Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

trajano

Przekładka foteli

Recommended Posts

Chcę zmienić sobie fotele na elektryczne. Czy wystarczy wyprowadzić tylko przewody zasilające aby fotel z pamięcią działał jak nalepży? Sterowanie fotela jest w jego siedzisku. Czy należy wymieinć wiązkę

Ps. Własnie siędowiedziałem że potrzebna jest mi centralka komfortu której nie posiadam. Tz. mogę podłaczyć przewody zasilania do steroania foteli ale pamięć obsługuje w/w centralka. wie ktos może jak wygląda zalożenie takiej centralki?

Edited by trajano

Please login or register to see this quote.

centralke komfortu ma kazdy jest w bagazniku z lewej strony ,potrzebujesz  modułsiedzenia kierowcy który jest w siedzeniu ale nie w tym problem ,problem możesz mieć z instalacją  tu masz jak to wyglada oczywiście sama elektryka fotela bez grzania 

Please login or register to see this attachment.

Czyli potrzebuję moduł pod deska rozdzielczą, który będzie miał to sterowanie czy dobrze rozumiem? B skoro w bagażniku jest, w samym fotelu też jest to wiem że potrzebny jest jeszcze pod deską rozdielczą. Nie znam sie na elektronice ale tak sobie wydedukowałem. Na allegro znalazłem takie moduły (facet mnie właśnie poinformował ze ma i do bagaznika i pod deskę) Strasznie to mądre wszystko.

pod deską pierwsze słyszę  ,na schemacie masz wszystko   daj linka na ten moduł pod deską 

Please login or register to see this link.

lub

niestety nie wiem który gdzie idzie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

przecież  te dwie skrzynki jest to to samo i masz ją w bagażniku 

hmmm. mówiłem że taki ze mnie elektronik jak z koziej d*py trąbka

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> czyli muszę przyjrzeć sieswojej skrzynce w bagażniku, i jeśli wygląda tak jak w przedstwionym przez ciebie schemacie to powinno wszystko działać?

Guest Ewelina

Witam kolegów z forum. Kupiłem sobie zestaw foteli elektrycznych do mojej Vectry. I w związku z tym mam parę pytań. 1 Czy każdy moduł komfortu odsługuje sterowane elektrycznie fotele? 2. Czy moduł siedzenia kierowcy znajdujący się w siedzeniu wymaga wylogowania ze starego samochodu aby dodać go do nowego.3 Czy przewody z fotela biegną tylko do tylnej centralki komfortu czy jeszcze gdzie indziej i gdzie.

Do foteli dostałam komplet wiązek elektrycznych z całego wnętrza i nie wiem czy kazać mężowi uzupełniać wiązki i mieć oryginalne sterowanie czy kazać mu dorabiać coś innego.

Dziękuję za pomoc.

Na prośbę "trajano" zamieszczam zdjęcia pełnej wiązki. Może jeszcze komuś się przyda. Wszystkie w pełnej rozdzielczości można pobrać z:

(10MB). Nadal nie wiem czy każdy moduł komfortu obsłuży fotele

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> i nie wiem czy męczyć męża z wymianą bo jest niechętny.

Instalacja foteli w suchych faktach. Jeśli chcesz wykonać pełną instalację z grzaniem foteli to masz do dorzucenia:

- 14 przewodów od siedzeń do tylnego sterownika (3 od pasażera, reszta od kierowcy). W tym 2 zasilające (lewy i prawy fotel) 6mm2

- 4 przewody mas do śrub w progach (po 2 od każdego fotela) w tym 2 po 6mm2

- 6 przewodów (po 3 każde siedzenie) do lewego i prawego złącza w konsoli przedniej – grzanie

- i tu rarytas 1 przewód do komory silnika (magistrala CAN mała prędkość)

- jeśli chcesz podłączyć czujnik obciążenia siedzenia pasażera (obecności pasażera) dla potrzeb AIR BAG-ów masz jeszcze do pociągnięcia 3 przewody do złącza znajdującego się w konsoli środkowej.

Polecam zakup wiązki z auta ze szrotu i pobranie brakujących przewodów od dawcy. Będziesz miał w pełni uzbrojone gniazda siedzeń oraz przewody z pinami do uzbrojenia gniazd do sterownika, gniazd złącz konsoli przedniej, itd.

Jeśli nie masz odpowiedniej wiązki w konsoli przedniej pozostaje jeszcze uzupełnienie kabelków od lewego i prawego złącza konsoli przedniej do gniazd regulatorów koło radia oraz samych gniazd.

Powodzenia

Dokonałem tego !!! Wymieniłem u siebie fotele zwykłe na skórę, elektycznie regulowane z pamięcą. Całość zająła mi około 30 roboczogodzin, ale wszystko działa jak należy. Oczywiście najwiekszy problem był z uzupłenieniem wiazek przewodów . Po uruchimieniu czekała mnie niespodzianka. Wszystko działało bez aktywacji tech’em/opcom’em - tzn chodzi mi o pamięc ustawień, kliczyk itd. Odkryłem więc chyba jedyną rzecz, której nie terzeba aktywować. Oczywiście finalnie powłączałem wszedzie opcom’em obsługę foleli. Teraz najatępny etap, pamęc lusterek

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeśli ktoś jest zainteresowany i wystawczająco szolony aby się podjąć takiej wymiany proszę pisać na PW, podam numer telefonu i mogę świadczyć support on-line. Za dużo było zabawy aby opisać wszystko na forum.

PS Grzanie foteli też uruchmiłem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by tomek23

Witam,

orientuje sie ktos czy przelaczniki grzania foteli z Omegi C sa takie same jak w VC?

jest tu moze jakis magik, ktory zna symbole wszystkich wiazek z wnetrza VC, tj.: el. fotele, podgrzewanie przod i tyl, el. szyby tyl.

Czy trzeba do tego jakies moduly/centralki dokladac lub zamieniac?

Edited by danny_SRC-C723

Witam, moje pytanie jest także związane z przekładką foteli. Mam VC przejściówkę 2005 rok. Mam półskóry bez grzania, ale instalacja jest pod grzanie przy fotelu. Kupiłem kompletną skórę grzaną z tyłu i przodu ale z angola i tu nasunęło mi się pytanie. W europejczykach fotel pasażera ma czujnik obecności, ale u mnie na miejscu pasażera zostanie włożony fotel kierowcy z angli, na na miejscu kierowcy fotel pasażera z anglika. No i czy zadziała tak jak trzeba ? W fotelu pasażera jest czujnik więc jeżeli instalacja obsługuje czujnik obecności (instalacja od strony kierowcy w europie) to czujnik zawsze wykryje kierowcę i wypali poduszkę kierowcy, ale skoro na miejscu pasażera jest fotel kierowcy i ma on tylko jakiś rezystorek który czy ktoś siedzi czy nie powoduje odpalenie poduchy to każdo razowo przy wypadku czy jest pasażer czy nie poducha pasażera wypali ? Jak z tym jest ? Ktoś coś podpowie ?

wydaje mi się że skoro oryginalnie nie miałeś grzanych foteli to sterownik poduszek jest zaprogramowany w ten sposób że czujnika zajętości fotela pasażera nie obsługuje. Tak miałem u siebie tylko że ja przekładałem fotele z europejczyka - fotel pasażera miał czujnik zajętości i po jego wpięciu w instalację wywalało mi kontrolkę poduszki powietrznej a błąd nosił nazwę Obwód SOD (czujnik zajętego fotela) Napięcie za wysokie, kod błędu: U2050-01

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jako że w tym przypadku sterownik poduszek jest programowany tylko raz i nie ma możliwości jego przeprogramowania to żeby całość działała trzeba by go wymienić na taki w którym obsługa maty zajętości fotela została zaprogramowana. Wydaje mi się ze poduszka kierowcy wypala zawsze a w fotelu kierowcy nie było tych czujników. Oprócz tego co napisałeś że czujnik odpowiada za odłączenie poduszki w przypadku gdy pasażer nie siedzi na fotelu to wydaje mi się że również odłącza ogrzewanie siedziska (pomimo włączonego ogrzewania)

ale to zakręcone ;P

Edited by Marcin B.

A czy nie wystarczy tylko nie podpinać czujnika zajętości fotela, skoro go tam nie było to niech go nie będzie ??? Co wy na to

no ja tak właśnie mam zrobione

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> czujka w fotelu tylko nie podłączona. A szkoda bo fajnie by było jak by działała...

Aaaa odnośnie braku czujnika zajętości w fotelu pasażera - w razie wypadku odpalają obie poduszki

Edited by Marcin B.

Lepiej że dwie niż ŻADNA

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:">

Rozumiem, że czujnik jest gdzieś pod matą grzewczą ? Jak go odpiołeś ? Bo zdaje się że wchodzi w główną wtykę fotela ? Tylko jeszcze pytanie czy jak go odepnę a (będzie to jużfotel kierowcy) to czy poducha kierowcy będzie sprawna..

tak czujnik jest pod matką. Musisz zerknąć z tyłu pod fotel i odpiąć tapicerkę siedziska (tylko z tyłu) następnie odchylić tą gąbkę co jest pod tym odpiętym fragmentem tapicerki i tam powinna znajdować się taka plastikowa biała płytka na której będą osadzone 2 wtyczki (zaś pod tą płytką powinna znajdować się szara puszeczka z elektroniką). Jedna z tego co pamiętam była czarna a druga szara z 2 stykami i to ona jest odpowiedzialna za czujnik zajęcia fotela

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Wcześniej pisałeś że wszystkie europejczyki miały ten czujnik.Ty w swoim fotelu (tym oryginalnym) też go miałeś pomimo braku ogrzewania? W moim przypadku tego czujnika nie było. Jak go odepniesz to z poduchą nie powinno być żadnych problemów. Jak coś to pytaj

kurcze aż zrobię zdjęcie tylko musisz mi dać chwile bo aparat muszę podładować

Edited by Marcin B.

Kolego Buluś przyciski dotarły BEZ UWAG, i mam teraz pytanie po wpięciu przycisków grzania nie działa ich podświetlanie:

1. Kostki pod przyciskami - oryginalna instalacja

2. Duża kostka pod fotelem - oryginalna instalacja

3. Bezpieczniki w bagażniku - F15 i F16 są

4. Nie mam jeszcze założonych mat grzewczych czy dla tego ??? po dołożeniu mat będzie podświetlanie???

Edited by gajos28

Ja mam to samo, przyciski dołożyłem, kostki były, instalacjaa pod grzani jest, bezpieczniki też, ale przycisk się nie świeci, gdzieś na forum czytałem, że pomimo że jest kostka pod przyciskiem to nie ma wszystkich pinów i czegoś brakuje, lub nie ma mat i cały obwód tak jak by się nie zamyka, ale takie pytania na pw lub w temacie o grzaniu chyba nie ?

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Marcin B: dzięki za porady

Edited by Buluś

OK nie ma sprawy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak obiecałem - wrzucam zdjęcie poglądowe. Tak jak wcześniej wspomniałem czarna wtyczka to podłączenie matek a szara to podłączenie sensora (wychodzą z niej 3 a nie 2 przewody) u mnie w fotelu pasażera właśnie tak to wygląda. Czujnik zajęcia miejsca jest po prostu wypięty z tej szarej wtyczki

zlaczka.JPG

Zamiast odpinać tą kostkę czy można tak zrobić jak w tym temacie "Wyłączanie upierdliwego czujnika zajętości fotela" na tej stronie

, da to coś czy dalej będzie problem?

będzie problem gdyż ta porada dotyczy wyłączenia lampki/sygnału informującego o nie zapiętych pasach i jest związana z czujnikami w zamkach pasów

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Chyba masz rację

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Panowie czy fotele przednie są takie same:

1. Z polifta a przedlifta

2. Kombi, sedan, HB

3. Anglik a europa

Chodzi o takie

a44559a30dfee8a9med.jpg

Kreski są nieważne chodzi o sam wzór a jak są różnice to jakie.

Edited by gajos28