Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Swierszcz82

Przy ok 40km/h przełacza na benzynę BRC

Recommended Posts

Witam, tym razem ja z problemem który pojawił się godzinę temu.... Po krotce opiszę:

Ok 15 wracałem z pracy - wszystko było ok, autko przełączyło się na LPG, jechało bez problemu. Zajechałem do domu i po ok 3h wyjechałem znowu, i tu zaczyna się problem...

Początkowo autko bez problemu przełączyło się na LPG by po minucie przełączyć się na PB... jako że mam 1km do stacji i pomyślałem "co jest ? gaz uciekł" zajechałem na stację LPG zatankować. Ze szczelnością wszystko ok bo weszło ok 6 litrów, a z racji że tankowałem kilka dni temu butla jest pełna.

Jednak nie nastąpiło przełączenie na LPG, samochód jechał na benzynie i mimo prób przestawienia go na benzynę (poprzez ręczne przełączenie przełącznikiem LPG/PB w kabinie) po ok 10 sekundach jazdy na LPG notorycznie przestawia się na PB.

Jednak zajechałem pod dom na parkin, zaparkowałem i nie wyłączając silnika przełączyłem (ręcznie) na LPG - dla sprawdzenia otworzyłem maskę, wtryskiwacze (?) gazowe pracują, autko chodzi na gazie bez problemu nawet i 2 minuty, zwiększanie obrotów do 4 tys także nie spowodowało przestawienia na benzynę - słowem, wszystko ok.

Dla testu wyjechałem na osiedlowa uliczkę i tu sprawa wygląda tak (mniej więcej), że przy jeździe 20-30kmm/h na 2 biegu autko pracuje bez problemu a przy mocniejszym dodaniu gazu (i wrzuceniu 3) od razu przestawia się na benzynę. Przy probie ręcznego przestawienia chwilę pracuje na gazie po czym ponownie następuje przestawienie na benzynę.

To taki, mam nadzieję że nie za długi, opis mojego problemu...

Może macie jakieś sugestie co się mogło stać, czego się spodziewać...

Z góry dzięki.

Napisz kolego jaką masz instalację gazową. Jak długo masz już tą instalację ? Kiedy ostatni raz był robiony przegląd ? Mi pierwsza rzecz jaka przychodzi do głowy to filtry od gazu do wymiany lub coś nie tak z parownikiem, skoro na wolnych obrotach ok, a w czasie jazdy przełącza na PB. Prawdopodobnie spada ciśnienie gazu i temu przełącza na PB.

Please login or register to see this quote.

Instalacja BRC - jak coś konkretniejszego to jutro sprawdzę bo nie mam dok. w domu.

Samochód kupiłem w lipcu 2009 i gaz był założony przez poprzedniego właściciela w Listopadzie 2007

Ja przeglądu nie robiłem...

Ale w przypadku gdyby to był filtr to by się chyba dusił, dławił ?? a nigdy takie objawy nie występowały.

Ale nie przy sekwencji. Jak czujnik wykryje spadek ciśnienia, przełącza na PB. Czyli faktycznie, jeśli dobrze pracuje na jałowym i nawet kręci do 4 tys, ale pod obciążeniem ( podczas jazdy) wywala z gazu, to może być filtr do wymiany. Zacznij od tego - koszt z 10zł, a i tak filtr powinno się co jakiś czas wymienić.

Mapensor-czujnik ciśnienia gazu jest tu najprawdopodobniej sprawcą zamieszania.

a z czym się je taki problem ?

drogie takie ustrojstwo ?

Najlepiej będzie jak podjedziesz sobie do warsztatu montazu gazu. W wiekszosci przypadków oni rozwiazuja problem :-) oczywiście jak mają doświadczenie.

sam tego problemu nie zamierzałem rozwiązywać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

tylko chciałem się orientacyjnie dowiedzieć czy to coś poważnego i jakich kosztów się spodziewać

/emoticons/default_angry.png" alt=":angry2:">

To tak jak mówię, najszybciej dowiesz się na stacji montażu LPG. Kiedyś też szukałem po forach i pytałem o problem z gazem, straciłem na to tydzień czasu, a wystarczyło podjechać do chłopaków i się problem zdiagnozował...a później naprawił ;-)

Guest Małeś82

kolego ewidentnie gaz do regulacji.cos sie przestawiło i komputer sam przełancza bo pokazuje spadek ciśnienia a komp myśli ze butla pusta i na pb ją zuca

U mnie po przełączeniu na gaz ponownie wracało na benzyne bez względu na prędkość, objaw był taki jakby nie było gazu w butli.

Okazało się, że padł czujnik ciśnienia gazu, jako że takiego już (podobno) nie produkują założyli jakiś 'kit' który niby jest zamiennikiem.

Koszt zabawy 250pln...

Naprawiał to warsztat który zakładał instalacje...

sekwencja to prosta sprawa do ogarnięcia

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

mapsensor zmień i bedzie gitara

moze wcześniej zrób regulację

a jaśniej ?

w każdym razie i tak i tak do gazownika rozumiem ?

Udaj się do zakładu i powinni pomóc.

Koszty - wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia. Jeśli wymiana filtrów i regulacja to koszt raczej niewielki.