Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
tomasz39

Zablokowane drzwi kierowcy VB

Recommended Posts

Witam.Proszę o pomoc jak otworzyć drzwi kierowcy.Zablokowało je kiedy wsiadłem do samochodu i zamknąłem za sobą drzwi i już nie mogłem ich otworzyć.Jeżeli chodzi o działanie to centralny działa normalnie zarówno z pilota jak i z kluczyka podawałem orąd na przewody po zdjęciu boczka wszystko działa.Jedyna zecz ktorej nie słychać to ryglowanie drzwi (przed usterką działało).Gdyby udałośię je otworzyć to problem z wymianą zamka byłby rozwiązany.Z gory dziękuję za każdą poradę

centralny dziala a drzwi nie otwiera to zaryglowalo i nie chce poscic. wtedy zostaje cudowanie.

napisz dokladnie co sie dzieje jak naciskasz "zamykanie" i "otwieranie" na pilocie.

wsiadles do auta, zamknales drzwi i juz ich nie otworzyles? jakim cudem.... wsiadajac rygiel drzwi jest w gorze, zamknales drzwi rygiel jest nadal w gorze.

Witam. Musial sie zawiescic rygiel. Jezeli nie pomaga podawanie napiecia na przewody(krotki impuls, a pozniej odwrotna polaryzacja) to moze kabel Ci sie przerwał albo mikroprzelacznik padl. Albo staraj sie podawac te napiecie i odwrotne az sie otwotzy a jak nie da rady to bedzie metoda inwazyjna albo rozcinanie boczka i wkladanie reki, oby sie otworzylo.

Please login or register to see this quote.

Witam drzwi otworzyłem jak zawsze z pilota ,wszystko normalnie zadziałało otworzyło wszystkie drzwi,jak wsiadłem zamknołem tak jak sie zamyka drzwi po wejsciu do samochodu,nic ne wciskałem,nie zamykałem centralnym poprostu drzwi były otwarte Ten jopek od zamykania wewnątrz działa prawidłowo zamyka i otwiera wszystkie drzwi,z pilota tak samo.Reasumując wszystko działa poprawnie a dzrwi nie mogę otworzyć ,tak jakby się mechanicznie zamak zablokował

jak zaryglujesz drzwi to mozesz ciagnac za rygla w gore i dol a drzwi nie otworzysz gdyz przy ryglu jest zapadka ktora blokuje. odryglowac mozna tylko pilotem lub kluczykiem.

moze spadlo ktores z ciegien przy zamku.

mozliwe ze mechanicznie siadl... od zamkniecia drzwi zeby padl?....

jak naciskasz z pilota lub rygla to pozostale drzwi sie otwieraja - otwierales je czy tylko zobaczyles ze rygiel idzie w gore...??

od strony klamki ciezko sie dostac bo za klamka jest metalowa oslona. pozostanie Ci zdjac boczek (w jakis sposob) i dostac sie do zamka.

Edited by Ravcio1985

drzwi otwierają się normalnie ,natomiast boczek już mam zdjęty ale nic nie mogę zrobić dziwne tylko że przestało działać ryglowanie

Edited by tomasz39

boczek w drzwiach kierowcy zdjales. odkrec blache ktora jest na 2 srubach za klamka. po odkreceniu wyciagniesz ta blache i klamke. od zewnatrz latwiej bedzie Ci dostac sie do ciegien.

Please login or register to see this link.

[zdjecie zapozyczone z porady]

Witam.Powiedz mi który kolor kabla przy wtyczce zamka odpowiada za ryglowanie ,bo mechanik sprawdzając nie wiedział który i sprawdzał po kolei i na czym polega ta odwrotna polaryzacja bo elektryka to nie moja mocna strona.A obawiam się że mechanik mi tego nie robił.Nie dziw się że z takim problemem znalazłem się u mechanika,ale to dobry znajomy ktory tylko on zajmuje się moim Opelkiem. Pozdrawiam

czarno-niebieski pin 9.

odwrotna polaryzacja. chodzi o to ze na silniczek podaje sie + i - a potem zmienia sie polaryzacje i na te same piny daje sie odwrotne bieguny - i +.

Edited by Ravcio1985

jestem po próbach ale ja podałem na ten przewód na przemian raz plus raz minus z akumulatora, rygiel wcale nie reagował.Próba robiona była na zamku zamkniętym i na otwartym.Wydaje mi się że to wina rygla bo jak nie ma reakcji na krótko,nie działa z kluczyka fabrycznego i z pilota od alarmu to raczej on narobił mi bałaganu.Tylko jak otworzyć z najmniejszymi szkodami drzwi.Drugi zamek mam zamówiony.Już mnie nerw rusza na te drzwi, wsiadanie jak do czołgu

Edited by tomasz39

"centralny dziala a drzwi nie otwiera to zaryglowalo i nie chce poscic. wtedy zostaje cudowanie." tak pisalem w poscie nr 2

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

zdjales boczek wiec masz dobry dostep. zrob tak jak w tej poradzie

z tym ze nie wyciagasz zamka z drzwi bo nie mozesz, tylko starasz sie go rozpolowic. plastik jest na 3 srubkach, nicie i plastikowych zaczepach. odkrec srubki, podwaz i rozpolow go.

nowy zamek i tak wstawisz wiec nie zalezy Ci na tym.

Edited by Ravcio1985

Zamek który kupiłem na alegro był z instrukcją jak otworzyć drzwi.otwarcie zajmuje kilka sekund.Jeżeli ktoś by miał taki przypadek mogę polecic sprzedającego.

jak byla instrukcja to podziel sie nia na forum.

napewno jeszcze nie jednemu sie to moze przytrafic wiec przyda sie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość od ktorego kupiłem zamek zajmuje się regeneracją zamków i siłowników do vectry.Transakcja polega na tym że przysyła zamek z instrukcją jak otworzyć drzwi a odsyła mu się zamek uszkodzony.Wydaje mi się że podchodzi do sprawy uczciwie, bo 100zł za zamek z instrukcją otwarcia i gwarancją to cena przyzwoita.Nie chciał bym człowiekowi zabierać klijentów,tym bardziej że na pewno musiał trochę pokombinować zanim do tego doszedł.Ale dzięki piękne za wszystkie Wasze podpowiedzi.Dla zainteresowanych podaję stronę

witam

a ja mam troszeczke inny problem. Drzwi również zablokowane ale przy okazji wariuje jeszcze centralny zamek. Otwieram samochod kluczem i centralny działa bo otwiera wszystkie dzwi. Natomiast po pociagnieciu za klamke samochod automatycznie sie zamyka:/ do tego w zaden sposob nie moge otworzyc drzwi od strony kierowcy.