadowolony, dlatego myślę o zamontowaniu instalacji Landi Renzo Omegaz. Będę wdzięczny za merytoryczne informacje użytkowników tej instalacji w silniku V6. Interesują mnie zarówno wady jak i zalety, cenna będzie również informacja o jakimś sprawdzonym zakładzie we Wrocławiu lub okolicach. Może znacie jakieś inne godne polecenia systemy sekwencji?