Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

epolepol

Nowy soft do komputera

Recommended Posts

Jak napiszę coś nie tak to mnie poprawcie i nie bluzgać, że było.

Dziś się dowiedziałem, że jest nowy soft do komputera (ECU?). Znajomy wgrał do 1.9cdti z 2005r. Długo z nim nie rozmawiałem na ten temat bo czas gonił. W każdym razie dostał go na cd do znajomego z Opla. Wgrał op-comem. Z tego co zauważył po kilku dniach to niby spalanie spadło i to zauważalnie. Można w nim wyłączyć EGR. No i podobno przy wkręcaniu na obroty nie ma już tak wyczuwalnego zamulenia (przy skrzyni automat). Nie wiem ile w tym wszystkim prawdy. Jeśli pewnie już ktoś próbował to wgrywać więc może podzielicie się szczegółami.

Czy do wszystkich rodzajów komputerów jest to samo oprogramowanie (pewnie nie). Chcę spróbować po weekendzie wgrać ale nie chciałbym zmów spędzić trzech dni w aucie (jak po resecie ECU i programowaniu immobilaisera), więc proszę o informacje co i jak. Pewnie się przyda dla potomnych.

Twój kolega opowiada bzdury wyssane z palca. Programowanie ECU to tylko Techem, a z CD to może sobie co najwyzej mapę do Navi wgrać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> A o zmniejszonym spalaniu to już nie wspomnę...

i w dodatku OP-COM  

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">  

a ja się spotkałem z takim stwierdzeniem i powiedział to mechanik, żeby nie wgrywać nowszego softu, tylko jak najstarszy bo auto się zamuli, a jest to związane z ochroną środowiska, czyli żeby auto mniej truło, podpowiedzcie ile tym prawdy i czy to nie jakaś bzdura

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Na cd to mu znajomy go przyniósł (około170mb) oczywiście wgrywa się go op-comem a na poprzez cd jak to jest przy navi. Dziś lub po weekendzie będę go mieć. Czemu miałby mi ściemniać, skoro chce mi go dać. Po za tym jest to konkretna osoba więc mu wierzę. Co do op-coma jest przecież w nim możliwość wgrania nowego softu do kompa (przynajmniej tak mi się coś kojarzy) więc nie wiem w czym ten śmiech.

Po za tym już gdzieś w jakimś wątku na forum widziałem nie dawno o tym wzmiankę, ale niestety nie znalazłem tego.

Please login or register to see this quote.

no tak nie zupełnie  nowy soft do konkretnego silnika  uzwględnia też jego zzuzycie , np.słynne grzanie swiec normalnie jest załączane od 6 stopni w dół co pełnosprawnemu silnikowi wystarczy ale taki co ma juz ze 200 tyś nie i dlatego np. wgrywa sie nowy soft   chociażby żeby grzały powiedzmy od 15 stopni 

tak nie do końca na temat, ale może się komuś przyda informacja:

Opel "w tych dniach" ma akcję darmowego eko-przeglądu połączoną ze sprawdzaniem wersji oprogramowania silnika. (ewentualna aktualizacja kosztuje bodajże 100 zł)

nie dotyczy diesla  

ja dzwoniłem do ASO i nic nie mówili że klekotów nie "przeglądają"

--

jacek

Edited by jacek wilczek

żartowałem  , bo w ''moim ASO''  wisi tablica  przeglądów bezpłatnych  i dopisek niedotyczy  samochodów z silnikiem diesla 

Ja aktualizowałem ponad rok temu soft w ASO. Z tego co wiem, aby je zaktualizować podłączali techa do mojego auta, i po VIN'ie sprawdzali czy w centrali GM Europe jest nowsza wersja softu dla mojego auta/silnika. Abstrahując skąd ktoś wziął softy do silników, to gdzie jest opcja w OP-COM'ie, która pozwala wgrać nowy firmware?

Może ten nowy soft, to po prostu firmware do OP-COMa i może zrobili tam opcję do wyłączania EGRa?

Tyle tylko, że jeżeli TECH2 nie ma takiej możliwości, to nie wydaje mi się, aby Węgrzy mogli coś takiego wyczarować.

Jeżeli możesz, to napisz o jaka wersję chodzi (po numerze dojdzie czego ta wersja dotyczy)?

Jeżeli okaże się że będzie można wyłączyć tego p... EGRa, to ja też to chcę.

O to samo w pierwszej kolejności zapytałem bo wyszedł nowy op-com 10... który uwala chińskie op-comy, ale to nie oto chodziło. Soft do kompa do auta. Dziś powinienem mieć wieczorem płytę więc napiszę co na niej jest.

Czekamy z niecierpliwością, tylko sobie babona nie zrób tym upgradem, bo powrót do uprzednich ustawień będzie bolesny.

epolepol wiesz, że gdzieś dzwonią ale nie wiesz w którym kościele 

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Jak już wspomniał DJ Tomcat na dzień dzisiejszy nowe oprogramowanie do silnika można wgrać tylko Techem2.

A to co Twój kolega posiada to na 95% nowe oprogramowanie do radia, które właśnie wgrywa się poprzez włożenie do niego płytki CD. Np Opel Cd70 Navi Dvd90 Software Update 04 2007 ma właśnie coś koło 170MB.

A na dzień dzisiejszy nie słyszałem / widziałem aby soft ECU silnika można było wgrać Opcomem.

no własnie   epolepol    czekamy jak tam płytka  ?   a po drugie soft do ECU  ważący 170mb   

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">  to nie prom kosmiczny 

Spoczko, spoczko, po weekendzie się będę z nim widzieć i zobaczymy co to jest.

Więc tak. Soft ma i wgrywał go do swojej VC tylko że 19cdti 120km więc do mojej odpada. Na bank wgrywał go opcomem. Ma mi załatwić do 150km jak się będzie widzieć z gościem z Opla. W każdym razie nowe softy się pokazały, gdyż już parę postów na forum widziałem, i że aso proponują wgranie za jakieś tam pieniądze.

Jutro spróbuję wgrać do swojego Windows 7 z kalkulatora, przy pomocy WiFi! Bo mam brudną tapicerkę.

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:">            za pomocą OP-COM soft 170 mb  

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:">   a nowe softy wychodzą już od dawna  a że  ASO wgrywa nowe softy  poprostu znależli nowy sposób wyciągnięcia kasy  ,też mam wgrany nowy soft ze dwa lata temu , i jeśli czujesz się obrażony  to daj screna ''zrzut'' ekranu  tej zakładki OP-COM co wgrywa ten soft ,łatwo to zrobić  wciskasz ''PRINT SCREEN''   i wklejasz  do jakieś programu np. paint   zapisujesz i wstawiasz na forum  i nie tłumacz się znów kolegą że coś tam 

czekamy  :33:

taaa... i do tego pewnie bez "security code"...

Przecież zmiana oprogramowania odbywa się właśnie i tylko Techem2 na zasadzie ściągnięcia programu z ECU do Techa, potem Techem pobiera się najnowsze oprogramowanie do konkretnego silnika i w razie możliwości aktualizuje się to oprogramowanie, a następnie z tego Techa wgrywa do ECU...

Tutaj nic się nie zmieniło, a z całym szacunkiem - opcom nie ma możliwości na takie zabiegi...

To nie jest aktualizacja komputera, programu Windows jako systemu operacyjnego czy sterowników, które można sobie z sieci ściągać bądź instalują się one automatycznie... Tutaj działa to inaczej...

Gdyby nawet istniała płyta z takim oprogramowaniem (CD/DVD) to dealer po otrzymaniu takiej płyty mógłby wgrywać oprogramowanie klientowi (i tak tylko Techem) tylko po co taka płyta skoro wszystko ściąga się z EPC? ASO mają większe możliwości, opcje, które są dostępne tylko dla nich.

Opcom w zależności od opcji (wersji) ma pewne opcje "dostępne w przyszłości", które zmieniają się, przybywa ich, owszem, ale są one okrojone i nie sądzę aby było można przeprogramować sobie ECU, na przykład choćby ze względu na ochronę praw autorskich i tak dalej... Immo tak, kluczyk tak, fotochromatyczne lusterko, tempomat i tego typu ekstrasy można sobie aktywować ale nie główny program sterujący, bo to wymaga przecież zalogowania się do EPC i pobrania konkretnego oprogramowanie do konkretnego samochodu (sterownika), a takie możliwości ma tylko Tech, laptop z opcomem raczej nie...

Edited by Piotreq

Byłem na tej akcji wgrywania nowego softu. Soft nr 7 do mojego silnika (nie wiem, może i do innych też, numeracji też nie jestem pewny, było coś z 7). Soft typowo do poprawy pracy silnika i obniżenia zużycia paliwa, tak mi powiedzieli).

I o

Please login or register to see this link.

spróbuję powiesić nowy temat, chyba że był wałkowany.

Edited by gela

Ciekawe czy do VB Z22SE też jest nowy sofcik.

A może ktoś wie gdzie na necie można sprawdzić jakie są najnowsze wyrsje softów do ECU? Ja miałem wgrywany ok.rok temu w mojej 1.9 cdti ale nadal mam problemy z DPF-em

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Panowie wgrywanie softu do ECU tylko Techem i TISem.

i co, wiesz juz cos?

nie wiem czy wywalac 100pln w "niepotrzebny" sofcik